Skocz do zawartości

[10000g] Spec Stumpjumper 2009 Custom


Mendoza

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie tarcz i kierunku ich mocowania:

 

http://www.gramslightbikes.com/2009/08/ashima-airotor-review.html

 

''Ashima now states that their rotors should be run the normal direction!;

The reason is that the AiRotors lightweight struts perform significantly better under tension, since under compression, they are subject to bending forces.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć, też dowiadywałem się u źródła odnośnie kierunku i ostatecznie ashima w nowej partii zmieniła kierunek montowania tarcz na taki jak ma większość. I tak jak pisze sorcerer u dystrybutora zostały tylko 140 ze "źle" oznaczonymi strzałkami. Generalnie chodziło coś o rozciąganiu albo ściskaniu tarczy podczas hamowania, ściskanie jest podobno lepsze tak jak zacytował chris. Pozostawiam to pod interpretację indywidualną :wacko:

 

 

 

pozdr.

Edytowane przez mlodyasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamiana korby na to:

 

http://img43.imageshack.us/img43/1770/raceface.jpg

 

W sumie to powrót ( dosc szybki ) do 3 blatów.

Ale nie wiem czy nie będzie lepiej bo ostatnio jak podjeżdzałem na 29T pod sporą górkę

to poczułem że może być "dętka" na maratonach...:blink:

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy nie będzie lepiej bo ostatnio jak podjeżdzałem na 29T pod sporą górkę

Na 29t tez nie wyobrazam sobie, dla mnie 26 jest optymalnym rozwiazaniem przy kasecie 34t.

Porownujac do zebatki 22t indeks 0.64 i 0.76.

 

Ale ty masz kasete 32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przez moment miałem K-force light'a 42/29 z kasetą 32...Dla mnie przełożenia były znakomite dla XC i maratonów (nie gorskich). Problem właśnie pojawił by się w górach, mimo dosyć mocnej nogi i kręcenia zawsze na małej kadencji. Niestety mój k-force light nie podszedł pod przerzutkę czy coś, ale nie działało to płynnie dlatego musiałem to oddać, ponieważ męczyć się z tym na zawodach nie miałem zamiaru. Za cholere nie dało rady tego ustawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie hamulce maja bardzo fajna modulację.

Siła jest troche większa niż w XTR...

Na pewno nie jest to kosmiczna różnica ale wyczuwalna.

Więcej na temat siły może powiedzieć Chris ( większy przebieg) , tylko nie wiem czy miał wcześniej xtr...

 

A co do wymiany kasety i łańcucha, hm kaseta na 1k przebiegu a łańcuch jakieś 100 kilometrów:)

Czyżby Kmc nie hulał z Kaseta XTRa?

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moj drugi sezon na zestawie xtr kmc. Kaseta z przebiegiem grubo ponad 2x tyle co twoja, teraz trzeci lancuch i wszystko gra i buczy.

 

Pamietaj ze w standardzie dostajesz zywiczne okladziny, nie wiem jakie miales w xtr ale porownujac do np metalikow roznica powinna byc jeszcze wieksza. Tak mialem xtr ale dc :)

Jakos obecne klocki nie chca sie zuzywac tak szybko, ale nastepne zapodam cos w stylu sintered, ceramik dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie róznica między xtr tarcze 203/180 klocki metaliczne, formula r1 tarcze 180/160 klocki firmowe zamontowane w kupionych była bardzo wyczuwalna - na korzyść formuli. podobne odczucie miał kolega który odziedziczył po mnie xtry. w jego przypadku porównanie było do avidow juicy 7 na tarczach 185.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze będę miał okazje przetestować R1 i spodziewam sie dobrych rzeczy.

Tymczasem w najnowszym Magazynierowerowym zrobili test tarczówek i xx jest według nich najlepszym hamulcem....

Co do łańcucha i kasety hmmm, na weekendzie pojeżdze na Race Facie i zobacze czy utrzyma się przeskakiwanie.

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam ze widzialem ta aukcje jak szukalem hampli ostatnio, i rzucilo mnie sie w oczy ze dolicza VAT mimo bycia w EU co jest niezrozumiale.

 

Wyjscia sa 4:

- Nie ma działalnosci i dolicza sobie koszt jaki powinien prowadzac działalnosc gospodarcza, wliczajac sobie pozniej to do PITu w razie jakby US doczepil sie do niego.

- Sprowadza z azji bezposrednio/podsrednio

- Podaje cene netto na ebay? Chociaz nie wiem czy tak mozna

- Cholera go wie, ale moze kupuje w azji duty free? Chociaz kompletnie nie wiem czy tak mozna. Akurat w przypadku USA<->EU jak najbardziej chociaz nie do konca wiem jak to dziala.

Edytowane przez Sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ( clood69 ) na Ebay.it jest dość komunikatywny w ang. tylko nie na każde pytanie odpowiada...

Do końca nie wiedziałęm czy wylicytowałem hamulce z tarczami czy bez....

Przesyłka szła ok 7-9 dni więc ok.

 

Chciałbym sie jeszcze odnieść do testu w tarczówek w Magazynierowerowyn...

Zadziwjaące są podane masy hamulców r1 w sumie masa to ok 375 wedug testerów ( selekcja negatywna:))

Masa XX oczywiście bez apapterów...

Poza tym zabrakło testu XTR ( w zamian slx i xt) oraz najwyższej Magury Magnesium.

Nie bardzo rozumiem też kryterium wytrzymałości w ogólnej ocenie...testerzy mieli pewnie hample

pare tygobi więc naprawdę nie wiem jak sprawdzono wytrzymałość....

Pomysł fajny ale czytelność testu mierna....

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...