Skocz do zawartości

[opony]


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o opinie uzytkowników rowerów typu cruiser.

 

ostatnio wpadła mi w ręce opona schwalbe fat frank 2.35 x 26.

w ofercie schwalbe opona ta znajduje sie w segmencie rowerów cruiser.

 

to na co zwróciłem uwagę to bardzo pokaźny kaliber tej opony - szerokość i wysokość.

opona ta jak to opona cruiserowa - typu łysawego, jednak jej rozmiar sugeruje duzy komfort.

26 cali - więc typowy, również dla normalnego roweru mtb.

 

pytanie moje, skierowane przede wszystkim do uzytkownikow criuserow brzmi: czy ta opona (lub podobna, tego samego typu) jest oponą uniwersalną? oznacza do dla mnie że mozna by bylo korzystac z niej w miescie, jako opony załozonej do mieszczucha zaadoptowanego z roweru mtb?

obecnie mam taki rower i w sezonie wiosenno - letnio - jesiennym korzystam ze slicków, jednak takie opony mają dosyć niski profil i skromną szerokość. chciałbym się poruszać szybko ale nie stracić przy tym komfortu jaki oferuje typowa opona o duzej objętości. oczywiście cruiser to nie rower przeznaczony do rozwijania kosmicznych prędkości, więc być może opony dla takiego sprzętu też nie mają zbyt dobrych właściwości trakcyjnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opona Schwalbe o takich wymiarach , w segmencie tour/city , zwie się - big apple liteskin (lżejsza niż frank) uzywają jej w Australii do wyścigów po plaży:

http://www.schwalbe.com/ger/de/produkte/tour_city/produkt/?ID_Einsatzbereich=9&ID_Produktgruppe=37&ID_Produkt=141&ID_Artikel=97&info=1

 

Dla Ciebie chyba była by lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś z Was próbował kiedyś zakładać oponę do cruisera w zwykłym rowerze miejskim? Marzą mi się strasznie takie opony w kolorze brązowym: http://www.schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city/produkt/index.php5?flash=1&ID_Produktgruppe=37&ID_Produkt=143&ID_Land=38&ID_Sprache=2&ID_Einsatzbereich=9&tn_mainPoint=Produkte&tn_subPoint=Tour/City ale boję się, że do mojego starego oldschoolowego Holendra nie zmieszczą się takie balony wielgachne i będą kolidować z błotnikami czy hamulcami. Macie jakieś doświadczenia bądź wiedzę w tej kwestii? Dodam, że moje koła mają 28 cali i taki rozmiar producent oferuje: 28 x 2,00

 

Myślę sobie czy by nie wyglądały trochę jednak groteskowo takie opony w moim starym rowerze. I może lepiej takie: Sparta Windsor de Luxe Rower mam prawie identyczny jak na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...