Skocz do zawartości

[rower do XC] Trek Fuel EX 6 2010 czy Trek 2010 8000


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz jakbyscie mogli doradzic stump expert czy EX9, wiem ze ciezko, ale po przejechaniu sie przed sklepem obydwoma rowerami, tez niewyczuje ktory lepszy. Zadne nowe tety, ani recenzje sie chyba nieukazaly. Przemawia do mnie ten Spec, bo ma przewage 20mm w zawieszeniu, ale kolo w sklepie bardzo zachwalal Treka.

Ale zobaczymy, moze tylko jak wsiade na rower bede wiedzial od razu ktory lepiej lezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie różnica powinna być odczuwalna, Spec (jeśli ma odpowiednio ustawionego Braina) przy jeżdzie po równym podłożu (plac, posadzka,asfalt) nie powinien sie uginać - tył powinien jechać jak sztywniak , i dla mnie osobiście bardziej to odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Teoretycznie różnica powinna być odczuwalna, Spec (jeśli ma odpowiednio ustawionego Braina) przy jeżdzie po równym podłożu (plac, posadzka,asfalt) nie powinien sie uginać - tył powinien jechać jak sztywniak , i dla mnie osobiście bardziej to odpowiada :)

 

 

nie, nie, nie i jeszcze raz nie...

To wogole jakas pomylka kupowac fula z przeznaczeniem niesciganckim i sie zachwycac ze jedzie jak sztywniak. Full to full i ma sie uginac. Pozytywne bujacje :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów, on się ugina na każdej nierówności, nie wiem po co ma się uginać na całkiem płaskim. :D , Brain ma kilka ustawień, można ustawi czułość. :)

Osobiście nie lubię marnować energii, kiedy to zbędne, nawet w nieściganckim rowerze .

 

 

 

Zresztą, co kto woli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A moze cos takiego, moglbym zaoszczedzic £800 w porownaniu do speca i treka, a osprzet takiej samej klasy.

http://www.evanscycles.com/products/iron-horse/mkiii-elite-2009-mountain-bike-ec019366

 

Jak Ihahaj to oczywiscie z CRC.

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=48031

Jeszcze taniej...

Evans ma niby lepsza specyfikacje ale czy naprawde warto? Nie jestem przekoanany...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie znowu zmiksowalem :voodoo: . Czyli taki IH, jest lepszy od EX8-9 i Speca Stumpa FSR?

Na pewno cenowo wychodzi extra w porownaniu i na bank taka cena spodoba sie mojej zonie hehe :) . Ale chcialbym poprostu kupic dobra maszyne i miec spokoj na dlugi czas z wymiana czegokolwiek, wiec wole dolozyc na poczatku, tylko czy jest sens? Czy IH, Spec i Trek maja zawieche na tym samym poziomie? pozatym ze spec ma 120mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać pracę zawieszeń, ale generalnie wszystkie zawieszenia są zaawansowane technicznie i na wysokim poziomie, oczywiście każde będzie pracowało inaczej.

IH jest jednak dużo słabiej doposażony w osprzęt niż Spec - zwłaszcza ogromna różnica w amortyzatorach, oraz ma słabszy amortyzator niż Trek (reszta osprztu podobna jak w Treku)

Najmniejszy skok ma Trek a nie Spec. Trek 120 mm, IronHorse 127 mm Spec 140 mm skoku z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten MKIII Elite 2009

http://www.evanscycles.com/products/iron-horse/mkiii-elite-2009-mountain-bike-ec019366

ma chyba dosc dobra amortyzacje i osprzet na bardzo zblizonym poziomie do speca i treka, jutro ide zamowic te rowery . Zamowie Treka EX9 2010, Speca Stumpjumper FSR Expert 2010 i Iron Horse MKIII Elite 2009( powiem ze roznica jest £1700 IH, a nie £2500 Spec i Trek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...