Skocz do zawartości

[10407g] Centurion Backfire Light '09 20'' Disc by goldbloom


goldbloom

Rekomendowane odpowiedzi

^Hehe. Poszukam jeszcze jakichś innych "niedopatrzeń" ;)

 

(...)ponieważ jeżdżę wyłącznie turystycznie i dla własnej przyjemności(...)

(...)Do ambitnej turystyki z zacięciem sportowym jest jednak idealne.(...)

Przejęzyczenie - miałem na myśli rekreację, turystycznie raczej rzadko mam okazję jeździć.

 

Ponawiam prośbę o propozycje sterów pół-zintegrowanych, możliwie niskich, nie cięższych od ZS3, do 200 zł. Do roweru będę miał dostęp dopiero w sobotę, dlatego nie jestem jeszcze pewien czy stery pół-zintegrowane można dobierać niezależnie od wysokości/głębokości wsunięcia misek w ramę? Jeśli tak, skłaniałbym się do tych z głębiej wsuniętymi, chyba do FSA Orbit Z. Alternatywa to WCS Carbon, choć dekielek jest ciut za wysoki, na mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kierowałbym się do wspomnianych przez Ciebie Orbit'ów Z, ew. Boplight by Cane Creek. Nic im nie można zarzucić, lekkie, tanie a na wytrzymałość jeszcze nikt nie narzekał :icon_wink:

 

Co do powyższej dyskusji, jeżeli Goldbloomowi pasuje takie a nie inne ustawienie to nie ma o czym rozmawiać...

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem Boplight VP A45AC, głównie dlatego, że nie chciało mi się czekać na Orbit Z. Jestem bardzo zadowolony - głęboko osadzone, niskie, TANIE, dokładnie wykonane, no i ładnie wyglądają :) Do tego są o 1g lżejsze od poprzednich (choć de facto pewnie trzeba będzie dołożyć podkładkę 10-15mm). Okazało się też, że kształt główki ramy ma znaczenie przy doborze sterów - u mnie przy płytkich miskach ZS3 część powierzchni przygotowanej na stery była "niewykorzystywana", teraz miski zajmują ją całą, nie wystając przy tym niepotrzebnie głębiej.

 

@miskov17 przydajesz się, dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie same miski będą dopasowane do ramy (nie jak moje, wcześniej), więc obstawiam, że będa też typu "deep" (<10mm), pewnie ważyć będą tyle samo co Boplight (OD ramy to 50mm, ID 44mm ? ale prawie na pewno tak). Z tego co się zdążyłem zorientować, ewentualne różnice w wadze tego typu sterów są w: materiale bieżni nabijanej na amor, wysokości górnego dekla, wysokości misek wpuszczanych w ramę ("shallow" i "deep" w katalogu FSA), rodzaju uszczelek, no i budowie łożysk (np kulki w plastikowych wiankach; ceramiczne). Generalnie budowa poszczególnych modeli sterów niewiele się różni, waga więc też jest podobna.

 

Mój ulubiony katalog FSA :)

 

UPDATE:

 

Handlebar (Kierownica): USE Atom Carbon XC Riser 660/31,8 mm / 160g

 

Headset (Stery): Boplight/Cane Creek VP A45AC / 78g

 

10717g

 

Sterówkę skrócę jeszcze ~2cm, z 10-15cm przewód przedniego hamulca, 5-10 cm tylnego.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterówka Reby skrócona do 20,5 cm. Wcześniej, podczas jazdy z kolegą z forum, zgubiłem pokrętło regulacji tłumienia odbicia. Waga amora: 1620g. Poplock z pancerzem zamienionym na Clarksa z plastikowymi końcówkami: 43g.

 

W sumie: -14g, 10702g.

Waga chwilowo bez podkładek pod mostek, bo zapomniałem zważyć. Niedługo dojdą karbonowe.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

K24 po przycięciu do 69cm i 129cm to odpowiednio 221g i 237g, czyli -4g. Okazało się, że poprzednio zważyłem je bez śrubek mocujących klocki. Nie zaktualizowałem również wagi amora z manetką w Excelu (-3g) i dlatego teraz: 10695g.

 

Szczegółowa rozpiska pod dojściu podkładek na 25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kupiłem je nowe od pewnego gościa z HCFR.PL, który sprowadził sobie Rocky Mountain Element 50 z promocji dla samej ramy, części sprzedał i pewnie jeszcze na tym zarobił. Dałem w sumie, powiedzmy, 700 zł ;)

 

Komplet bez tarcz z klockami organicznymi i adapterem shimano z tyłu waży: przód - 253g, tył 299g.

 

@creative1989 - zauważyłem już niestety, że Hayes V6 w połączeniu z tymi hamplami nie sprawdza się dobrze (przynajmniej założony zalecaną stroną, wypróbuję drugą opcję) - lekko "gulgocze", jeśli wiesz o co mi chodzi :D Dlatego też jestem sceptycznie nastawiony do Dartmoor Nano i podobnych, nawet abstrahując od mniejszej powierzchni "roboczej" - z K24 nie zagrają IMHO.

Z G2CS nie ma żadnego problemu.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

2010-05-07 21:50 goldbloom@tlen.pl: Chodzi o to

2010-05-07 21:50 goldbloom@tlen.pl: że najpierw musiałbym dotrzeć swoje klocki do twoich tarcz

2010-05-07 21:50 goldbloom@tlen.pl: a potem z powrotem do moich.

2010-05-07 21:50 FR Sorcerer: nie marudz ;)

 

:D

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, chciałbym się przypomnieć jeśli chodzi o wspólne jazdy bo sprowadziłem sobie poczciwe Krosiwo do stolicy B)

 

Jak coś to jestem dyspozycyjny od 11 maja od godz 17 :D Nie straszny mi deszcz i takie tam bo i tak jest rower brudny a mi współlokatorzy nie dadzą umyć w wannie... Eh co za n00by :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zacisku Smuda. Pękł przy dokręcaniu kluczem dynamometrycznym na trochę poniżej 6 NM, w okolicy mocowania nakrętki. Być może wpływ na to miało to, że klucz był przeze mnie rozkalibrowany (kiedyś przez pomyłkę dobrałem się do otworu regulacyjnego :thumbsup: ; chociaż wątpię, bo śrubkę przekręciłem max o 2 obroty, a potem starałem się dokładnie o tyle cofnąć). Ciekawe, że wcześniej kilka razy dokręcałem ten zacisk przy tym samym ustawieniu i kalibracji klucza :)

 

Z powrotem Accent Light, 23g: +16g. 10711g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, tak zrobię :) Sam jakoś z miejsca skreśliłem ten zacisk. A przecież jest gwarancja...

BTW, co ci się stało w profil ? B)

 

Dziś rower stał się lżejszy o parę gram, a dokładnie o tyle ile waży skrzydełko od Egg Beater C... Po prostu zawadziłem o wystający dosyć cienki korzeń podczas jazdy. Na szczęście przypadkiem mam w domu jeszcze jedną parę, czyli jeden pedał zostanie na następny raz (w co nie wątpię, kwestia czasu). Rzadki syf jeśli chodzi o jakość użytych materiałów, nie polecam.

 

Na sztycę założyłem 7cm dętkowy "kapturek" (4g), który już pierwszego dnia przeszedł chrzest bojowy na bardzo znanej ścieżce w Rezerwacie Sieraków, w trakcie deszczu (same doły i lepkie błoto :D ). "Kapturek" zdał egzamin celująco - żadnego brudu ani wilgoci pod spodem, mimo że przywiozłem do domu ze 100g gliny (a ile odpadło po drodze :D ).

008.jpg

031.jpg

002.jpg

 

Niestety, konkluzja - skórzane siodełko nie nadaje się na takie warunki. Nie zrezygnuję z niego, ale trzeba się rozejrzeć za alternatywą na deszcz (i na zjazdy - ostatnio mało się nie zabiłem, kiedy przy 40 km/h w dół po korzeniach przyszła refleksja, że do tyłu dalej już ni da rady :D ) :)

Mostek raczej zostanie w takim ustawieniu, +/- 5mm. Ujemny wznios nie przy tej kierze.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, byłoby naprawdę miło gdyby pasowało do mnie :) Ale nie mam jak go sprawdzić...

 

Przede wszystkim nie popełnię drugi raz błędu z kupnem siodełka "na oko", z netu. W ogóle warunek kupna to wypożyczenie do jazdy próbnej. No i żadnych półśrodków, na pewno nie wezmę niczego co nie będzie mi w 100% pasowało. Już mądrzejszy jestem :confused:

 

Na razie tylko Airbike mam na oku, z siodłami Speca i SI (250 zeta kaucji, 25 zł za dzień). Jeśli wiecie gdzie można przymierzyć np Fizik, to będę zobowiązany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz się wybierał na mierzenie siodełek i będę mógł to z chęcią się zabiorę. Sam się wybieram na Obozową by ciuchy kupić i chwyty, ale jutro niestety muszę trochę grosza zarobić, bo się chorowało.

Zmieniłeś już pracę, jakieś rozsądniejsze godziny Ci się trafiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz się wybierał na mierzenie siodełek i będę mógł to z chęcią się zabiorę. Sam się wybieram na Obozową by ciuchy kupić i chwyty, ale jutro niestety muszę trochę grosza zarobić, bo się chorowało.

Zmieniłeś już pracę, jakieś rozsądniejsze godziny Ci się trafiły?

 

Do sportset'u przypadkiem? Co tam maja ciekawego z ciuchow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...