Skocz do zawartości

Gary Fisher MTB Club !!!


Gość BikerFG

Rekomendowane odpowiedzi

Ale swoją drogą to dziwna sprawa że sztycę trzyma tylko kilka cm komina, szczególnie że nie pojawiło się w ramach z 2007, ale sporo wcześniej, a do tej pory tego niewyeliminowano. Ja od kiedy się o tym dowiedziałem mam "nadwrażliwość sprawdzalczą" ramy nad spawem :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to w moim modelu ona siedzi głębiej niż tylko w kominie, ale i tak mam wrażenie, że za płytko... a teraz, jak te ramy sa o 'bardziej sportowym kroju' to rzeczywiście sztyca przy max możliwym wysunięciu siedzi tylko w kominie. w 2004 rama miała dosc klasyczny krój.

 

W ogóle... z ciekawości do tych z Genesis Geometry... zmienialiście sobie wysokośc mostka albo sam mostek? czy jeździcie na ustawieniach 'domyślnych'? i ew. jakie zmiany odczuliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dałem mostek niżej o 1 podkładkę (tą grubszą, chyba 2cm). Na pewno poprawiła się pozycja (bardziej sportowa), lepszy komfort jazdy no i dociążyłem przód. Siodełko mam wysunięte prawie na max (180cm i rama 17.5"). Jeździ się naprawdę bardzo wygodnie, siodełka już wyżej nie dam. Co do zmian na przyszłość: chcę kupić sztycę 400mm (tak dla pewności :)), wymiana mostka na jakiś dłuższy i o mniejszym kącie nachylenia, zmiana kiery na prostą i ew. siodełko na San Marco SKN ale z tym mi się nie spieszy bo Bontrager jest bardzo wygodny. A i zmieniłem przednią przerzutkę na XT. To chyba tyle :)

 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast w swoim zmieniłem mostek ze 110mm 10st. na 90mm i 5st. - który dałem na "minus", obniżając przy tym wysokość kiery o jedną podkładkę. Siodełko poszlo do przodu, lecz nie do samego końca i zmieniłem sztycę na "Accenta" bez cofnięcia jarzma. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem sobie o jedną podkładke kierownik i o dziwo poczułem różnice na plus :) choć w pewnym momencie zabolał kręgosłup ale szybko przeszło ;] Zastanawiam sie nad obróceniem standartowego mostka [105mm 10 st. ] na "-" ale to przy giętym crowbarze będzie strasznie dziko wyglądać :):D

 

i z racji wieku powoli trzeba zacząć myśleć o zmiania osprzętu, zważywszy na fakt, że ceny na shimano takie korzystne ;) bo deore już powoli zaczyna coś się buntować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmierz sobie dokąd sięga sztyca, bo za spaw na pewno nie :/

Kup sobie sztyce 400 - 430 mm.

Pozdrower

Ja właśnie zapodałem sobie sztyce BOPLIGHT Team 400 mm i teraz bede spal spokojniej myslac o moim kominie:)

No i plus ze wazy ona 244 gramy i zszedlem z waga do 10,634 kg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

musisz mieć :) każdy Gary chyba ma :D

 

 

takie pytanie czysto teoretyczne... jak zmienię amor z 80mm na 100mm to jak to wpłynie na geometrie roweru? rozumiem, że te 2 cm to mogę potem podkładkami zniwelować, ale czy nie zrobi się z mego Marlina 'czoper'? bo jak patrzyłem to w 2004 wszystkie Genesis Hardtail [poza Big Sur] miały fabrycznie amory o skoku 80mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...