Skocz do zawartości

[rower do XC] Trek Fuel EX 6 2010 czy Trek 2010 8000


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiegajac lekko od tematu, teraz wszystko jest made in Taiwan albo Chaina od skarpetek po samochody ;)

Kupilem ostatnio Ipodaw w sklepie Appla i ku zdziwienie "made in Chaina"

 

Na tym specu co go dzisiaj ogladalem tez bylo "Hand made in Tajwan", czyli tak jakby skladany na Taiwanie, a nie produkowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rama Turnera, w cenie ramy Szpeca ;) , Turner Panie zszedł na psy ;)

 

hmmm... Ciekwostka... Bo ja to widzialem rameczki Szpecoskie u siebie do 1000 funtow. I to bez specjalnego gmerania za okazjami :P

 

Takze bycmoze i psy ale na pewno rodowodowe :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Szpec ma jeszce rameczki karbonowe, i tu chyba Turner blado wypada :D

Nie wadzi mi żaden napis (nawet Turner :P ), byle rama była dopracowana i porządnie wykonana a rower dobrze jeździł ;) ,obecnie nawet Giant mi nie wadzi, starzeję się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak nie słodzić, to nadmienię , że upgrade Szpeca już zrobiłem. otóż mała preróbak przerzutki przedniej (E type) pozwoliła mi obniżyć ją do 2/3 mm nad korbę, fabrycznie było 4,3 mm i budziło uzasadnione w moim przekonaniu zastrzeżenia, co do zmiany biegów z przodu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdzilem na Specu i Treku czulem sie troche jakbym siedzial na krzesle, taki wyprostowany. Na moim obecnym rowerze jestem dosc mocno pochylony, ale prawdopodobnie mam teraz za duza rame 18.5". Wedlug obliczen wychodzi mi 17" i takie zamowilem Trek 17.5", a Spec medium.

Odkrece siedzenia do tylu, jak bede w piatek testowal.

A chcialem dodacjaka jest latwosc testowania roweru w UK, zostawilem paszport, angielski adres w sklepie i sprzedawca dal mi dwa rowery o lacznej wartosci £5000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :)

 

Jeszcze w podobnej cenie znalazlem Giant Trance X1 2010, ale wybor zostawiam tylko miedzy Specem Stumjumperem a EX9- po pierwszym tescie z przewaga na Speca, ale zobaczymy w piatek jak mi oba dobrze ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdzilem na Specu i Treku czulem sie troche jakbym siedzial na krzesle, taki wyprostowany. Na moim obecnym rowerze jestem dosc mocno pochylony, ale prawdopodobnie mam teraz za duza rame 18.5". Wedlug obliczen wychodzi mi 17" i takie zamowilem Trek 17.5", a Spec medium.

Jeżeli nic się nie zmieniło od zeszłego roku, to trek podaje dwa rozmiary swoich ram w fuelach ex. Pierwszy to "actual" a drugi to "virtual". Rama, którą testowałeś miała rozmiar 17,5" i to jest rozmiar virtual. Rozmiar actual czyli faktyczna długość podsiodłówki to 16,5". Możesz przymierzyć się do 18,5" (17,5" actual), ale choć przekrok powinien być ok, to nie wiem czy dla 170 cm wzrostu nie będzie już za długa. Ja mam taką ramę, ale jestem jakieś 7 cm wyższy.

Tutaj szczegóły:

http://trekmountain.typepad.com/photos/uncategorized/2007/08/03/ex_geom_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...