Skocz do zawartości

[ Opony ] Prośba o polecenie opon.


Booby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Jestem posiadaczem i za razem użytkownikiem roweru Specialized BigHit 2008 z którego to jestem bardzo zadowolony. Mem jednak pewien czysto fizyczny problem - moja waga znacznie przekracza ogólnoświatowe normy i w mniemaniu zjazdowych asów nie powinno mnie w ogóle być na trasie :whistling: Ale do rzeczy - za namową serwisu w sklepie gdzie zaopatrzyłem się w rower uzbroiłem go w gumy MICHELIN mountain x`trem 2.5` (załącznik). W ogólnej ocenie serwisu dowiedziałem się że opona jest bardzo wytrzymała i powinna sprostać mojej walce z grawitacją - powiem krótko - mieli racje bo to co robię z tym rowerem i to po czym jeżdżę powinno skutkować natychmiastowym uszkodzeniem w/w opon. Jest jednak pewien problem - opona ma graniczne ciśnienie 4 atmosfer co jakby jest zbędnym minimum pod moją wagę - przekroczenie 4 atmosfer (komfortowa jazda dla mnie) powoduje rozerwanie ( rozprucie ) opony na splocie przy rancie felgi co zgadza się w pełni z danymi producenta - jestem najprościej rzecz biorąc za ciężki na to ogumienie. I tu mam pytanie do Was - proszę o polecenie mi opon o rozmiarze 2.7 (więcej chyba nie wchodzi w Domaina) o pancernej konstrukcji , waga jest nieistotna , kasa wogóle , preferuje zjazdy po w miarę suchej nawierzchni (błota unikam całkowicie) , jedyne co chce osiągnąć to około 5 atmosfer i spokój o opony. Za wszelkie informacje będę zobowiązany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...