Skocz do zawartości

[Porównanie] Szosa vs MTB


Rekomendowane odpowiedzi

to może ja dorzucę:D a co powiecie o hybrydzie? może zamiast szosy czy górala lepiej sprawić hybrydę??

 

zaczalem od "hybrydy" (treking) i rezultat byl taki ze na szosie nie pojezdzisz jak szosowka a w terenie nie pojezdzisz jak mtb :D nie polecam jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Ale treking ma tyle wspolnego z hybryda co malcz z ferrari. Obie sztuki to samochody...

 

Hybryda to w uproszczeniu szosowka z prosta kiera. Cos dla takich ktorzy nie lubia sie za bardzo zginac a chca zachowac zdecydowana wiekszosc przewag szosy na asfalcie.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie na etapówkach typu TdF czy Vuelta rywalizacja jest dużo mniej ciekawa niż na dobrym xc czy górskim maratonie,ponieważ na szosie wynik często zależy od pomocy kolegów z teamu,od szefa drużyny,który ustala jak dany zawodnik ma jechać,od radia,dzięki któremu ucieczki są doganiane na 1km przed metą.w tegorocznnej Vuelcie zwycięzca nie wygrał żadnego etapu zwyciężając cały wyścig.teraz wkroczy do peletonu team Armstronga,gdzie wszyscy zawodnicy będą mu podporządkowani,więc można powiedziec że TdF 2010 wygra właśnie on :D

 

 

w mtb czegoś takiego nie ma,a nawet jeśli jest to w dużo mniejszym stopniu,dlatego nigdy nie przesiądę sie na szose

Bez sensu ten post jak dla mnie. Co ma zawodostwo do normalnej jazdy dla przyjemności? Bo teraz to brzmi tak: "Nie przesiądę się na szosę, bo wyścigi MTB są ciekawsze!".

No chyba że mając na myśli zakup szosówki, mierzysz od razu w TdF :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co piszecie, i tak jako zwykłemu amatorowi narzuca mi sie jedno pytanie - czy sensowne jest porównywać terenówke z wyścigówką?.Prawdziwego jeepa i sam. wyścigowy też łączy jedna cecha to jeżdzi ,i to jeżdzi.Pisze "prawdziwego" bo nie mam tu na myśli modnych ostatnio hybryd, które są ładne i wygodne,ale... Góral pojedzie po asfalcie ,a szosówka też zmęczy teren,ale każde w swoim żywiole będzie ogromnie dominowć nad drógim.Dochodzi tu jeszcze czynnik ludzki (kondycha i technika) ,ale nie o tym w tym temacie mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...