Skocz do zawartości

[9485g] Gary Fisher Big Sur 1.1 by Gothic


Gothic

Rekomendowane odpowiedzi

Jak lubisz pianki to mozna sie zamknac w 10-14g HiTemp42 lub Bontrager xxx lite, koszyk od Smud-Carbon 9g lub Tune Wassertrager chociaz nie wiem po co, ten pierwszy w tej samej wadze o niebo tanszy i lepiej wykonany, w sterach to jest duzy wybor, np mortop z capslem i gwiazdka mozna sie zamknac w 100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile już zrobiłeś z tym siodłem ? Recenzja please . . . :D

 

Przejechałem dopiero jakieś 100 km więc za wcześnie na recenzję. Niestety nie mam zbytno czasu na jazdę w tej chwili - potomstwo zbyt aferuje, a i aura nie ten teges. Myślę, że poważniejsze jeżdżenie zacznie się na nowo z wiosną do której to rower przygotowuję. Także cierpliwości trochę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noworocznych modyfikacji ciąg dalszy. Zmianie podlegają pozycje:

 

1. Bar Ends: (Rogi) wędrują do szuflady, 0 g.

 

Powodem dla którego rogi ida w odstawkę jest pozycja:

16. Handlebar: (Kierownica) RITCHEY WCS Carbon Rizer, 176 g.

 

Skoro wolant OS, to i mostek trzeba było wymienić. Tak więc:

26. Stem: (Mostek) Ritchey WCS Carbon 31,8/90mm, 113 g.

 

No i wspomniana wcześniej wymiana do której zainspirował mnie goldbloom (thx m8):

22. Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) TOKEN TK160TI, 9 g.

 

Tym samym, waga rybaka na 12 stycznia anno domini 2010:

Total: 10.334 g.

 

...to be continued.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem troche jak sroka. Gdy na nowej stronie Pana Kozaka pojawiły sie ponownie korki kierownicy z wizerunkiem tego turpistycznego błazna w cenie niższej o 30 PLN, nie wahałem się ani chwili. Od dziś cieszę się ślicznymi IMHO korkami ważącymi 4 g.

 

Tym samym nowa waga rybaka na 19 lutego AD 2010:

 

Total: 10.333 g.

 

...to be continued.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wrażenia ze zmiany kierownicy? Też rozważam lowrisera do ziggurata ale boję się o podjazdy...

 

Z nowym amorem będzie ciekawie, nie boisz się o sztywność DT? Sądząc po rozmiarze ramy do najmniejszych (i najlżejszych) nie należysz....ja bym tu widział biało-czerwonego Sida albo Magurkę Durin.

 

Pzdr

 

p.s a i miło byłoby aktualną fotkę :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wrażenia ze zmiany kierownicy? Też rozważam lowrisera do ziggurata ale boję się o podjazdy...

 

Z nowym amorem będzie ciekawie, nie boisz się o sztywność DT? Sądząc po rozmiarze ramy do najmniejszych (i najlżejszych) nie należysz....ja bym tu widział biało-czerwonego Sida albo Magurkę Durin.

 

Pzdr

 

p.s a i miło byłoby aktualną fotkę <_<

 

Nie potrafie się póki co podzielić wrażeniami z jazdy, bo nie jeździłem jeszcze od jej zakupu. Metrowe zaspy śnieżne skutecznie mnie zniechęcają. Czekam na roztopy i wówczas coś więcej będę mógł powiedzieć.

 

Nowy amor to śpiew przyszłości. Biorę Sida pod rozwagę, jednak na pierwszym planie są DT i R7 z carbonowymi goleniami (syndrom sroki).

 

Póki co obręcze nalatały jakieś 500 km i nie zgłaszały pretensji do mojej masy (85 kg). Natomiast ramę, a właściwie jej rozmiar, dobrałem trochę na wyrost, pod wpływem impulsu i złej rady. Mam 186 cm i jestem u progu zmiany na identyczny model o rozmiarze 19. Mam tylko wątpliwośc, czy ta z kolei nie bedzie zbyt mała.

 

Aktualna fotka wkrótce. Czekam aż się trochę zazieleni. :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

sporo niezadowolonych uzytkownikow tego amora, nie obawiasz sie ryzyka?

(...)

 

Hmmm... Spotkałem się z opiniami, że R7 hałasuje. Jednak poza tym, nic wiecej negatywnego do mych uszu/oczu nie dotarło. Czy mógłbyś proszę się rozwinąc. Thnx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tym amorze na innych forach, sporo pojawia sie tam niezadowolonych glosow, nieco za duzo w stosunku do ogolnej liczby komentarzy i w porownaniu do innych amorow.

Znam przypadek ze nowy amor, 2 razy mial wymieniane cale wnetrznosci i tak sie potem schrzanil. To oczywiscie nie oznacza ze wszystki r7 beda do bani ale daje to duzo do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lb są 2 osoby, które mają problemy z R7 Carbon...zupełnie inna rzeczą jest to jak one były naprawiane. Bo coś mi się nie chcę wierzyć, że wigwam 2x wymieniałby wnętrzności na darmo...

 

Z resztą stereotyp o usterkownej R7 pozostanie nie zmieniony...podobnie było kiedyś z pękającą Magurą. Manitou pnie się do góry, i tak jak na początku r7 była rzeczywiście zawodna (np. nietrwała anoda itp), to z roku na rok je poprawiają i z roku na rok tych negatywnych głosów jest coraz mniej.

 

 

Nie chcę tu zachwalać swojego, ale pokazać, że R7 nie jest taka zła jak obiegowa opinia...

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Spotkałem się z opiniami, że R7 hałasuje. Jednak poza tym, nic wiecej negatywnego do mych uszu/oczu nie dotarło. Czy mógłbyś proszę się rozwinąc. Thnx.

 

Tak ,ale hałasuje przed wymiana takiej wewnętrznej części na inną o trochę zmienionej budowie potem przestaje.I działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie ma co tu płakać nt. awaryjności widelców. Tak jest i nic nie zrobicie. Cieszcie się, że was to nie dotyczy :icon_mrgreen:

 

Reba/R7/Fox czy Sid zdarzają się awarie. Zawsze znajdzie się ten co będzie psioczył na jakiś produkt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Mati rację, jednak owo psioczenie ma także wymiar pozytywny - wyczula potencjalnego zainteresowanego. Z mojego punktu widzenia wszystkie te głosy są ważne. Może nie będą miały wpływu decydującego na moją ostateczną decyzję, ale bardzo pomogą w jej podjęciu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak prawie każdy Gary wygląda bardzo ładnie. Fajnie by było jakby dostał jakąś hydraulike ;]Pozdro.

 

Dziekuję za miłe słowa. Hydrauliki w tym roku nie będzie. Mechanika ma dla mnie więcej zalet jak wad. Kto wie może gdy już nie będzie gdzie z wagi schodzić, to może porwę się na jakieś carbonowe Avid Juicy 7. Nie nastąpi to jednak prędko.

 

Póki co przyszła do mnie Wielka Siura we właściwym rozmiarze oraz kilka innych klamotów i w przyszłym tygodniu zbuduję wersję 2.0 dotychczasowego koła.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kalendarz uparcie twierdzi, że nadchodzi wiosna, a wraz z nią nowy sezon rowerowy do którego dzielnie przygotowywałem swój stary, a jednak nowy rower. Poza zmianami w napędzie, przesiadłem się na ramę mniejszą o rozmiar, a niejako przy okazji całość rozebrałem, poczyściłem i ważąc obfotografowałem aby mieć materiał dowodowy. Elementy z poprzedniej rozpiski, z braku jeszcze wówczas własnej wagi, ważone były na dwóch różnych, co jak odkryłem wprowadziło trochę przekłamań. Tym samym wszystkie części, te stare, jak i całkiem nowe zważyłem na swej niedawno zakupionej wadze domowej i takiej metodologii będę się teraz konsekwentnie trzymać.

Podzespoły zmienione lub zmodyfikowane od czasu ostatniego update’u wyróżniłem na czerwono.

Rower z rozpiski będę w tym sezonie używał przede wszystkim rekreacyjnie. Jednak, o ile moja trzymiesięczna dziedziczka pozwoli, wystartuje w tegorocznej edycji Gryfa i to właśnie Rybak poniesie mnie dzielnie do mety (o ile się nie zabiję na pierwszym zjeździe lub, co bardziej prawdopodobne, zawału nie dostanę).

Tak więc Szanowni Państwo (tu werble, duuuużo werbli ;) ), pozwolę sobie zaprezentować Big Sura Mk II, ta da da dam!

 

1. Bar Ends: (Rogi) zrezygnowałem, 0 g.

2. Bar Plugs: (Korki kierownicy) Soul-Kozak, 4 g.

3. Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Specialized Rib Cage Carbon, 22 g.

4. Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid BB7 MTB + adapter + kpl. śrub + Accent Blade 180 mm , 369 g.

5. Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid BB7 MTB + adapter + kpl. śrub + Accent Blade 160 mm, 344 g.

6. Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Tektro MT 5.0 Carbon Eclipse (śruby Probolt), 153 g.

7. Cables: (Pancerze i linki) Alligator i-Link: HP 34 g. + HT 49 g. + PP 22 g. + PT 31 g., razem 136 g.

8. Casette: (Kaseta) Shimano Deore XT 11-32 CS-M770, 257 g. + Nakrętka Soul-Kozak, 4 g., razem 261 g.

9. Chain: (Łańcuch) Shimano Yumeya YM-CN8 (108 ogniw wraz ze spinką SRAM uwzględnioną w wadze, 259 g.

10. Crankset: (Korby) Shimano SLX FC-M 660 (śruby Token AL-K083 + zębatki 22t i 32t z Shimano FC-M760. Waga z suportem i nakrętką ośki), 839 g.

11. Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT FD-M770 (śruby Probolt), 144 g.

12. Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XT RD-M772-SGS (śruby KCNC+Probolt+kółka Token), 220 g.

13. Fork: (Widelec) RST Titan AIR-RL 2008 (śruby Probolt+manetka RS Poplock+pancerz iLink+linka YPK+gwiazdka Ritchey. Sterówka skrócona o circa 45 mm), 1928 g.

14. Frame: (Rama) Gary Fisher Big Sur 19” 2008 (śruby bidonu A2Z+ śruba haka Token. Waga z hakiem), 1701 g.

15. Grips: (Gripy) RITCHEY Ergo WCS, 26 g.

16. Handlebar: (Kierownica) Ritchey Rizer WCS Carbon, 176 g.

17. Headset: (Stery) Cane Creek S-8, 90 g. + kapsel Ritchey Carbon i śruba Probolt, 9 g., razem 99 g.

18. Pedals: (Pedały) Crankbrothers Eggbeater C, 297 g.

19. Rim tapes: (Opaski) Taśma izolacyjna z Castoramy, 14 g.

20. Seat: (Siodło) Trigon VCS02AC, 109 g.

21. Seatpost: (Sztyca) ZERO Carbon 27,2x300 (śruby tytan Probolt+trzpień do sztyc KCNC+motylki KCNC), 168 g.

22. Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Token TK160TI, 9 g.

23. Shifters: (Manetki) Sram Trigger Attack 3 x 9 (waga bez linek, patrz pkt. 7) 254 g.

24. Skewers: (Zaciski kół) Dartmoor Bolt-on, 68 g.

25. Spacers: (Podkładki pod mostek): Ritchey Carbon 10+5 mm., 5 g.

26. Stem: (Mostek) Ritchey WCS Carbon 90mm, 113 g.

27. Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Furious Fred, 301 g.

28. Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Furious Fred, 309 g.

29. Tubes: (Dętki) Schwalbe XX-Light, DP 99 g. + DT 102 g., razem 201 g.

30. Wheel Front: (Koło przednie) Custom (Hub (Piasta): DT Swiss Cerit 32 h, Rim (Obręcz): DT Swiss 4.2 D 2009, Spokes (Szprychy): DT Swiss Revolution Black, Nipples (Nyple): DT Swiss Alu Prolock.), 740 g.

31. Wheel Rear: (Koło tylne) Custom (Hub (Piasta): Shimano Deore XT FH-M756 32 h, Rim (Obręcz): DT Swiss 4.2 D 2009, Spokes (Szprychy): DT Swiss Revolution Black, Nipples (Nyple): DT Swiss Alu Prolock.), 974 g.

 

Total: 10.243 g.

 

Misc: (inne)

32. Chainstay cover: (Osłona pod łańcuch)DARTMOOR Kevlarr, 25 g.

33. Computer: (Licznik) CATEYE Velo 8 CC-VL810, 47 g.

 

Najbliższy czas nie przyniesie spektakularnych modyfikacji. Ot kilka drobiazgów; zaciski Controltecha lub Tokena, jakieś śrubki z tytanu, a przede wszystkim blat od Extralite’a (miał być KCNC, lecz wagowo przegrał). Zejście poniżej 10 kg. zajmie mi jeszcze jakiś czas. Tym bardziej, że nadgarstki mi wysiadają i zmuszony będę chyba przyinwestować w chwyty Ergon, a na lekki widelec wciąż nie mogę się zdecydować…

 

Zachęcam do dzielenia się opiniami i sugestiami odnośnie dalszych zmian mojego Rybaka

 

Pozdro.

Rav.

 

P.S. Ładniejsze zdjęcia Big Sura zamieszczę natychmiast, gdy tylko aura pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten SID WC z galerii pod młotek idzie? :D

 

Jeśli nadgarstki bolą, odciąż je przesuwając siodło nieco do tyłu. No i pamiętaj, że powinny być wyprostowane (miałem podobny problem i jak się okazało, złe nawyki).

 

Nie boisz się, że przy tak krótkiej sztycy podsiodłówka Ci pęknie? Sądząc po fotkach zbyt głęboko to ona nie siedzi a jest to pięta achillesowa starszych GF'ów. Dobrze by było wymienić na min. 350, im więcej tym lepiej :unsure:

 

 

Rowerek ładny, a do zbicia masz tyyyle i jeszcze więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten SID WC z galerii pod młotek idzie? :P

 

SID jest przeznaczony dla pewnego fulla, który rodzi się w bólach, a który będzie nie dla mnie.

 

Jeśli nadgarstki bolą, odciąż je przesuwając siodło nieco do tyłu. No i pamiętaj, że powinny być wyprostowane (miałem podobny problem i jak się okazało, złe nawyki).

 

Odsunąłem na maksa. Zobaczę co się "urodzi"...

 

Nie boisz się, że przy tak krótkiej sztycy podsiodłówka Ci pęknie? Sądząc po fotkach zbyt głęboko to ona nie siedzi a jest to pięta achillesowa starszych GF'ów. Dobrze by było wymienić na min. 350, im więcej tym lepiej :)

 

Nie ma obaw o peknięcie podsiodłówki. Wyciągnięta na maksa przewidzianego przez producenta, sztyca siedzi na głębokości 72 mm więc jej koniec wypada gdzieś w połowie górnej rury przedniego trójkąta. Tym samym ma świetne podparcie - ramię już tak IMO nie oddziałuje. Zobaczymy...

 

Rowerek ładny, a do zbicia masz tyyyle i jeszcze więcej :)

 

Dziekuję, mi też się podoba. Co do zbijania, to masz jakieś propozycje poza amortyzatorem rzecz jasna? :)

Pzdr.

 

Hmm . . . Nie bardzo ogarniam. Manetki ? Czemu nie rf ?

 

Bardzo mi pasują te manetki od SRAM'a. Wiem, ciężkie i gdzieś z tyłu głowy mam ideę wymiany na Rocket'y. Jednak pierwyj muszę ich popróbować u kogoś, a póki co nie mam nikogo takiego w okolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz sporo urwać z kół, wprawdzie te co teraz masz jakoś specjalnie nie ciążą ale zawsze można lżej :P np. Novatec D711/712 + ZTR Alpine + Sapim laser/Revo to ok. 1370g za 1250zł (przy srebrnych szprychach, czarne + 50zł). Zysk rzędu 350g na kołach to już poważny i wyczuwalny wynik.

2. Przerzutki, tył XTR shadow to 40g zysku, przód XTR z szarej eminencji to kolejne 30g.

3. Tytanowe osie do cranków, ~55g zysku za ok. 140zł. http://cgi.ebay.com/For-Crank-Brothers-Egg-Beater-Titanium-Spindles-kit-Sil_W0QQitemZ280478350350QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item414dcffc0e#ht_1523wt_1165

4. Od tego samego sprzedawcy ultra-lekkie zaciski http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-QR-wheel-skewers-CNC-Red-31g-totally_W0QQitemZ280478351708QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item414dd0015c#ht_1561wt_1165

4. Może jednak przekonasz się do hydraulików? :wallbash:)

 

 

W sprawie manetek uchylam się do opinii Gothica, Sram ma wg mnie zdecydowanie lepszą ergonomię niż RF a do tego przyjemniej chodzi :)

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...