Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Latarka rowerowa X2000 z zoomem z allegro


Pichu

Rekomendowane odpowiedzi

no na pewno dwie takie będą dawały lepsze światło od bocialary.

 

Ale czy opłaca się za 100zł taka latarka?

Dolicz jeszcze za akumulatorki 6xAAA :)

Ja bym wybrał bocialare :P

pawel1315 nie musi mieć bocialatarki... z 3xAAA nie wyciągniesz 1A dłużej jak przez 5 minut na nowiutkich bateriach :)

 

Q5 potrzebuje 2,75W aby dać 200 lumenów -> sprawność 80% na czymś co ogranicza prąd -> potrzeba 3,43W na wejściu

 

Komplet 3 baterii AAA ma mniej więcej 3,24Wh -> porównując te dwa parametry do siebie lampka nie powinna świecić dłużej jak 50 minut o ile daje 200 lumenów :voodoo:

 

Dla porównania, jedno ogniwo Li-Ion 18650 2500mAh ma w zapasie 9Wh :whistling:

Edytowane przez Morox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście testy terenowe mojego dzieła. Oto i one. Niestety zdjęcia robione telefonem komórkowym więc jakość jest kaszaniasta. Przy świeceniu na full prądu starcza na 5h (4 akumulatory LI-ON połączone szeregowo)

 

http://www.youtube.com/watch?v=4f6hfKyFBmg

 

zdjecie,600,78264,w-puszczy-bydgoskiej-noca.jpg

 

zdjecie,600,78266,oswietlona-droga.jpg

 

zdjecie,600,78271,swiatlo.jpg

 

zdjecie,600,78265,mega-lampka-p.jpg

 

zdjecie,600,78267,blysk.jpg

 

zdjecie,600,78269,lampa.jpg

Edytowane przez Pichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś z: c1ach, DominikM, Pichu lub innych potrafiących wyliczyć czas świecenia lampki.

Porównując trzy wersje:

1)dioda : SSC 3w 150 lm, zasilanie 3 x aku AAA http://allegro.pl/item780488163_latarka_ssc_150lm_zoom_3_aaa_uchwyt_super.html

2)dioda : Cree X-RE Q5 3w 200 lm, zasilanie 3 x aku AAA http://allegro.pl/item821045183_latarka_cree_q5_200lm_zoom_3_aaa_uchwyt_super.html

3)dioda : Cree X-PG R4 3w 270 lm, zasilanie 3 x aku AAA http://allegro.pl/item824713585_latarka_cree_r4_270lm_zoom_3_aaa_uchwyt_nowa.html

Na aukcjach jest podane orientacyjnie, w trybie 30% (świeci 12h), a 100 %(świeci 4h). [zakładając że lumeny są zgodne z rzeczywistością].

To jest tak, że pierwsza będzie świecić najdłużej, a trzecia najkrócej; czy czas świecenia wszystkich jest porównywalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trybie rozproszonym byłaby wystarczająca widoczność na przód, by jechać 20km/h?

 

Zdarzało mi się jechać o wiele szybciej i dalej mam zęby :)

 

Odnośnie bocialarki to powtórzę się jeszcze raz: zrobiłem niedawno z kolegą traskę około 2h - ja ze swoją x2000, znajomy z bocialarką właśnie. Bocialarka dopiero w średnim trybie da się porównać z x2000 w trybie high.

 

Jeśli dobrze zapamiętałem to lampka mojego towarzysza miała 170 lumenów (moja podobno 150), a tryb high bocialarki jest o wiele jaśniejszy od x2000, różnica powinna wynosić tylko 20 lumenów - w rzeczywistości wyglądała jednak na większą.

Po 2 - 2,5 godzinach lampka zdechła jeśli chodzi o sensowne oświetlenie drogi (przy czym jasność lekko spadała wraz z czasem), ale nadal dawała dość mocne światło pozycyjne. Ale uwaga - była tylko na dwóch bateriach, trzecia była rozładowana od samego początku.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1 postu :D JEśli chodzi o akumulatory, to jasne, należy używać, bo to cholernie bardziej ekologiczne i ekonomiczne, ale warto zauważyć, nie wiem, czy ktoś wspomniał, że w zależności od przetwornicy w lampie - ponieważ akumulatory mają niższe napięcie już początkowe, od odpowiadających baterii - lampa może świecić na nich słabiej, lub szybciej przygasać, ale dobra elektronika powinna temu zapobiec, tylko trudno ją ocenić bez odp pomiarów.

 

No robi niezłe wrażenie. Ciekaw jestem, jak by wypadła w porównaniu z Mactroniciem za mniej więcej tą samą cenę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bocialarka jest na tylko jedno takie ogniwko... ciekaw zatem jestem jak ludzie sobie radzą? Mają 3-4 zapasowe ogniwa gdzieś w kieszonce? Czy to prawda że jedno takie ogniwo dorównuje 3xAA?

 

 

Owszem. Jak 3 akumulatory AA. Napięcie na ogniwie LI-ON to 4.2V gdy jest w pełni naładowane a 3v gdy jest rozładowane :voodoo: Przeciętna pojemność to 2200-2400mAh chociaż są i 3000mAh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: bocialarka świeci stałą wiązką światła 15 stopni, jak oceniacie to wypada na tryb pośredni X2000? Ktoś się orientuje w jakim zakresie kątów [szerokość świecenia] można regulować tą X2000?

Edytowane przez fredzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem http://allegro.pl/item824713585_latarka_cree_r4_270lm_zoom_3_aaa_uchwyt_nowa.html . Pierwsze 34km i jest ok! Jak dla mnie wystarcza. Tylko dołączone baterie już straciły trochę prądu :rolleyes:

I to mocowanie jak dla mnie trochę nie pewne

 

Mocowanie bankowo będziesz musiał przerabiać, te ząbki się wyrobią i przestanie trzymać. Wiem to z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...