Skocz do zawartości

[SPD XTR] Wpięcie z jednej strony.


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę Lookasa wstawiam zdjęcie z opisanym procesem rozkręcania jednej strony wpięcia w pedałach XTR 970.

 

Zdjęcie poglądowe:

 

2345678z.th.jpg

 

Gwinty śrub z mocowaniem na imbus w moim przypadku to nie poradne obchodzenie się z kluczem ich poprzedniego właściciela...dlatego też wyglądają jak wyglądają... .

Nie ma żadnych problemów z samym rozkręcaniem, jednak dobrze jest zapamiętać w którą stronę i w jaki sposób zamocowane były sprężyny.

Dodam, że sam proces rozkręcania zajął mi 5min na parę, ale z rozbiegu rozkręciłem z jednego pedała dwie strony i tu się zaczęły schody... .

Prawie 2h męczyłem się z naciągnięciem i wkręceniem pina w odpowiednie miejsce. Potrzebne jest narzędzie, które ściśnie pin i naprowadzi go w dziurkę :):unsure:.

 

Dzięki temu zysk wagowy to 70g masy rotującej, w zależności czy wkręcimy z powrotem 3 śruby czy też nie.

Hollow ośki w moich pedałach ważą równo 90g/para więc po zastosowaniu tytanowych robią się nam pedały które ważą około 222g. Gdy ośki są pełne w środku zysk może sięgnąć nawet 70g na tym elemencie. Dodatkowo można by dotoczyć, bądź dorobić, czy też kupić lżejsze "flaki" które kryją się w środku, choć po tym co tam jest uważam, że zysk na komplecie to max 10g...

 

Elementy które pozostały po rozbiórce:

 

img4844v.th.jpg

 

 

Jakby ktoś miał problemy ze złożeniem całości, lub jakiekolwiek pytania to proszę pisać.

 

Nie życzyłbym sobie by grupa zdesperowanych forumowiczów rzuciła się na mnie - "Jak można zniszczyć tak XTRy ? A co z jazdą w terenie ?".

Powtarzam po raz kolejny, chciałem sprawdzić, zobaczyć, poczuć jak to jest i jakie ograniczenia ze sobą niesie przy jeździe na trasach w mojej okolicy. Jeśli to rozwiązanie mnie zawiedzie wkręcę 2 część albo kupię Cranki - tak dla "spokojności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Co prawda ja swoich Lx'ów odchudzać nie mam zamiaru, ale może wreszcie rozbiorę jednego i coś zrobię z wyrobioną śrubką regulacji.

Zabrałbym bym się za to wcześniej, gdybym wiedział że w ogóle da się to z powrotem jakoś złożyć, myślałem że te sprężyny skutecznie by to uniemożliwiły :P A jakaś wypróbowana technika złożenia tego z powrotem do kupy ?

U mnie ten pin jest na śrubokręt krzyżakowy, w Twoich widzę że chyba na ampula - czyli mam trudniejsze zadanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Troszkę odkopię.

Technika składania pedałów do kupy jest prosta, ale nie ukrywam, że zanim na to wpadłem to trochę się namęczyłem.

Mając rozkręconą jedną stronę, wsuwasz pin z ustawionymi sprężynami i elementem trzymającym śrubę regulacyjną -> wkręcasz pin, a następnie naciągasz całość i montujesz blaszkę na 3 śruby, dokręcasz śruby i po robocie. ;)

 

Męczyłem się trochę nad tym, ponieważ nie potrzebnie najpierw zamocowałem blaszkę na 3 śruby a potem próbowałem wkręcić pin, ale naciągnięcie sprężyn w tym sposobie jest bardzo trudne, wymaga narzędzi typu żabka albo najlepiej drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...