Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Latarka rowerowa X2000 z zoomem z allegro


Pichu

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko kwestia odkręcenie główki latarki od korpusu, w ten sposób w jednej ręce zostaje korpus do którego wkłada się baterie, natomiast w drugiej ręce główka + soczewka z pleksi + dioda wraz ze sterowaniem (z tym ostrożnie!). Przesmarować musisz gwint który łączy główkę z korpusem. Pastę termoprzewodzącą kupisz w sklepie komputerowym (chociażby w komputroniku), w formie miniaturowej strzykawki z pastą w cenie 5pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia odkręcenie główki latarki od korpusu, w ten sposób w jednej ręce zostaje korpus do którego wkłada się baterie, natomiast w drugiej ręce główka + soczewka z pleksi + dioda wraz ze sterowaniem (z tym ostrożnie!). Przesmarować musisz gwint który łączy główkę z korpusem. Pastę termoprzewodzącą kupisz w sklepie komputerowym (chociażby w komputroniku), w formie miniaturowej strzykawki z pastą w cenie 5pln.

 

Szczerze mówiąc to nie wiem co może dać nałożenie na ten element pasty termoprzewodzącej, bo cały mechanizm przełączający tryby który rzekomo szwankuje znajduje się przecież w zaślepce którą odkręcamy aby włożyć baterie - jak naciskamy przycisk to specjalnie ułożone blaszki otwierają i z powrotem zamykają obwód.

W zależności na jak długo przytrzymamy przycisk i otworzymy obwód, taki tryb się włączy ;)

 

Moja chodzi normalnie w temperaturze pokojowej bez pasty i do tego nie nagrzewa się...przynajmniej obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tez chodzi bez zarzutu. Troche lipa ten uchwyt. Wydaje mi sie ze wypadnie mi zaraz z niego... No i oczywiscie juz w pierwszej podrozy zgubilem pokrowiec FCK!*$% Ktos moze nie uzywa i chce sprzedac albo wie gdzie kupic tanie to prosze o info. Zadzwonie jeszcze do sprzedawcy bo on pewnie tez ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mocowanie trzyma się w całości po kilku wycieczkach (wszystkie w terenie) :devil: Te ząbki kiedyś się na pewno wyrobią, ale póki działa to nic nie zmieniam.

Trochę lipa, bo jak piszecie na kierę 31,8 miejscami nie starcza średnicy mocowania, a na 25,4 musiałem z kolei stosować dodatkowe podkładki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mocowanie trzyma się w całości po kilku wycieczkach (wszystkie w terenie) :rolleyes: Te ząbki kiedyś się na pewno wyrobią, ale póki działa to nic nie zmieniam.

Trochę lipa, bo jak piszecie na kierę 31,8 miejscami nie starcza średnicy mocowania, a na 25,4 musiałem z kolei stosować dodatkowe podkładki...

 

Ja tez mialem problem z podkladkami ale znalazlem gumowa taka z innego mocowania i podlozylem. Trzyma jak zloto. Dalej nie wiem co to sa zipy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwałem obręcz która trzyma mocowanie z kierownicą, więc po prostu na szybko przeplotłem 3 zipy łącząc mocowanie latarki z kierownicą (zastępując w ten sposób uszkodzoną obejmę). Nie widzę specjalnie sensu w robieniu zdjęcia, wygląda to tak jakbyś przywiązał do kierownicy samą część trzymającą latarkę. Co do pozycjonowania, zipy trzymają na tyle mocno aby latarka samoistnie się nie przesuwała, natomiast wciąż mogę bez problemu operować dłonią aby kierować strumień światła wyżej oraz niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwałem obręcz która trzyma mocowanie z kierownicą, więc po prostu na szybko przeplotłem 3 zipy łącząc mocowanie latarki z kierownicą (zastępując w ten sposób uszkodzoną obejmę). Nie widzę specjalnie sensu w robieniu zdjęcia, wygląda to tak jakbyś przywiązał do kierownicy samą część trzymającą latarkę. Co do pozycjonowania, zipy trzymają na tyle mocno aby latarka samoistnie się nie przesuwała, natomiast wciąż mogę bez problemu operować dłonią aby kierować strumień światła wyżej oraz niżej.

 

Spoko teraz rozumiem. Myslalem ze w ogole nie masz uchwytu :P Dlatego sie zanstanawialem jak te zipy sie trzymaja i czego bo latarka by musiala swiecic w bok :lol: rownolegle do kierownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już następce latarki - własnej roboty. ;)

 

Ma możliwość podłączenia diod równolegle i szeregowo w zależności od wykorzystanego źródła zasilania.

Lampka może nie wygląda jakoś super pięknie ale spełnia wszystkie moje założenia :P

 

Sesja zdjęciowa z końcowego montażu i próbnego odpalenia poniżej.

 

IMG_4b0185a468b8e3952.jpg IMG_4b018633d150f8077.jpg IMG_4b0186b01dc826760.jpg

 

IMG_4b018718a4c6a6748.jpgIMG_4b01876f521514952.jpg IMG_4b0187c2d93278280.jpg

 

Koszt wykonania około 300zł, bocialarka się chowa :) Przy 0.5A na każdą diode mam około 400 lumenów, przy 1.1A mam około 750 lumenów. Na zdjęciach jest tryb 50% czyli coś około 400lm.

 

Więcej tutaj:

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2534

 

Ktoś tu pytał o możliwość odsprzedania pokrowca od latareczki. Mogę odsprzedać bo nie będę jej już używać :D

Edytowane przez Pichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niestety zbyt kiepski aparat aby zapodać jakieś foty.. Powiem tak, wczoraj była straszna mgła a mimo tego widocznośc w tej gęstej zupie miałem około 30m. Jak dorwę jakiś porządny aparat to zrobię fotki.

Edytowane przez Pichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś tu pytał o możliwość odsprzedania pokrowca od latareczki. Mogę odsprzedać bo nie będę jej już używać :)

 

To daj info na priv ile za to :P po znajomosci ofkors mam nadzieje :D

 

Jakie polecacie akumulatorki AAA do takiej latarki ? Musze cos kupic. Slyszalem ze nie warto kupowac tych 1000 i wystarcza 850mAh. Dwie marki godne polecenia o ktorych wyczytalem na sieci to Forever i Energizer. Dajcie jakies linki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czytam

Mogłem spokojnie poruszać się po wąskich krętych ścieżkach bez ryzyka wybicia sobie zębów :) Prędkości na ścieżkach dochodziły nawet do 30km/h mimo, że było już całkiem ciemno. Latarka spokojnie dawała radę.

Minusy

- Kąt świecenia mógłby być szerszy (idzie to poprawić wymieniając soczewkę na kolimator)

Pisano na forum, że strumień światła x2000 nie nadaje się na rower (teraz już wiem o co chodzi - podczas np. ostrych zakrętów brakuje trochę oświetlenia boków), ale powtórzę jeszcze raz - za 59 zł nie ma lepszej lampki :)

 

Czyli z jednej strony duże prędkości, a z drugiej niedoświetlone boki? W nocy po lesie używać powinno się, trybu szperacza (światło skupione) czy światła rozproszonego? Na trybie rozproszonym byłaby wystarczająca widoczność na przód, by jechać 20km/h?

 

Szukam jakieś lampy (umownie do 200zł), ale zależało by mi na bardzo szerokim świeceniu w trybie rozproszonym. Zastanawiam się czy starczy mi [zamiast Sigma Cubelight II] ekonomiczna X2000, czy myśleć o Sigma Pava, Bociolarce. Przez chwilę myślałem o czołówce [dodatkowo do Sigmy CII] Mactronic HLS-K2SL lub HLS-K4, ale raczej nie.

 

Odnośnie tej X2000, obecnie na aukcji można dostać: na diodzie SSC 3w 120lm 53zł; Cree X-RE Q5 3w 200lm 83zł; luxeon 180lm 68zł; ma ktoś wiedzę które diody świecą cieplej które zimniej, i jakie diody lepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...