Skocz do zawartości
  • 0

Kupuję rower cross


Gość TomoMadej

Pytanie

Gość TomoMadej

Witam!

Mam dość kiepskie rozeznanie w częściach rowerowych i w ogóle. Sporo jeżdzę, ale mój stary rower już się kończy. Używam roweru w 95% do jazdy po asfaltowych drogach, więc myślałem nad Crossem. Jakiś czas temu (może nawet i ze 2 miechy temu) byłem w takim sporym sklepie rowerowym w Nowym Dworze Maz. i koleś polecił mi rower "Kross Crow Preria" z zaznaczeniem, że wersję na hydraulicznych hamulcach, gdyż podobno zakłada się je, dobrze odpowietrza i chodzą tak do końca. Mój budżet to ponad 1000zł, więc poczekałem do końca sezonu (ceny jeszcze mogą spaść?). Patrzę na allegro, że te rowerki staniały już o jakieś 200zł, zaczynają się od 999zł. Z tym, że są wersje na różnych oponach i takich innych szczegółach, do 1100zł. Żeby rozwiązać mój problem, musiałbym się pewnie sporo bardziej zagłębić w temat rowerów, ale może osoba znająca się na tym udzieli konkretnej odpowiedzi w mgnieniu oka. Mogę na was liczyć? Mam 180cm wzrostu więc chyba rama 19" będzie dobra? No i ostatecznie coś w takiej cenie możecie polecić, jeśli miałoby być lepsze.

Pozdro, TomoMadej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomoMadej

Koleś wyglądał na kompetentnego. Na allegro patrzyłem, jest parenaście aukcji z nimi. Mógłbym prosić o konkretną odpowiedź, który dokładnie brać, bo niektóre różnią się oponami i innymi duperelami. Który najlepiej kupić. Jeszcze dzisiaj się tam przejadę i zobaczę, co mają. A co do sprzedawania crossów... Jakoś nie wiele widzę tych rowerów na drogach, przewąznie teraz modne zjazdówki i czasem trekingowe/turystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomoMadej

Rozumiem, że te będą najlepsze?

Dzisiaj byłem w sklepie znów i pogadałem troszkę z nimi i mówili, żebym najlepiej się troszke przyjrzał Unibike Viper. Tylko to, że nie ma hydraulicznych hamulców, ale serwisant narzekał, iż:

-saport to chyba tylko maszynowo składany i nic więcej z maszynowym nie związane, bo jest pewnie na wiankach;

-ma dobry amorek;

-dobre hamulce;

-ramę z "gąbki aluminiowej", która np.: przy sztycy szybko się wyciera i luzów dostaje;

-słaby łańcuch i kaseta. Mówił, że trzeba by wymienić od razu łańcuch na HG40, albo już dobrze polecieć i kupić całą nową kasete (która i tak wg. kolesia chyba 2 tyś km nie wytrzyma) z łancuchem shimano twardą i dopasowaną twardością kasetą za 200zł z montażem;

Na allegro stoi taki za 1200zł

http://www.allegro.pl/item728881436_nowy_rower_unibike_viper.html

Nie byłby lepszy wg. was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike ma lepszy amortyzator , Kross hamulce, reszta z naprawdę małą przewagą Unibike , jeśli chodzi o mnie - niestety żaden mi się nie podoba (design ramy) - widziałem "na żywo".

 

Moim prywatnym zdaniem , ładny (i dobrze wyposażony) jest ten:

http://www.max24.pl/romet-rx500,p1881528.html

test

http://news.bikeworld.pl/rower/artykul/4521/Miejski.Romet.RX.500.-.test/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni co do tego Rometa. Zdecydowanie bardzo ładny i nieźle wyposazony w stosunku do ceny.

 

Jest jednak rzecz, która mnie zastanawia. Od pół roku we wszelki tematach dotyczących crossówek podajesz powyższy zestaw linków. Może "coś" w tym jest a może to po prostu mój brak wiary w ludzką bezinteresowność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...