Skocz do zawartości

[stery] Składanie sterów w rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Heh, stery Ritchey, zdaje się, że mam takie same. Na sam dół idzie cienki plastik, z napisem Ritchey (zapisaną stroną do dołu). Na zdjęciu jest tylko jedno łożysko, drugie prawdopodobnie zostało w główce ramy (od dołu). A jak go tam nie ma to trzeba tam założyć.

Jak już jest założona podana podkładka i łożysko, to rurę sterową trzeba włożyć w główkę ramy. Następnie od góry dajemy łożysko, taką samą podkładkę jak wcześniej (z tym, że tym razem napisami do góry), następnie nakładamy bieżnię, która wchodzi w podkładkę i w bieżnie wkładamy tą plastikową, niebieską wkładkę.

Na to zakładamy ten masywny plastik z białym napisem Ritchey, na to dajemy czarne, metalowe obrączki, zakładamy mostek i skręcamy.

 

Skręcanie- nie wiem czy podany przeze mnie sposób jest prawidłowy, ale ja to robię tak (i działa wszystko ok):

-Jak już wszystko założę po kolei, skręcam śrubę przy gwiazdce tak mocno, aż nie będzie luzów na sterach w pionie(da mi to to, że wszystko się ułoży jak należy).

-Następnie luzuję tę śrubę i kręcę kierownicą w celu rozruszania sterów.

-Jak wszystko chodzi bez oporów, to dokręcam śrubę przy gwiazdce do takiego momentu, aż nie będzie luzów w pionie, a kierownica będzie skręcać po przechyleniu roweru w bok.

-Następnie dokręcam śruby mocujące mostek, stopniowo, na zmianę każda po 1/4 czasem 1/2 obrotu. Jak już dobrze siedzi, to dokręcam śrubę przy gwiazdce o 1/4 - 1/2 obrotu.

 

Pamiętaj, że przed założeniem musisz wszystko wyczyścić i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...