Skocz do zawartości

[Manetki] SLX vs. Trigger Attack


Kabanos

Manetki  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które wg. Was b?d? lepsze?

    • Shimano SLX (2009)
      8
    • Sram Trigger Attack
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za odpowiedź. A jeszcze jedno, chciałbym wymienić cały napęd, tzn korba slx, kaseta i łańcuch sram 950 i przerzutka tył slx(to już mam). Myślicie że to dobra konfiguracja? Ewentualnie jaka byłaby lepsza, i w podobnej cenie.

Mateusz.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kasetę i łańcuch Sram'a model 950 ;) Pierwszy raz jak zobaczyłem kasetę no to się zdziwiłem, bo ząbki na każdej koronce były każdy w inną stronę, ale z działaniem nie ma problemu. Lepiej weź łańcuch i kasetę Shimano. Ja jak będę zmieniać napęd no to kaseta, łańcuch i korba Shimano. Natomiast manetki i przerzutki Sram :D Według mnie tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attacki są bardziej ergonomiczne, wg mnie lepiej chodzi dolna dźwignia no i jakoś ogólnie bardziej mi pasują. SLX za to mają zdejmowane monitorki i górną dźwignię chodzącą w 2 kierunkach (teoretycznie, praktycznie używasz jej i tak jak w starym Shimano :D)

Miskov, mam manetki Shimano z RF i o ile z początku ciężko było się przyzwyczaić do chodzenia dźwigni w obu kierunkach, o tyle teraz sobie nie wyobrażam życia bez tego rozwiązania, szczególnie że dzięki temu mogłem ustawić klamki hamulca w wygodny dla mnie sposób. Teraz przełączam biegi praktycznie tylko kciukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miskov, mam manetki Shimano z RF i o ile z początku ciężko było się przyzwyczaić do chodzenia dźwigni w obu kierunkach, o tyle teraz sobie nie wyobrażam życia bez tego rozwiązania, szczególnie że dzięki temu mogłem ustawić klamki hamulca w wygodny dla mnie sposób. Teraz przełączam biegi praktycznie tylko kciukiem.

Dokładnie, te rozwiązanie bardzo uprzyjemnia jazdę. Nie jesteś zmuszony do ruchu dłoni tylko w jednym kierunku, bardzo przydaje się podczas zmieniania ustawienia rąk na kierownicy podczas dłuższej jazdy oraz też podczas krótszych odcinków lesie gdzie jak musisz mieć palce na hamplach to zawsze możesz zrzucić łańcuch kciukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...