Skocz do zawartości

[sztyca] 31.6 > 400mm z seatbackiem


kipps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem ramę rowerową i teraz sprawdzając jej wymiary może się okazać że jest delikatnie za mała (na szczęście jest długa :huh: ). Nie chcę teraz tracić na odsprzedaży ramy bo rama mi się podoba.

Potrzebuję Waszej pomocy w rozwiązaniu tego problemu.

Z wstępnych obliczeń wychodzi mi, że przy włożeniu 400 mm sztycy do nowej ramy może zabraknąć 3 cm do bezpiecznego jej utrzymania się w ramie-10cm. W ramie by siedziało 7 cm sztycy a bezpieczna granica to co najmniej 10 cm dla sztycy o tej średnicy... (nie mylić ze sztycami 27.2 gdzie te 7 cm by wystarczyło bo są inne obciążenia)

Czy znacie jakieś sztyce 31.6 dłuższe od 400mm z seatbackiem?

Moja waga to 92-95 kg, więc nie powinna być super wylajtowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na sztycę easton'a ea70 ma dużo niżej kreske maksymalnego wyciągnięcia niż sztyce innych firm :confused: dziś zmierze w swojej dokladnie ile od dołu jest.

 

zerknij na sztycę easton'a ea70 ma dużo niżej kreske maksymalnego wyciągnięcia niż sztyce innych firm :P dziś zmierze w swojej dokladnie ile od dołu jest.

 

Fotka sztycy

 

 

DSC05962.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Roox'a S4.2/S4, 430mm ale mogą być problemy ze znalezieniem pożądanego rozmiaru.

 

Rzeczywiście, mam problemy ze znalezieniem dla mnie Rooxa. A taki RooX byłby idealny. Jeśli ktoś ma namiary na jakiś sklep (niekoniecznie polski z ich sztycami) to może bym jakoś ją dostał.

Z tym Eastonem to rzeczywiście nie jestem pewien jak to będzie nawet z niżej położonym ograniczeniem jak pisze Rulez rama może nie wytrzymać (chociaż to Cannondale z dożywotnią gwarancją ^_^ )

 

Zastanawiam się czy jak bym w ostateczności wziął Thomsona z seatbackiem i odpowiednio regulując offsetem siodełka (do tyłu) i przesunięciem bloków SPD w butach (też do tyłu) zniwelował ten brak 3 cm długości sztycy... Takie rozważania teoretyczne, ale to raczej będzie ostateczność jeśli nie znajdę sztycy dłuższej od Thomsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jak bym w ostateczności wziął Thomsona z seatbackiem i odpowiednio regulując offsetem siodełka (do tyłu) i przesunięciem bloków SPD w butach (też do tyłu) zniwelował ten brak 3 cm długości sztycy... Takie rozważania teoretyczne, ale to raczej będzie ostateczność jeśli nie znajdę sztycy dłuższej od Thomsona.

REGULACJA SIODEŁKA W POZIOMIE SŁUŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE USTAWIENIU WŁAŚCIWEJ POZYCJI KOLAN BIKERA WZGLĘDEM KORB, A NIE ŻADNYM NADRABIANIOM WYSOKOŚCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z moich poszukiwań długich sztyc:

Salsa - 410mm - bardzo trudno dostępna w Polsce

Tune - 410mm - bardzo droga

Thomson - 410mm - wszyscy wiedzą, że najlepsza i najlżejsza, najwytrzymalsza i wogóle naj :)

Roox S4.2 - 430 mm - wiele średnic do wyboru, ale niestety obecnie 31.6mm średnicy już nie można nigdzie dostać (po kontakcie z producentem otrzymałem wiadomość, że on nowego roku mają wprowadzić nowy model S7).

 

Decyduję się na Rooxa z Ebaya o średnicy 31.4mm (planuję pomalować proszkowo by ją pogrubić). To czy cały zabieg mi się powiedzie na pewno przedstawię na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...