Skocz do zawartości

[narzędzia] Jaki zestaw narzędzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zbliża się zima a z nią trochę więcej wolnego czasu (długie wieczory). Postanowiłem, że nie będę dawał roweru do serwisu na przegląd i sam wszystko zrobię, a po jednym sezonie zakup narzędzi mi się zwróci i będę miał pewność, że przegląd przeprowadzony został z dbałością o wszystko, a nie na odpierdziel, jak to bywa w serwisach znajdujących się w moim mieście. Na allegro nie ma zbyt dużego wyboru. Znalazłem parę zestawów narzędzi:

Pierwszy zestaw

Drugi zestaw

Trzeci zestaw

Czwarty zestaw

Co Wy byście wzięli do serwisowania swojego roweru? Może polecacie jakieś inne zestawy narzędzi (kupować osobno chyba się nie opłaca)?

Za odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,

Cybul26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z tych zestawu bym nie zakupił, zalatują marketową tandetą z Chin...

Na Twoim miejscu kupiłbym porządne klucze, np. ParkTool'a czy Pedrosa, które nie rozwalają się po dwóch przekręceniach.

A do serwisowania A4 wystarczą Ci tylko takie narzędzia:

- pompka stacjonarka - podstawa to manometr i aluminiowy korpus - jakieś 100zł;

- stojak serwisowy - 25zł;

- łyżki - chyba je już masz - 15zł;

- zestaw imbusów 2-10 - 40zł;

- maszynka i szczotki + odtłuszczacz - 100zł;

- rozkuwacz łańcucha - 30zł;

- bacik i klucz do kasety - 70zł;

- klucz do suportu - 50zł;

- śrubokręty krzyżowe i płaskie - 30zł.

 

Oprócz tego powyżej możesz sobie kupić klucz do nypli, jeśli oczywiście umiesz i masz na czym centrować koło. Jeszcze jeśli masz tarczówki hydrauliczne możesz się pokusić o zestaw do odpowietrzania. Wszelkiej maści klucze płaskie będą Ci zbędne przy tym rowerze, no może poza jednym wyjątkiem - pedałami, ale to zależy jak masz je mocowane.

Mógłbyś jeszcze się zaopatrzyć w klucz dynamometryczny co by dokręcać wszystko jak zaleca producent, ale to już raczej zbędny wydatek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imbusy 1,5 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 8 - do śruby mocującej korby, 10 - do odkręcania bębenka (nie kupuj park toola, pedrosa, szkoda kasy. Kup niemieckie Cr-V w dobrym metalowym.)

płaskie do konusów 13 ; 15 po 2 szt. Park Tool ma dobre, wytrzymują po 1-2 sezony na serwisie, więc dla Ciebie wieczność.

Bacik - najtańszy ok 15zł, klucz do kasety ok 15 zł, francuz lub oczkowy 22/24 by nałożyć na klucz do kasety

Klucze płaskie - 15 i 17 po 2 szt - do kontrowania konusów

 

Reszta jak Fludi napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- stojak serwisowy - 25zł;

- łyżki - chyba je już masz - 15zł;

- zestaw imbusów 2-10 - 40zł;

- maszynka i szczotki + odtłuszczacz - 100zł;

- rozkuwacz łańcucha - 30zł;

- bacik i klucz do kasety - 70zł;

- klucz do suportu - 50zł;

- śrubokręty krzyżowe i płaskie - 30zł.

Stojak za 25 zł? Możliwe, że jednego zera Ci zabrakło?

Imbusy posiadam chociaż wątpliwej jakości), kluczy płaskich mam wszystkie rozmiary, jakieś krzyżaki oraz płaski się znajdą.

Moza wiedzieć, o jaką maszynkę Ci chodzi? I czy nie będę potrzebował klucza do konusów?

Na razie, z tego, co widzę, potrzebuję narzędzi typowo rowerowych, czyli rozkuwacz do łańcucha, bacika i kluczu do kaset oraz suportu. Wczoraj pierwszy raz centrowałem koło i myślę, że nie jest najgorzej (a na pewno lepiej niż przed centrowaniem :( ), więc klucz do nypli na pewno się przyda. Napiszcie, czego jeszcze zapomniałem. Klucz do korb chyba też będzie potrzebny?

 

Pozdrawiam,

Cybul26

 

Edit:

Gdy pisałem posta nie pojawiła się jeszcze wiadomość skjaatel'a. Dziękuję za Wasze porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie z tymi cenami. Maszynka z odtłuszczaczem - 100zł ;) Wystarczy benzyna ekstrakcyjna za 3zł. Imbusy razem z torxem 25, wkretakami z cr-v kupilem za 28 zł i sa super. znęcałem się nad nimi, bardzo czesto i nic im nie jest (inne zwykle za 7 zł gieły się za pierwszym razem). Stojak jest przydatny, ale taki za 25 zł to mój tata lepszy zrobi. Rozkuwacz mam za 7 zł, działa i kilkanaście razy uzywałem. Łyżki- pare złotych. Do tego płaskie klucze, klucze do: korby, suportu kasety i możesz rozłozyć cały rower. (chyba, pewnie o czymś zapomniałem)

Będziesz potrzebował jeszcze smar stały i krzesło.

Jeszcze kombinerki i szczypce boczne się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując krótko wg. mnie potrzebujesz kupić;

 

- klucz do kasety

- skuwacz

- ścigącz do korb ( masz na kwadrat ?)

- ewentualnie klucz do suportu

 

Bacik sobie sam zrobisz albo użyjesz łańcucha (może być nawet ten który masz w rowerze).

Stojak nie jest Ci wg. mnie specjalnie potrzebny

Żadnych maszynek do czyszczenia łańcucha nie kupuj bo to nic więcej jak strata kasy ( poszukaj na forum tematu o czyszczeniu łańcucha ).

Co do pedałów to poszukaj w domu/garażu/u babci/itp. starego klucza rowerowego. W nim na 99% bedzie i ten do odkręcania pedałów.

Inne klucze z tego co piszesz znajdziesz w domu.

 

Nie kupuj kluczy "mocno markowych". Te zwykłe za 10 - 20 zł dla Ciebie zupełnie starczą.

 

Kasę zaoszczędzona wydaj na kask/lampki ( jeśli jeszcze nie masz ) lub inne przydatne akcesoria/ubrania rowerowe. Jesli to wszystko już masz to kup kwiaty matce/dziewczynie albo idź z kumplami na piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- maszynka i szczotki + odtłuszczacz - 100zł

 

Totalnie bez sensu. Wydawać 100 zł na maszynkę, która nie dość, że czyści fatalnie łańcuch i jest nie praktyczna. Dużo lepiej zainwestować w spinke 10 zł i robić shake ;)

3 minuty i po robocie :D I w dodatku łańcuch idealnie wyczyszczony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odgrzeje lekko temat:) bo po co robić śmietnik:)

Potrzebuję podpowiedzi jaki sprzęt naprawczy (narzędzia) przydadzą się na dłuższy wypad (1-2 tyg) tak by można było samodzielnie naprawić rower.

Mam Giant Roam 2 i z narzędzi posiadam już:

- Zestaw kluczy

- imbusy, śrubokręty krzyżowe i płaskie (zestaw)

- łyżki

- skuwacz

 

Łańcuch czyszczę ręcznie, więc maszynka nie jest potrzebna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Podepne sie do tematu, moje pytanie brzmi: Jakie klucze do Kross'a level a2 (2010)?

 

Chcialbym rozkrecic rower na czesci pierwsze, wyczyscic wszystko itp. itd. przygotowac rame do malowania. Nigdy tego nie robilem, chcialbym, zeby ktos mi pomogl skompletowac zestaw narzedzi do tego niezbednych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...