Skocz do zawartości

[rower do XC] Trek Fuel EX 6 2010 czy Trek 2010 8000


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

Kryzys wieku średniego, w ciągu ostatnich 4 lat zmieniam ramy co roku (w poszukiwaniu optymalnej) i nawet jeśli Spec nią nie będzie, to nie stać mnie już na inną :icon_mrgreen:

Generalnie to jeszcze obecna w rowerze, jest naprawdę OK, ale na dekiel wali ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbieram, czyszczę, przeglądam i sprzedaję , jest tego trochę ... muszę trochę odzyskać ...

Co do Reginy , za cienki jestem technicznie do skakania, nie wykorzystał bym tej ramy ni i skoku za dużo ;) , obecną zmieniłem z powodu szczegółu, dawała możliwość podjechania wszystkiego, ale zmuszała do powolnego mielenia pedałami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys wieku średniego, w ciągu ostatnich 4 lat zmieniam ramy co roku (w poszukiwaniu optymalnej) i nawet jeśli Spec nią nie będzie, to nie stać mnie już na inną :wallbash:

Generalnie to jeszcze obecna w rowerze, jest naprawdę OK, ale na dekiel wali ....

ileż razy ja to juz u ciebie widziałem ;) twój dekiel i mój dekiel są takie same :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.......

zamierzam właśnie przesiąść się na fulla i chyba nie wyobrażam sobie innej opcji niż fuel.

chciałbym coś w stylu enduro/allmountein więc byłby chyba idealny - myślałem jeszcze o remedy ale to już chyba ciężka artyleria

 

jak długo go masz?

jak wrażenia z jazdy?

jak się zachowuje na podjazdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest za######iście ;) , pedałuję na asfalcie - zero bujania, wjeżdżam na krawężnik i zawiecha działa :P , jestem zadooowolony , właśnie zakończyłem oblot prototypu :)

http://img52.imageshack.us/img52/6135/dscf6149.jpg

 

no Rulez gratuluje maszyny ;), z wyglądu wymiata, brakuje mi tu tylko sztycy teleskopowej :P

i piszesz, że na asfalcie zero bujania, ja jak u siebie propedala włącze to jakoś za twarde siodło się robi i od razu wyłączam; więc nie wiem tu też można coś podobnego odczuć czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.......

zamierzam właśnie przesiąść się na fulla i chyba nie wyobrażam sobie innej opcji niż fuel.

chciałbym coś w stylu enduro/allmountein więc byłby chyba idealny - myślałem jeszcze o remedy ale to już chyba ciężka artyleria

 

jak długo go masz?

jak wrażenia z jazdy?

jak się zachowuje na podjazdach?

Na swoim fuelu jeżdżę od wiosny zeszłego roku i jestem z niego maga-zadowolony. A na podjazdach idzie jak burza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za twarde siodło się robi i od razu wyłączam; więc nie wiem tu też można coś podobnego odczuć czy nie?

To działa inaczej, jedziesz po równym - jest sztywny, najeżdżasz na garb, i go nie czujesz - jak byś jechał na otwartym tłumiku.

Mi to bardzo odpowiada.

ileż razy ja to juz u ciebie widziałem twój dekiel i mój dekiel są takie same

Nie da się ukryć , nie jestem całkiem normalny :icon_mrgreen: , ale cieszy mnie, że Speca kupiłem tegorocznego - w ub. roku nie był taki dopracowany :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowlaem dzisiaj Speca i Fuela. Powiem wam ze bardzo pozytywne wrazenie wywarl na mnie spec, super sie jezdzilo. Pierwszy byl Spec, zjazdy i podjazdy pod krawezniki, spec poprostu plyna. Drugim jezdzilem trekiem, fuel wydal sie troszke jakby ciezszy, ale to moze tylko zludzenie, ale tutaj krawezniki bylo gorzej pokonywac, poprostu bylo twardo w porownaniu do plynacego speca. Problem w tym ze rowery niebyly ustawione, w treku nawet niewiem co mi wlaczyli, blokade pro pedal, czy co. Bylem z dzieckiem i zona , mloda ma 20 miesiecy i zaczynala mi marudzic. Umowilem si ew sklepie na piatek i jade na 2-3 godsziny zeby wszystko dobrze ustawili podemnie i zebym mial czas troche pojezdzic. Problem w tym ze testuje w samym centrum miasta i jezdze glownie po asfaltach, jedyne przeszkody to krawezniki. Trek jest taki masywny i te kolory, duzo lapiej wyglada dla mnie Ex8. Spec jest smuklejszy, jakby lzejszy.

Jezeli macie jakies propozycje jak poustawiac Braina i DRCV, i sprawdzic to na chodnikach i kraweznikach bho tylko tak moge.

Chialbym dobrze wybrac.

Jezel ktos wie jak ustawic Braina ( jak i w ktora strone pokretlo) co i jak, i to samo sie tyczy Fox RP-23 ( ustawienia 1,2,3 jak i co z czerwonym pokretlem) bo od anglikow niema co wymagac, koles chcial instrukcje czytac, bo wiedzial jak to ustawic ale zapomnial :) .

Jednym slowem dwa Extra rowery i trudny wybor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braina ustawiasz jak chcesz ;)

Jeśli pokręcisz max. w prawo (Firm czyli największe tłumienie) wtedy będzie njbardziej sportowo, radzę pokręcić max w prawo a następnie 3/4 kliknięcia w lewo - njbardziej uniwersalne ustawienie.

No i SAG musi być ustawiony pod wagę , pod Twoją tłumik Speca trzeba napompować 170/180- Psi.

Dodam tylko , że ProPedal to cienki bolek w porównaniu z Brainem , jak go ustawisz na 3, to nie buja ale i nie amortyzuje, Brain istawiony na Firm (max. w prawo) nie buja przy pedałowaniu, ale amortyzuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny EX9 faktycznie wygląda tak że chciałbym wiedzieć czym się inspirował ten co ten kolor wymyślił. EX8 wygląda o niebo lepiej.

Co do ustawień, to SAG powinien być ustawiony na 30%. Założę się, że miałeś dzisiaj za twardo ustawione zawieszenie, albo włączonego pro pedala i stąd twoje wrażenia. Ja pro pedala praktycznie nie używam i wcale mi go nie brakuje. Braina też ;) Może jak kiedyś się przejadę na rowerze z brainem to zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...