Skocz do zawartości

Maratony lubuskie?


Rafalwind

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w przyszłym sezonie zamierzam wziąć udział w jakimś maratonie (a jeśli czas, chęci i kondycja pozwoli to w większej ilości imprez) ale mam pytanie: Gdzie dostępne są informacje o imprezach w regionie lubuskiego? Gdzie takie informacje są publikowane?

Wiem że jest cykl imprez MTB organizowany przez zielonogórski TKKF. słyszałem też o wyścigu w łagowie w czasie szkolnych wakacji. (Aż mi się nie chce wierzyć ale...) Czy to wszystkie imprezy o charakterze MTB w regionie? :huh:

 

PS. dodam że jestem z ZG i najlepiej aby wyścug był w okolicach zielonej lub świebodzin/sulechów/łagów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Na stronie www.czasnarower.pl w zakładce wyścigi można się dowiedzieć o imprezach w całej Polsce, oczywiście jak je ktoś doda do kalendarza.

Ja z tej stronki dowiedziałem się o cyklu organizowanym przez zielonogórski TKKF i wystartowałem w jednej edycji.

W tym roku w Żarach był organizowany wyścig, także w Gorzowie z cyklu Gryf Maraton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z maratonami to ciężko w naszym regionie, ale wyścigów XC jest dość sporo. Tak na szybko z pamięci: Sulechów (w lutym i maju), Żary (sierpień), Zielona Góra (cały rok), Łagów (lipiec), Sulęcin (wrzesień), Kargowa (czerwiec), Krosno Odrz. (czerwiec chyba), Gubin (w 2009 było w październiku, w 2010 prawdopodobnie kwiecień). Tak więc jest z czego wybierać ;) Można jeszcze dorzucić czerwcowy Obiszów MTB k. Głogowa i Maraton Leśny w Lubinie. We wrześniu jeszcze 64-sto Maraton w Osiecznej k. Leszna.

A północne rubieże województwa to nie moja działka, bo tam nie mieszkam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W 2010. odbyło się kilkanaście wyścigów XC i kilka maratonów w Lubuskim. Może powielę tu niektóre wcześniejsze informacje ale wyglądało to mniej więcej tak:

 

Wyścigi XC zaliczone do Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów:

25 kwietnia - Gubin

16 maja - Sulechów

30 maja - Zielona Góra

13 czerwca - Kargowa

20 czerwca - Zielona Góra

27 czerwca - Zielona Góra

18 lipca - Łagów

25 lipca - Krosno Odrzańskie

22 sierpnia - Żary

29 sierpnia - Zielona Góra

 

Pozostałe wyścigi:

17 wrzesień - Sulęcin (XVI Międzynarodowy Zjazd Cyklistów)

czerwiec (?) - Lubniewice

 

Maratony:

27 czerwca - Gryf Maraton Stare Kurowo(poprzednio chyba w Gorzowie)

3 lipca - Hanza Maraton Słubice/Frankfurt

 

Poza granicami województwa:

5 września - Gryf Maraton Barlinek

18 września - Maraton Michałki Wieleń

3 października - wyścig XC (?) Wolsztyn

 

Nie jestem pewien wyścigu w Lubniewicach (w poprzednich latach odbywał się w czerwcu). Mimo wszystko myślę, że nie były to wszystkie tego typu imprezy w regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Ludowego Klubu Sportowego TRASA w Zielonej Górze organizuje

 

ZIELONOGÓRSKI NOCNY WYŚCIG MTB AMATORÓW

O PUCHAR PREZYDENTA ZIELONEJ GÓRY

 

Wyścig odbędzie sie w dniu

 

2 października br.

 

na Wzgórzach Piastowskich w Zielonej Górze. Szczegóły w regulaminie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na stronie zielonogórskiego TKKF-u podano już terminy wyścigów na rok 2011.

Wyścigi zaliczane do II Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów odbędą się:

-17 kwietnia w Drzonkowie,

-8 maja w Zielonej Górze,

-15 maja w Sulechowie,

-29 maja w Gubinie,

-12 czerwca w Krośnie Odrzańskim,

-19 czerwca w Kargowej,

-26 czerwca w Zielonej Górze,

-3 lipca w Lubrzy,

-10 lipca w Zielonej Górze,

-17 lipca w Łagowie,

-23 lipca w Zielonej Górze (wyścig nocny),

-7 sierpnia w Czerwieńsku,

-14 sierpnia w Bogdańcu,

-29 sierpnia w Drzonkowie.

Jak widać jest więc kilka okazji do niezłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdzałem ostatnio aktualność terminów wyścigów i okazało się, że nieco zmienił się rozkład wyścigów II Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów. Wersję bieżącą można znaleźć tu. Jeśli chodzi o Gryf Maraton który miał zwykle jakąś tam edycję w Lubuskim to w tym roku ominie on nasze województwo. Co do innych imprez nadal nie znalazłem terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

I ponownie na stronie Zielonogórskiego TKKF pojawił się terminarz zawodów w III już Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów. Terminy na dzień dzisiejszy przedstawiają się następująco:

13 maja – Drzonków

27 maja – Zielona Góra

10 czerwca – Zielona Góra

24 czerwca – Świdnica

01 lipca – Cybinka

22 lipca – Łagów gm. Świebodzin

29 lipca – Zielona Góra

05 sierpnia – Zbąszynek

12 sierpnia – Czerwieńsk

09 września – Międzyrzecz

23 września – Drzonków

 

Oprócz tego cyklu zawodów odbędzie się konkurencyjne III Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Terminy startów to:

29 kwietnia lub 1 maja - Boszkowo

20 maja - Sulechów

17 czerwca - Kargowa

1 lipca - Lubrza

26 sierpnia - Nowa Sól

30 września - Wolsztyn

 

Terminarz obu cykli imprez może się zmienić.

 

Wiem też, że to nie wszystkie wyścigi (podobno odbędą się jeszcze jakieś zawody w Sulęcinie, być może w Lubniewicach). Jeśli ktoś woli szosę to może zainteresuje go Gorzowski Maraton Rowerowy (30 czerwca).

Do tego jest jeszcze kilka imprez całkiem niedaleko poza granicami Lubuskiego np: 3 czerwca Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB w Barlinku czy 15 września Michałki w Wieleniu. Będzie więc kilka okazji do pojeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...