Skocz do zawartości

[rama] Rama XC do 1200zł


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

Dukejeżeli podoba ci się rama Cube LTD to jest model z pivotami pod V-brek , zapytaj czy jest rozmiar 20 cali .

http://www.allegro.pl/item712705475_cube_ltd_comp_v_breki_nowa_rama_rozm_18_cali.html

 

A dla poprawnego odniesienia się do obecnie posiadanej ramy to zmierz wymiar długości górnej rury , oznaczony na geometrii Authora jako TT/H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za duża bo ma jakieś 23/24"(a za tym idą przecież i inne wymiary, zbyt długa za wysoki przekrok i tak dalej

Jeśli jest zbyt długa to po co ci 130 mm mostek ??? ;) musisz się nad sobą poważnie zastanowić, zamiast biadolić, trzeba było odrazu zmienić a nie użalać na ból pleców :rolleyes: , a ten który masz zawieś sobie na szyi jako wisiorek skoro tak trudni ci się z nim rozstać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zbyt długa to po co ci 130 mm mostek ??? :wallbash: musisz się nad sobą poważnie zastanowić, zamiast biadolić, trzeba było odrazu zmienić a nie użalać na ból pleców :wallbash: , a ten który masz zawieś sobie na szyi jako wisiorek skoro tak trudni ci się z nim rozstać :D

Po kij miałem zmieniać mostek, skoro wiedziałem że ramę będę zmieniać i tak, bo jest zwyczajnie za duża, szkoda mi pieniędzy! Kupuję nową ramę i do niej dopasuję nowy mostek, proste, pytam się po prostu o rozmiar ramy, that's it! Zmiana ramy jest priorytetem, a nie połowiczne rozwiązania typu kupienie krótszego mostka do obecnej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie nie...

 

mostek 130 owszem, ale albo do uphilu albo na szose, jesli ktos uzytkuje rower zgodnie z przeznaczeniem, to predzej, czy pozniej odczuje bolesnie lub tez nie, ze byl to zly wybor, mostek ma byc taki, zeby pozwalal podjezdzac tak dlugo, az braknie sil w nogach, kregoslup nie bolal, ale tez dalo rade dac dupe za siodlo

 

mialem okazje jezdzic na 130 spory kawalek czasu, teraz mam taka rame, ze zamontowana jest 90 i widze z tego tytulu same +, a gadanie przed zakupem ramy, ze mostek juz jest i na pewno taki bedzie, pozostawie bez komentarza, bo albo ktos oglada rower, albo na nim jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze niech wygra jakiś typowy wyścig XC e Europie.

 

Taa, no więc, jeśli kupi ramę krótszą o 20 mm , to musi nabyć mostek 150 mm ???

Rulez,czy ja napisałem ,że tak ma być?

A jak gość ma krótkie nogi i długie ręce? Z drugiej strony czemu nie ? Jak będzie mu wygodnie to jego problem nie mój i nie Twój. Zreszta polecam poczytanie w temacie ustawienia roweru na stronie bikefitting.com ,zakładka komfort. Można tam między innymi wyczytac,że badający kwestię związana z geometrią roweru ( na którą skałada się kilka czynników, nie tylko rama) doszli do wniosku jednym z waznych czynników komfortowej ramy jest odległość między siodełkiem a kierownicą, a to już jest, wg nich , bardzo indywidualna sprawa ( cytat ze strony : Research has been conducted into the relationship between the adjustment of the handlebars and a comfortable position on the bicycle (Bremmer 1994). The most important conclusion of this survey is that the distance between saddle and handlebars is very much a matter of personal preference )

To tyle w OT.

A czym się rózniw wyścig XC w USA od europejskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gadanie przed zakupem ramy, ze mostek juz jest i na pewno taki bedzie, pozostawie bez komentarza, bo albo ktos oglada rower, albo na nim jezdzi

To ja zrobię małe odniesienie do świata motoryzacji. Wiesz czym się charakteryzuje Ferrari, czy Porsche? Tym, że gdy stoi wygląda pięknie, a gdy jedzie jest piekielnie szybkie. Mój rower planuję jak kompozycję nie jako zbiór przypadkowych części, każda ma być rozsądnie dobrana tak żeby z resztą tworzyła spójną całość(pod względem osiągów i estetyki, nie lubię kompromisów). Na codzień widzę mnóstwo rowerów, których części osobno wcale nie są najgorsze, ale w sumie tworzę bezkształtną kupę złomu, tego chcę uniknąć. Mam ten rower od kilku lat, będę użytkować przez wiele. Mój rower ma być ładny i szybki, a to że to kosztuje.....cóż element po elemencie, dlatego warto dla mnie odczekać parę miesięcy-i tak zaczynam studia niebawem, więc czasu mało i mieć to czego naprawdę chcę, ponieważ najbardziej nie lubię prowizorki w miejscach gdzie można mądrze postąpić, a to że estetyka nie jest dla Ciebie ważna, no cóż zamiast Ferrari może być stuninogwana Ibiza 500km, ale czy to samo? Na komentarze nie odpowiem, interesowała mnie wyłącznie konkretna wiedza na temat geometrii i zachowania tego roweru-teorię znam, praktyki brak, niestety jej nie otrzymałem.

Serdecznie dziękuję za pierwszą wypowiedź, naprawdę mi pomogłeś:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rower ma być ładny i szybki,

No wybacz, ale rower jest tylko tak szybki jak biker, no i poszedłeś w złą stronę,powinieneś kupić szosę, bo inaczej wyjdzie, że Scanią chcesz przegonić Porsche :thumbsup:

Uparte męczenie się się na rowerze z powodu zbyt długiego mostka ...pozostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, zacząłem się przymierzać do innych rowerów i niestety okazało się że z tym męczeniem i za długim mostkiem to bzdura, bo ...... sam wyciągnij wniosek....

Niestety, ponieważ bardzo ciężko mi będzie znaleźć dla siebie ramę. Wsiadłem na Mbike'a 19" i to była wielka porażka, potem na 21" i na tym rowerze wyglądałem i czułem się jak na składaku, mam bardzo długie nogi i muszę bardzo wyciągnąć sztycę, następnie "wynosi" mnie przez to bardzo wysoko i rower jest za krótki żeby się "wyciągnąć", zatem czuję się i wyglądam jak na Maximie 333(miejski), nie jak na rowerze górskim, ale miejskim.

Nie wiem czy te wymiary podwałem(jestem długonożny i długoręczny) 188cm noga wew. 92cm, ręka 83 cm, nie mam pojęcia co z tym zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie 29era... ja przy 19,5" mam gorna rure efektywnie 625mm, sztyca z cofka 25mm i gwarantuje ci, ze nie zalozylbys do tej ramy dluzszego mostka niz 100mm, sztycy 400mm tez by ci nie braklo...uwierz, mam tyle samo wzrostu

 

Duke, to ze masz dlugie nogi, oznacza krotszy tulow, wiec tym bardziej dlugi mostek jest 'bzdura', odnosze wrazenie, ze ktos ci po prostu nagadal glupot i sie tego trzymasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie ręce. Dobrałem już ramę w oparciu o Ghost'a EBS(różnic w geo itd.) w rozmiarze 53 cm..... niestety to 21" Authora, którego nie ma...

 

Długie ręce. Dobrałem już ramę w oparciu o Ghost'a EBS(różnic w geo itd.) w rozmiarze 53 cm..... niestety to 21" Authora, którego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy producent oferuje ramę w rozmiarze który kazdemu pssuje, i ne jest powiedziane, że rama którą sobie upatrzyłeś będzie akurat dla ciebie idealna.

Czy Ghost EBS w rozm 53 istnieje ?,ja widzę tylko 52 , to samo oferuje Centurion 20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Duke, myślałeś może o sztycy z offsetem? Twój mostek, który wzbudza tyle kontrowersji nie jest jedynym rozwiązaniem. Wg niektórych źródeł istotna jest nie tyle długość mostka, ale odległość między siodełkiem a kierownicą. Dłuższy mostek to tylko jedno z rozwiązań.

 

Duke, myślałeś może o sztycy z offsetem? Twój mostek, który wzbudza tyle kontrowersji nie jest jedynym rozwiązaniem. Wg niektórych źródeł istotna jest nie tyle długość mostka, ale odległość między siodełkiem a kierownicą. Dłuższy mostek to tylko jedno z rozwiązań.

 

Duke, myślałeś może o sztycy z offsetem? Twój mostek, który wzbudza tyle kontrowersji nie jest jedynym rozwiązaniem. Wg niektórych źródeł istotna jest nie tyle długość mostka, ale odległość między siodełkiem a kierownicą. Dłuższy mostek to tylko jedno z rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...