Skocz do zawartości

[korba] Deore LX


manta980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! :)

Zastanawiam sie nad kupnem korby i kreci mnie lx i deore z 2010 roku jezdze 50% las 50% asfalt..I tu mam delemat Deore pieknie wyglada ale jak z trwałoscia i sztywnnoscia tego niewiem wiem ze lx to grupa trekkingowa ale ludzi tez jezdza na niej w XC i chodzi:)Czytam rozne fora gazety i komentarze i 1 pisze ze zła 2 ze dobra.....Nie umiem podiac decyzij moze wy mi pomozecie :)

Bede wdzieczny za odpowiedzi :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jeżdżą w XC na nowej LX, tylko "starej" 582. Wytrzymałość suportu pewnie taka sama, myślę że koronek podobnie. Porównywać jedynie możesz wagę ze sztywnością, w której LX wygrywa 2:0. Jakby nie patrzeć, jeżeli aspirujesz finansowo do rangi LX, to kup SLX :whistling: A o nim możesz sporo poczytać na tym forum bo jest masa tematów o nim i o porównaniach do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat, bo pytanie to samo. Z tego co piszecie różnica sztywności między deore a lx jest niewielka. A jak w takim razie ze szczelnością łożysk. Czy opłaca się po prostu dopłacać do lx-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi starej korby LX, mam taką ale nie mogę jej zważyć, a właśnie zamierzam kupić Deore 2010 i ciekawi mnie jaka jest różnica wagowa. Łożyska są te same jeśli chodzi o trwałość ktoś pytał, ja akurat będę i tak używał zamienników. Więc, czy tu jest błąd? Ktoś może napisać jaka jest faktyczna waga starego LXa 175mm 44z?

 

Deore 2010 (bez suportu)

 

LX (bez suportu)

 

Domyślam się tylko że to 48z i pewnie dlatego taka waga. Ile normalnie waży cały LX z ok 2007r. 950g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno stałem się posiadaczem tego starszego LX-a czyli modelu FC-M582 i mój egzemplarz waży 799g bez suportu , a 899 cały komplet z suportem :D Ale z tego co wiem częściej waga tego LX-a była w okolicach 920g :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice 905g powiedzmy są normą :) 950g jest wzięte z kosmosu chyba...

 

Co do zębatek, Deore ma alu blat a resztę stalową a LX blat i środkową alu a jedynie młynek stalowy. Dla mnie wybór jest prosty, chociażby ze względu na wagę wybrałbym LX za dopłatą tych 30zł a i mało prawdopodobne, by odkuwane ramiona były tak sztywne jak hollowtech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

miskov17 - potwierdzam mój LX582 ma równo 900g rocznik chyba 2008 (ale nie dam sobie za to obciąć)

Con - co do szczelności łożysk, jeżdżę kiedy tylko mam ochotę (deszcz, śnieg, błoto) nie miałem problemów z łożyskami. Trwałość zębatek alu/stal, po ok.12tys wymieniłem 44z(alu) na nową ale myślę że jeszcze sezon by dała radę (fakt nie jestem wyczynowcem ale przebieg myślę niezły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sensowny powód aby płacić 330zł za SLXa skoro można mieć za 230zł LX M582 o tej samej wadze?

Nawiercane i kompozytowa środkowa zębatka? Wygląd na korzyść SLX? Coś jeszcze? Wszystkie osie systemu Shimano są z tego samego materiału wykonane?

 

Miałem kupować Deore 2010 ale przy różnicy 40zł za 100g nawet się nie będę zastanawiał i biorę LXa. Szkoda tylko że zamieniam tego samego LXa na LXa, stara już zajęchana, no i wolałem czarną jakąś no ale niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...