Skocz do zawartości

[rower] cross do 1600 zł


Ceber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skłaniam się do zakupu roweru crossowego do szybkiego przemieszczania się po miescie ale także do tego żeby założyć sakwy i na weekend gdzieś pojechać cena jaką przewiduje to ... no cóż jak na studenta to najlepiej by było jak najtaniej ale moge wysupłać jakieś 1600 zł i to jest max !!!.

Jak na razie uparzyłem sobie cos takiego:

http://2008.kalkhoff.de/html/print.asp?kat=Cross&ID=254344&G=24G

 

a może polecacie coś w podobnej a może niższej cenie.

Czekam na Wasze opinie i sugestie.

aha brałem także pod uwagę:

 

Unibika Viper: http://unibike.pl/vipergts.html

 

i Kellysa: http://allegro.pl/item721141549_wyprzedaz_rower_kellys_neos_2009_rzeszow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam stałem przed takim dylematem i poczytałem trochę tutaj-www.forumrowerowe.org.....

i tutaj-[Foto recenzja] Unibike Viper GTS 21" Mój sprzęt, moje spostrzeżenia…

 

Ja wybrałem Vipera. W sumie nie zastanawiałem się długo, szczególnie gdy znalazłem promocyjną ofertę sprzedaży. Myślę, że za te pieniądze to dobry wybór: sprawdzony napęd, rama wygląda porządnie i jest dość sztywna, reszta osprzętu też nie najgorsza ( z wyjątkiem przeciętnego suportu i pedałów). Może nie jestem zbyt wymagający gdyż wcześniej jeździłem MTB złożonym na podrzędnej ramie Krossa , ale Unibike Viper spełnia moje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neos to niezły wybór(moim zdaniem),też się nad nim kiedyś zastanawiałem,

osprzęt nie najgorszy.

Mają ich 10 szt. wystawionych.Spróbuj potargować,może coś jeszcze utargujesz wszak to koniec sezonu :unsure:

ja ostatecznie zdecydowałem się na GT Nomada-Sport(atrakcyjna cena)kupiony w tym sklepie

http://www.rower.com.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1054&products_id=272051

 

Neosa też mają

http://www.rower.com.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=273105

 

Napisz do tego gościa

tadeusz@rower.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde naprawde nie wiem na co sie zdecydować, unibike, kellys, kalhoff albo coś innego,

Za kalkoffem przemawiają hamulce tarczowe, ma ciekawy wyglad, szczególnie jego koła, ale jak z ich wytrzymałością kolejna sprawa to piasty, wkład suportu, stery i tak dalej czy to jest dobre ? markowe ? czy cos w rodzaju makrokesza ???? tego nie wiem !!!!!!!! Poniżej daje linka do dokładnego przegladu tego roweru:

 

 

http://www.radfritz.de/Kalkhoff-Track

 

 

A co do kellysa i Unibike no własnie wady zalety tych rowerów (3) co jest lepsze a co gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde naprawde nie wiem na co sie zdecydować, unibike, kellys, kalhoff albo coś innego,

Za kalkoffem przemawiają hamulce tarczowe, ma ciekawy wyglad, szczególnie jego koła, ale jak z ich wytrzymałością kolejna sprawa to piasty, wkład suportu, stery i tak dalej czy to jest dobre ? markowe ? czy cos w rodzaju makrokesza ???? tego nie wiem !!!!!!!! Poniżej daje linka do dokładnego przegladu tego roweru:

 

 

http://www.radfritz.de/Kalkhoff-Track

 

 

A co do kellysa i Unibike no własnie wady zalety tych rowerów (3) co jest lepsze a co gorsze

 

Ja bym sie nie wahał i brał kellysa lepszy osprzęt-deore w unibiku deore mieszane z alivio, a po za tym waga Kellsy, dużo lżejszy

 

i nad tym bys sie poważnie zastanowił http://allegro.pl/item727814107_nowy_rower_author_reflex_cross_gwar_akcesoria.html

niezła okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Porównując Neosa i Vipera zdecydował bym się jednak na tego pierwszego. Główną jego przewagą jest amortyzator NCX-D który jest chyba najlepszym sprężynowym(!) amortyzatorem do trekingu. Problemem jest porównanie napędu w obydwu rowerach. Fakt Neos ma grupę wyższą deore ale (no właśnie duże ale) korba jest to pierwsza rzecz do wymiany. Nie dość że do roweru cross-owego korba 44-32-22 trochę nie pasuje (lepsza moim zdaniem jest 48-x-x)to mieszanka truvativ - schimano - kmc (łańcuch) trochę zniesmacza :sweat: (po za tym korby shimano lepiej są oceniane w testach oraz system power spline truvativa ma nie najlepsze łożyskowanie). O wiele lepiej pod tym względem wygląda Viper w którym jest homogeniczny napęd Alivio :blink: (wyjatek tyl. przerz.)i którego kultura pracy będzie lepsza. Z Vipera wziąłbym jeszcze do Neosa siodełko SR Freccia. Mimo wszystko wybrałbym Kellysa bo wystarczy zmienić korbę (np. na na S. FC M-443 Octalink lub s. FC M-532 Hall. II) i łańcuch na hg-53 i mam jednorodny świetnie działający napęd deore. W Viperze musiałbym dołożyć dużo więcej (koszt samego amortyzatora NCX-D to ok. 300 zł)a i tak miałbym klasę niższy napęd.

 

P.S. pozdrawiam rowerzystę z Ostrowca. Może kiedyś się gdzieś spotkamy na trasie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczow!

 

Podczepie się do tematu, szukam crossa za ok 1000zl (czyli mieszcze się w granicach 1600zl :down: )I zastanawiam się nad:

 

KROSS CROW FITNES

 

który, wydaje mi się, ma rewelacyjną wagę i niezły osprzęt jak na cenę <1000zl

 

ALBO

 

KROSS CROW PRERIA

 

który waży sporo (co w nim takiego ciężkiego!?), ale ma jeszcze lepszy osprzęt - nie znam się ale zauważyłem, że Deore + Alivio to raczej niespotykany duet w tym segmencie cenowym.

 

Czy te dodatkowe kg warte są lepszego osprzętu (rower do jazdy po mieście i na wycieczki, ale raczej nie w górach, wiec podjazdow będzie stosunkowo mało).

 

I pytanie z innej beczki: mam 170cm - rama 19 powinna być OK? (mniejszych jakoś nie znalazłem; zresztą w tych krossach rura wydaje się być mocno obniżona od strony siodełka...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjrzysz tym dwóm Krossom dokładnie, to zauważysz że mają inne ramy i stąd pewnie ta różnica w wadze. Chociaż ja nie sugerowałbym się wagą podaną w opisie tym bardziej, że jest tam napisane (ten pierwszy link) że ma korbę Truvativ a na zdjęciu jak byk FSA świeci :down: - więc coś jest tu nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napsialem w poprzednim poscie w innym temacie, z doswiadczenia wiem to ze na rower tego typu nie trzeba wydac duzo kasy zeby dobrze posmigac, sam mialem kellysa saphixa tego rocznego i jeździlo nim sie bardzo dobrze(jak na początek kolarstwa w wieku 13 lat) robilem trasy ponad 30 km i nie odczuwalem tego dytansu, ogolnie nic tylko go brac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjrzysz tym dwóm Krossom dokładnie, to zauważysz że mają inne ramy i stąd pewnie ta różnica w wadze. Chociaż ja nie sugerowałbym się wagą podaną w opisie tym bardziej, że jest tam napisane (ten pierwszy link) że ma korbę Truvativ a na zdjęciu jak byk FSA świeci :woot: - więc coś jest tu nie tak.

 

Opisy pochodza ze strony producenta, a te lubia sie czasem zmieniac, choc nie sa to zmiany istotne, roznice wagi potwierdza zreszta producent.

 

Pewien znawca tematu powiedzial mi, ze on bralby lzejszego, bo roznice miedzy np. Alivio a Deore wlasciwie nie maja znaczenia, zwlaszcza w kotekscie glownego zastosowania roweru: jazda po miescie i rekreacja (na wycieczki po raczej twardych i plaskich powierzniach).

 

Bardziej mnie martwi wielkosc ramy - te krosy sprzedawane sa z ramami 19" i 21". Bylem dzis w sklepie rowerowym i wsiadłem sobie na Kellysa Neosa 19" i przy moim 170 cm wzrostu i raczej proporcjonalnej budowie, jest to nieco za duzo. Niestety krossa nie mieli. Ale. patrzac na foty, krossy maja inna geometrie ramy - wyglada to tak, jak by byla bardziej obniżona od strony siodełka. Wiec może będzie OK.

 

Znacia może kogoś o wzroście ok 170cm, ktory uzytkuje crossa Krosa i moze potwierdzic, ze nie grozi mi ryzyko utraty męskości jeżdżąc na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W styczniu mam zamiar kupić sobie nowy rower.

Będzie on używany do dojazdów do szkoły - około 6km w jedną stronę, najpierw ścieżka rowerowa z polbruku, następnie asfalt.

Do dłuższych wypraw rowerowych ( mam zamiar jeździć trochę po województwie w wakacje ), dlatego skłaniam się ku crossowi.

Ważę około 70kg, mam ponad 180 cm wzrostu ( ciągle rosnę, więc do 182 cm powinienem dobić razem ze styczniem ).

 

Dotychczas rozważałem kupno kilku rowerów i chciałbym już wybrać raz, a porządnie - ciągle mi się coś odmienia ...

 

1. Unibike Viper - odpadł ze względu na serwis. W sklepie stacjonarnym w moim mieście znajdę go dużo drożej niż w Internecie, a gwarancja obowiązuje tylko w miejscu zakupu, co go dyskwalifikuje.

2. Kelly's Neos - do niedawna był na pierwszym miejscu, jednak po możliwości wyboru innego modelu tej samej firmy w kwocie o 50zł wyżej skierowałem się raczej ku tej trzeciej propozycji.

3. Kelly's Exquisite - praktycznie ta sama cena co Neos, a jest to model wyżej - dlatego został wybrany na pierwsze miejsce.

 

Ewentualnie dopuściłem do siebie myśl, żeby kupić jakiegoś levela - możliwe, że mógłbym dołożyć do Krossa Levela A6 z 2008 roku na vkach - tylko, że Axon jak i Tora byłyby za twarde pod moją wagę. Do tego opony 1,25" na szosę i w drogę, zawsze opony można zmienić i wyskoczyć do lasu. Level ma zdecydowanie lepsze vki ( SD7 ), cały temat już o nich na forum przejrzałem i prawie żadnej negatywnej opinii tam nie widzę.

 

Sam nie wiem co wybrać. Na crossie będzie mi się łatwiej rozpędzić na asfalcie przez większe koła i większa ilość zębów na korbie - ale do lasu takim rowerem już nie pojadę. Zaś jak kupie Krossa zawsze będę miał możliwość wyboru miejsca jeżdżenia.

 

Dodam do tego, że w mieście mam kilka sklepów rowerowych, w których mogę zaopatrzyć się m.in. w Orbeę, Scotta ( przy mojej szkole, brak przecen aktualnie ) , Krossa ( za levela A4 wołają 2k ) , Kelly's ( także aktualnie bez przecen ), Unibike nigdzie nie widziałem, ale nie rozglądałem się po mieście jakoś specjalnie - ew. do tego dochodzi jeszcze CUBE oraz Centurion.

Wolałbym mieć już bazę pod dalszą rozbudowę - wydaje mi się, że będzie ona najlepsza w przypadku Levela, bo ramy Kelly's jednak słabo w ogólnym rozrachunku wypadają.

 

Może macie jeszcze jakieś propozycje modeli/firm? Rozważę wszystko, bo już sam niczego nie wiem. Mogą być modele tańsze/droższe do 10%.

 

Pozdrawiam,

H3rlitZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum ;) Z racji, że to pierwszy post a moja wiedza rowerowa nie jest znaczna - proszę o wyrozumiałość. A teraz do rzeczy...

 

Poszukuję rowerku crossowego w granicach 1600 zł. Wzrost 184 cm; waga 85 kg. Jako pierwszy "w oko" wpadł mi Kellys Axis, lecz po lekturze forum zdecydowałem, że Unibike Viper będzie lepszą alternatywą. Zacząłem więc się rozglądać po okolicznych i internetowych sklepach licząc na jakieś jesienne promocje. Niestety okazuje się, że Viper jest już niedostępny i są małe szanse na znalezienie go a jeszcze mniejsze na przecenę. W jednym ze sklepów sprzedawca zaproponował mi Specialized Crosstrail Sport w cenie 1600 zł. Z tego co wiem marka jest zacna lecz mało można znaleźć o tym konkretnie modelu. Czy waszym zdaniem rowerek ten jest godny uwagi? Czy może lepiej poczekać do wiosny i kupić nowy model Unibike? Ewentualnie co jeszcze moglibyście polecić godnego by stanąć w szranki z Viperem?

 

Specyfikacja Unibike Viper GTS: http://www.unibike.pl/vipergts.html

Specyfikacja Specialized Crosstrail Sport: http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCBkModel.jsp?spid=38466&eid=125&menuItemId=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powyższe propozycje. Exquisite wydaje się być ciekawym pomysłem jak za 1800 zł. Chciałbym zakupić niezły sprzęt na kilka ładnych lat - raczej bez późniejszych modyfikacji (no chyba że coś siądzie :)). A co powiecie na Author Zenith (spec. http://www.velo.com.pl/www/rower/?id=351 ) - jest on teraz ładnie przeceniony - warto dołożyć jeszcze te 150 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...