Skocz do zawartości

[amortyzator] reba 2009 vs reba 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Zostań przy modelu 2008, jest to bardzo porządny amorek, przy mojej wadze +80kg spisuje się rewelacyjnie. Kupowałem go na początku ubiegłego roku, gdzie były już dostępne modele 2009, ale bardzo mi się nie podobały, takie chude i obrzydliwie malowane, poza tym nie było jeszcze żadnych opinii użytkowników, więc miałem obawy o jego pracę i wytrzymałość, ale na dzisiaj również wybrałbym model 08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczyliśmy z tematu, no ale skoro tak wyszło to zamieszczę jeszcze real foto mojego sprzętu wraz z 'nieszczęsną' Rebą 2008 ;) Uwagi, oceny mile widziane - ale to już na PW może. W końcu geometria dość oryginalna i rzadko spotykana

 

Na przyszłość inni zaglądający tutaj też będą wiedzieli, że Reba ze zdjęcia, o takim właśnie malowaniu, bez zgrubień w połowie goleni, na dodatek czarna korona do białych goleni to nie może być 2009, ale 2008.

 

Z profilu

Widok od tyłu co by można zobaczyć te śmiszne dwie rurki

Reba od przodu

 

 

PS Dzięki wszystkim za pomoc i udział w dyskusji, gdyby nie to, nadal byłbym w błędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati199 - podejrzewałem, że padnie takie pytanie :huh: Tak, wymieniłem jak najbardziej świadomie. Kwestia ceny oraz fakt, że dopiero wkraczam do świata zaawansowanego kolarstwa to spowodowały. Prędzej zmieniłym rower zapewne niż wykorzystał osprzęt XTR. A tak mam osprzęt prawie z najwyższej półki, ale za to trochę zaoszczędziłem.

 

iras76 - Nie, nie ustawiam SAGu przy pomocy tego czegoś :) Do widelca była początkowo dołączona taka pomarańczowa ulotka i przymocowana tą gumką, a że rower jeszcze nie był w użyciu, na razie wisi ładnie na ścianie, to gumka jeszcze została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiednich modeli z 2010 co prawda, ale są jeszcze 2009.

 

http://www.eurobike....er-bow-hardtail

 

Zerknij na oba najwyższe modele. Są to ceny katalogowe, a różnice w osprzęcie polegają na zupełnie innej klasie napędu i wyższych o klasę hamulcach. Różnica w cenie widoczna, w zasadzie 60% ceny niższego modelu (Superbow XT); stosunek 4 500 do 12 000. Każdy tę kwotę potraktuje inaczej, ja uznałem za znaczny zysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Miało być odwrotnie, tzn na stronie nie ma odpowiednich modeli z 2009, by porównać, jest tylko jeden jedyny TWC na takiej ramie. Są natomiast dwa modele 2010, jednak klasą osprzętu odpowiadają mojemu. Oba są w linku, tak jak już wyżej napisałem (dwa najwyższe modele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFI1784 nikt Ci nie napiszę ile dokładnie, tabelka jest z ciśnieniami orientacyjnymi wszystko zależy jak jeździsz i czy lubisz kanapę czy twardo

najlepiej zabrać pompkę i polatać po okolicy ;)

 

Zdaję sobie z tego sprawe w 100% po prostu ciekawi mnie jak wy macie poustawianego swojego rebiaka :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...