Skocz do zawartości

[Sosnowiec] Pobudka,Sosnowiec sie budzi ze snu.


Sokol91

Rekomendowane odpowiedzi

Kto chodzi do szkoły ten ma wolne.

 

Takie już są zalety bycia uczniem.:o

 

zaleta niepodważalna :) ale każdy kij ma dwa końce: kiedyś trzeba wrócić do szkoły a to łatwe nie jest (ani tym bardziej przyjemne) ;)

ale jeszcze tylko trochę i będą wakacje, więc trzeba optymistycznie myśleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym prośbę - czy ktoś mógłby dla mnie zabrać (gdyby była taka możliwość) jeden egzemplarz mapki ścieżek rowerowych ? Odebrałbym przy okazji.

Niestety nie mam szans by być na tej imprezie, ponieważ już dawno temu na ten weekend miałem zaplanowany wyjazd w góry :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hanson82

Wiesz niema się co dziwić, przy takiej ilości rowerzystów ciężko zapanować nad wszystkim, zawsze znajdzie się ktoś kto jedzie nie zgonie z zasadami Masy.

Ale ja sądzę że organizatorom nie można niczego zarzucić, a jeśli nawet popełnili jakieś błędy to w tym roku na pewno ich nie powtórzą.

Tak więc zapraszam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dziś na tym trójkącie,jest tam tylko ten pomnik i 3 ławeczki,w tym jedna zawalona gałęziami.Przełazi tam trochę ludzi,robią zdjecia,ale nic szczególnego tam nie ma,no chyba ze cisza i spokój. :icon_wink:

 

A czego się spodziewałeś po miejscu historycznym? że będzie macszit, budka z dewocjonaliami i neony? jest ładnie tak jak jest, bo nie ma przerostu formy nad treścią. jeśli chcesz mogę podpowiedzieć jak dostać się na stronę mysłowicką, jest mniej ciekawie ale 'można' wejść sobie na nieczynny most i zobaczyć miejsce z innej perspektywy. niedaleko jest również pomnik przyrody (stary dąB) i cmentarz żydowski - szału nie ma ale to wynika ze specyfiki miejsca :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic szczególnego tam nie ma,no chyba ze cisza i spokój. <_<

w miejskiej dżungli cisza i spokój jest czymś szczególnym, osobiście bardzo je sobie cenie :)

 

A czego się spodziewałeś po miejscu historycznym? że będzie macszit, budka z dewocjonaliami i neony?

hmm... no nie wiem. Może drogowskazów przy pobliskich drogach informujących o istnieniu tego miejsca, może paru tablic z dokładnym opisem historii miejsca, ze zdjęciami z różnych okresów, nawet nie wzbraniałbym się przeciwko jakiemuś drobnemu kioskowi z np. pocztówkami o temacie T3C i przewodnikami turystycznymi... wtedy również 'szału by nie było' a już całość prezentowałaby się inaczej (lepiej) :thumbsup:

Na pewno można by zrobić nieco więcej. Gdy atrakcją jest np. bunkier to to samo w sobie jest atrakcją, a przecież do środka wrzuca się dodatkowo różnego rodzaju wystawy itp. Gdy atrakcją jest tylko samo miejsce to trudno, trzeba tym bardziej troszkę pokombinować, żeby miejsce przyciągało turystów.

A o przerost formy nad treścią się nie bój, po naszej stronie jest naprawde daleko do czegoś takiego, a po waszej... hmm... w sumie ciężko mówić o jakiejkolwiek formie bo nie ma niczego ;) ale rozumiem kryzys i wg. wiem że w kasie Mysłowic się nie przelewa ostatnio więc się nie czepiam.

Można z ciekawości również 'zobaczyć miejsce z innej perspektywy' jeśli kogoś to nęci i pociąga to czemu nie... choć mnie średnio by korciło jechać specjalnie na drugą stronę by 'wejść na nieczynny most i spojrzeć z innej perspektywy na miejsce', imho rzeka, pobliskie drzewa i trawa wyglądają tam równie dobrze z każdego miejsca ;)

 

a cmentarz żydowski i pomnik przyrody nie są już atrakcjami bezpośrednio związanymi z T3C więc pomijam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli by teren oczyścić bo ta wersalka w rzece nie za fajnie wygląda :)

 

pod tym podpisuje się w całej rozciągłości :huh:

gdy byłem ostatnio co prawda nie było wersalki ale był komplet opon samochodowych w rozmiarze jeśli dobrze pamiętam 165R14 :down:

tak czy inaczej nie dodaje to temu miejscu uroku. Chociaż... hmm... nie, zdecydowanie nie dodaje to uroku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tam było być przed czterema laty. Wtedy to dżungla tam była i masa śmieciorów. Teraz to jest Wersal może stąd ta wersalka ;D

 

Na nieczynnym wiadukcie miał być "taras widokowy", po stronie mysłowickiej jakiś czas temu była tablica upamiętniająca stojącą tam swego czasu Wieżę Bismarcka jakich wiele było podówczas w Europie. I wtedy to było miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców zaboru pruskiego oraz turystów.

Po stronie sosnowieckiej zaś znajdował się port rzeczny prawdopodobnie kopalni Niwka wyraźnie widoczny na starych pocztówkach z T3C

Mniej więcej tak się prezentował

http://www.koleje.webd.pl/msz/temp/przemsza.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tam było być przed czterema laty. Wtedy to dżungla tam była

 

Potwierdzam, choć nie jestem pewien ile dokładnie czasu temu tam byłem, to pamiętam dokładnie że na T3C się wtedy nie jechało tylko 'przedzierało' , a od roweru bardziej pomocna by była maczeta ;)

 

wiadukt jako taras widokowy... hmm... niezła myśl ;) a po postawieniu na nim taboretu czy krzesła to już niemal wieża obserwacyjna :P

 

a z pocztówek o motywie T3C mam całą serię, bardzo fajnie się prezentują :huh:

 

wtedy to było miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców zaboru pruskiego oraz turystów.

obecnie też by mogło być równie popularne, gdyby władze miejskie odrobinę bardziej by się postarały ;)

 

ps. z ciekawostek historycznych: między naszą (radziec.... ehem... znaczy się carską) a austriacką stroną w okolicach T3C kwitł przemyt w prawdziwym tego słowa znaczeniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby zrobili taras widokowy,trochę wysprzątali zrobili jakieś fajne ławeczki i kwiatuszki zasiali to hmm było by jeszcze lepiej. No i jakieś lepsze znaki jak tam dojechać,bo te znaki co 10km to nie zbyt dobry pomysł.I przydała by sie kładka jakaś na droga stronę,tam kawałek dalej stoją filary jakieś ale pewno lepiej było zburzyć mostek niż wybudować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby zrobili taras widokowy,trochę wysprzątali zrobili jakieś fajne ławeczki i kwiatuszki zasiali to hmm było by jeszcze lepiej. No i jakieś lepsze znaki jak tam dojechać,bo te znaki co 10km to nie zbyt dobry pomysł.I przydała by sie kładka jakaś na droga stronę,tam kawałek dalej stoją filary jakieś ale pewno lepiej było zburzyć mostek niż wybudować...

 

właśnie w tym rzecz, że robiąc naprawdę niewiele, można uzyskać duży, dobry efekt ;)

nie robiąc nic, lub decydując się na cokolwiek tylko po ostrej nagonce medialnej, dużo się nie zdziała... :huh:

edit: albo dla ścisłości nie zdziała się nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...