Skocz do zawartości

[sztyca Joplin/redukcja] Jaka redukcja i zacisk do ramy karbon


RedFragles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do mojego karbonowego SCOTTA chcę zamontować sztycę Joplin.

Niestety, jest ona w średnicy 31,6, a SCOTT ma monstrualne 34.9. Szukam zatem redukcji z 34,9 na 31,6.

Nigdy tego nie używałam, zatem nie wiem czym się kierować. Zwłaszcza, że wybór w tym rozmiarze jest marny.

 

1. Gdzie szukać "redukcji" w tym rozmiarze? Jakaś firma to robi czy robić na zamówienie?

2. Czy do karbonowej ramy powinna być również karbonowa redukcja, czy nie ma to znaczenia?

 

Druga kwestia, też ważna, to zacisk do sztycy. Jako, że będzie to Joplin, to wystarczy zacisk na imbusa (nie musi być szybkozamykacz).

I dwa dylematy:

 

1. Kto robi zaciski o średnicy 38.0 mm (znalazłam Soul Kozak - może być?)?

2. Czy zacisk do ramy karbonowej ma mieć jakieś szczególne cechy?

 

---

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karbonowej ramie nie bawilbym sie w redukcje. Jednak to sa inne naprezenia i obciazenia rury podsiodlowej, jest ryzyko ze cos trzasnie czy sie polamie. A ramy szkoda. Tym bardziej ze niezlych sztyc 34,9 troche jest.

Do karbonowych sztyc sa potrzebne specjalne zaciski, ale czy do karbonowych ram tez? Nie wiem, szczerze mowiac.

Na 38mm zaciski robia tez na pewno Tune i KCNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyc 34,9 faktycznie jest trochę. Ale bardzo mało z regulacją wysokości, jak Joplin. A ta niestety występuje najwyżej w rozmiarze 31,6.

Taka ciekawostka. Scott montuje w Ransomie (najwyższy model, rama karbon) sztycę Joplina wykorzystując ładną wizualnie redukcję made in CaneCreek (właśnie taką jakiej szukam - niedostępna w sprzedaży). A w instrukcji jest napisane, żeby... nie stosować redukcji :) Ransom z Joplinem:

 

http://img.alibaba.com/photo/105403690/Scott_Ransom_10.jpg

 

Co do zacisku, to tutaj jest obecny lider mojego rankingu:

 

http://smud-carbon.eu/obejmaa2.html

 

Redukcji szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...