Skocz do zawartości

[szprychy] Podczas jazdy przeskakują


dornt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio rower i mam pare problemów z nim:

Podczas jazdy słyszę, że szprychy się jakby ocierają o siebie; przeskakują miedzy sobą. Można to porównać do dźwięku jakie w dziecięcych roweruch wydawały koraliki przesuwające się po szprychach. W serwisie gdzie mam gwarancje powiedzieli, że to wina czarnych szprych i nic na to nie poradzą. Czyli odesłali mnie z kwitkiem. Czy to na serio problem nie do rozwiązania i z racji tego mogę oddać rower? Czy wykłócać się z nimi, że mają to zrobić albo jakoś samemu próbować je naciągnąć czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli planujesz jeździć w górach to i tak bedziesz musiał kupić klucz do nypli za 2-5zł. podokręcasz se, a przy okazji wycentrujesz jak bedziesz musiał. ja sie nigdy nie spotkałęm z tym żeby nowe koło takie dzźwięki wydawało, w moim starym rowerze tak było, ale to po tym jak zakładałem po raz pierwszy w zyciu nowa piaste i zaplatałem szprychy. ale wtedy to rzeczywiście był problem z tym, znaczy sie nie przeszkadzało mi to tak bardzo, alen ie umiałem tego usunąć... i dalej tak jest z nim, ale kupiłem se nowy rower i tamten stoi czekając na poskałdanie po zeszłorocznym wypadzie w góry xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie taki sam problem. w moim nowym rowerku po przejechaniu jakichs 30 km tez słysze własnie takie dzwięki. teraz mam przejechane 130 km i dalej je slysze. radzicie dokrecic szprychy? musze kupic klucz specjalny? te dzwieki slysze tylko gdy kolo jest pod ciezarem jak rower prowadze to jest dobrze. powinienem oszczedzac swoj rower zanim nie dokrece ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...