Skocz do zawartości

[10407g] Centurion Backfire Light '09 20'' Disc by goldbloom


goldbloom

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, faktycznie, to Twoje zdjęcia :voodoo: Wytarowałeś torebkę i "rozpychacze", bo o to mi chodziło?

 

No, w katalogu i na stronie SRAMA to Juicy 7 są lżejsze o 1g :voodoo: Ale nie spierajmy się, bo po pierwsze wagom podawanych przez producenta się nie ufa, a po drugie wiadomo, że nie chodzi mi o kilka gram różnicy, jaka ewentualnie jest między tymi podobnymi modelami, tylko o ponad 50 :) Nie wiem jak mogą ważyć po 250g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, zapomniałem, że przy PM nie potrzeba adaptera na 160mm :) Sam dapter 18g + śrubki 12g (właśnie zważyłem) + 6 podkładek (4g) = 34g, czyli 267g. A mam przewód 65cm, czyli bardzo krótki... Chyba, że waga podana bez klocków (a pół-metaliczne ze sprężynką 23g) - wtedy się wszystko zgadza. Tylko gdzie się one w takim razie podziały? :voodoo:

 

Zważyłem rozpychacze - ważą 9g/sztuka... :voodoo:

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch, ale ten brooks nie pasuje do tego roweru :). I te ponad 300g nadmiarowej wagi... Jestem jednym ze szczesliwcow, ktorym SLR pasuje pod wzgledem wygody, wiec nie moge tego przezyc :voodoo:. Ale bardzo podoba mi sie twoje podejscie, wygoda i trwalosc ma wiekszy priorytet niz waga. Przynajmniej rower jest funkcjonalny, a nie do wywieszenia w gablotce. A wazy bardzo dobrze. Co do Reby moim zdaniem 100mm skoku i wiekszy SAG jest lepszy niz 85mm napompowane twardziej. Jezeli chodzi o skok uzytkowy to to samo, a Reba 100mm wiecej wylapie i jest troche lzejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że dla 100mm jest o jedną podkładkę dystansową mniej, czyli 2g (zważyłem, heh).

 

Myślę, że nie ma co porównywać pracy dla 100mm przy SAGu jak dla twardego 85mm i 85mm - kompletnie inna charakterystyka. Fakt, że aż tak miękko jeszcze nie miałem ustawione, ale to co innego zupełnie. Może jest nawet fajnie, ale to jeśli lubisz się "delektować" pracą amora. Chyba do szybszej, agresywniejszej jazdy będzie za miękko... Ale jutro akurat mam cały (choć krótki) dzień na jazdę, więc sprawdzę:)

 

Nieee :voodoo: Brooks w rzeczywistości wygląda bardzo "raw" (tylko to słowo mi w tej chwili przychodzi do głowy), naprawdę nie jest tak źle. Naprawdę , hehe, uwierzcie mi. Poza tym na siodełku się zwykle siedzi, więc specjalnie go nie widać :D

 

Dzięki za docenienie mojego podejścia. Jak tak patrzę teraz na ten projekt to widzę, że w kilku miejscach dałem ciała (nie, nie w przypadku siodełka :) ), ale ogólnie jestem zadowolony. Ja wiem, że fajnie sobie wyznaczyć wagę do osiągnięcia i później do niej dobić (też mnie to kręci, muszę przyznać), ale w moim rozumieniu to rower jest dla mnie, a nie ja dla roweru, więc... Warto się zastanowić do czego rower ma służyć i raczej w dopasowaniu go do zastosowania znajdować radochę :) W sumie i tak w pewnym momencie nie pozostanie już nic innego jak odchudzanie :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że fajnie sobie wyznaczyć wagę do osiągnięcia i później do niej dobić (też mnie to kręci, muszę przyznać), ale w moim rozumieniu to rower jest dla mnie, a nie ja dla roweru, więc...

 

Dobrze prawisz! ;)

 

PS: a czy używasz spodenek z dobra wkładką? Może z tego wynikają twoje złe doświadczenia z "deskami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy mostek - Boplight Race 110mm. Waży 124g. 120 mm to było jednak za dużo.

 

Waga teraz: 10947

 

Niedługo będę sprzedawał przerzutki (LX FD-M581 down-swing, XT RD-M772 "Shadow") i manetki LX SL-M580 (srebrne), wszystko w bardzo dobrym stanie, więc w razie zainteresowania piszcie śmiało na gg 6060987 lub PW.

Chcę też kupić gripshifty X.0, przerzutki przód XTR top-swing i tył X.9, w razie zainteresowania patrz wyżej :)

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zakładania tematu o sprzedaży części poważyłem je umyte jeszcze raz i wyszło: manetki (bez monitorków) 224g, lx przód 163g i xt tył 220g. Dziwne :)

Waga więc była mniejsza o 19g :) , czyli 10928g :)

 

X.9 na tył już kupiony, czekam na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyciąłem sterówkę na 19,5 cm, amor waży 6g mniej (1674g z podkładką sterów). Przy okazji - siodełko to 530g, czyli 3g mniej (ważone 3 razy :sorcerer: ). Waga teraz: 10919g

 

W tej chwili nie mam przerzutek i manetek, do tego nie działa przednia klamka hamulcowa. Nowe części pojawią się niedługo, zastanawiam się nad zakupami w CRC w styczniu.

 

Zdecydowałem się już na sztycę Use Alien Cyclops, tylko teraz jest problem z kolorem... Może pomożecie - czerwony, niebieski, srebrny czy czarny? :D

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najoczywistszy wybór. Czasami jednak warto zrobić coś inaczej, mam już "symulację" czerwonej w Paint'cie :blush: - tak właśnie na zasadzie kontrastu jednej wyróżniającej się części. Tylko jest duże ryzyko - może wyjść rewelacyjnie, może też beznadziejnie. Aha, zmienię też zacisk, pewnie na czarnego Tokena ~10g, jest tani w CRC (a w styczniu może wszystko będzie jeszcze taniej...).

 

Linki do zdjęć z czerwonym Alienem :

 

http://portal.bikefoto.pl/foto_big/25518.jpg

http://bikeboard.pl/index.php?d=galeria&g=&art=550&m=10&skom=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati199

Nie, wystarczy porównać cenę i wagę Aliena i Masterpiece'a - w ogóle nie na się nad czym zastanawiać, tym bardziej, że USE to nie jest jakąś firma znikąd. Elite to już niższa półka.

 

Muszę jakieś symulacje zrobić dla tych kolorów, bo wybór jest doprawdy ciężki, a jeśli decyduje się na stworzenie kontrastu dla reszty, to kolor musi być dobrany idealnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zapomnij o tym czerwonym.

 

Srebrny moze dobrze pasowac, masz ciemny przod, glowka szara, tył jasny i do tego wlasnie srebrna sztyca + biale/czarne siodlo moze wygladac ciekawie. Czerwony w tym zestawieniu nie ma miejsca. Jeszcze to jest taka troche "marchewka" :blush: - widac dokladnie na zdjeciu z 2 specami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że srebrnego Aliena na 31,6 nie ma. Bardzo żałuję...

 

Poprzeglądałem trochę zdjęć dla koloru czerwonego i zdecydowanie ta czerwień nie wpada w pomarańczowy, jest raczej ciemna. Zdjęcie ze Specami było robione w pełnym słońcu, zresztą nawet na nim trudno mi się dopatrzeć pomarańczu, już zdecydowanie jaśniejsze są zdjęcia z CRC. Nie znaczy to jednak, że zdecydowałem się na czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na CRC z powrotem jest już Alien w większości rozmiarów, między innymi ...srebrny 31.6/350 mm. To dziwne, bo na stronie USE wyraźnie podają, że akurat w takim srebrnych nie ma. Hmmm... Trzeba się będzie dowiedzieć u źródła ;)

Wizualizacja srebrnego w Photoshopie:

centurionaliensrebrny.th.jpg

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...