Skocz do zawartości

[hamulce] Tarcie klocków o tarczę


Zymelka

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wydaje mi się, że tylna tarcza jest luźniejsza od przedniej. Co znaczy co 2 śruba, tzn jedna odkręcona druga przykręcona? Obcieranie jest malutkie i cichutkie, ale na ten przykład przód nic nie obciera.

Tylko to piszczenie hamulców, są nowe.. to chyba normalka w nowych...?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że przy przykręcaniu tarczy nie przykręcasz po kolei każdej śruby tak jak leci, tylko:

1)przykręcasz jedną wybraną śrubę (nie na maxa, później ją odpowiednio dokręcisz)

2)następnie przykręcasz śrubę leżącą naprzeciwko śruby przykręconej poprzednio (czyli na skos)

3) i tak dalej aż do przykręcenia wszystkich

4)na końcu możesz już tylko mocno (ale bez przesady) dokręcić śruby według takiego samego schematu jak przykręcałeś wczesniej

Chodzi mi o coś takiego -----> http://img136.imageshack.us/img136/8774/asdklv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam już dosyć obcierania tarczy o klocki :)

 

Hamulce Shimano LX przód tarcza 180 Aligator tył tarcza Accent Blade 160.

 

Tył jeszcze jest do wyregulowania, nie mniej nie jest to kwestia zaciśnięcia klamki i przykręcenia na nowo śrub, muszę sobie poświecić latarką i patrzeć ile do tarczy ma lwy klocek ile prawy, delikatnie dokręcam górną śrubę regulują odległości dokręcam mocniej potem patrze dół ustawiając kręcę kołem jak przestaje dzwonić to dokręcam pomału, potem stopniowo na przemian góra dół i jest ok operacja ta wystarcza to momentu, w którym zdejmuje koło z powodu konserwacji kasety lub przebitej dętki. Tarcza ta ma bicie i ociera punktowo. To jest jeszcze nic.

 

Teraz najlepsze jaja są z przodem, tarcza oczywiście też ociera o klocki punktowo, przed chwilą ustawiałem zacisk 30 minut. Tam przy dokręcaniu przestawia mi się zacisk trzeba go trzymać. Najgorsze jest to, że jak zahamuje kilka razy ostro to zacisk potrafi się przestawić. ...a najbardziej bierze mnie kur...ca jak wracam 30 km do domu i słyszę tarcie, mam już dosyć.

 

Nie wiem co z tymi tarczami dlaczego takie bicie ?? Dokręcam sposobem ala Avid powyżej jak ktoś napisał. Zastanawiam się czy te tarcze, których używam nie są za wiotkie i nie zmienić ich na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mam problemy z regulacją przodu, tył śmiga że aż miło a przód uparty :) rozepchałem klocki wpinam koło jak lekko zapne zacisk to nie ociera(jednak za lekko żeby bezpiecznie jeździć), tylko mocno zacisne odrazu na mase ociera, wychyliłem więc koło troche w lewo i mocno zacisnolem jest ok nie ociera ale koło jest wychylone bardziej w lewą strone. Może ktoś miał podobny przypadek i sobie z nim poradził? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...