Skocz do zawartości

[rama] Giant XTC vs Trek 8500 lub inna propozycja do 2000 zł


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary temat

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/33715-rama-boplight-lub-inna-do-2500-z/page__st__120

 

To jaką ramę wybrałeś w końcu !? NO !?

 

Ramy nie kupiłem, kilka powodów, m.in. zdrowotne.

 

Teraz stoje przed wyborem Treka 8500 a Gianta XTC.

 

Myślę też o firmie Scott model Scale.

 

Mam 90 kg wagi jeżdzę 60% szosa 40% teren. Rozmiar 17 - 18 cali.

 

Tym razem rame kupie pod koniec tego miesiąca więc proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się pod temat. Szukam stosunkowo lekkiego sztywniaka ze sportową geometrią. Poza wymienionymi wyżej myślę nad taką ramą w cenie 1300 zł

 

http://allegro.pl/item713253338_rama_rowerowa_kelly_s_mobster_21_5_carbon.html

 

Jednak od dawien dawna słyszę o pękaniu ram kellysa. Choć od 2 lat mam do czynienia z ramą od sallamandra i jestem zadowolony. Pytanie czy jest sens pakować się w kompozyt ze stajni Kellysa, czy może nie ma sensu ryzykować i jednocześnie narażać się na dowcipy w stylu "Jak z jednego roweru zrobić dwa monocykle ? Wystarczy kupić ramę Sabotage a monocykle zrobią się same" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej nie. Widziałem wcześniej to zdjęcia jak i kilka innych. Ale mogę przedstawić ci zdjęcia połamanych aluminiaków i całych Kellysów. I czy to znaczy że wszystkie aluminiaki pękają ? Wiesz nie przepadam za bełkotaniem na prawo i lewo o czymś co widziało się na zdjęciu lub czytało na forum a nie miało się z tym styczności. Dlatego też odezwałem się tutaj aby zaczerpnąć dodatkowej wiedzy od osób które mają jakieś doświadczenie z tymi ramami. Wiem że sporo wysokich modeli z lat 2006/2007 lądowało na śmietniku. Ale czas leci a nie sądzę że firma robiąca rowery na masówkę jaką jest Kellys może i ma ochotę strzelać sobie w kolano. Stąd też mój wniosek że nawet oni potrafią się uczyć na swoich błędach. Może przeceniam inteligencję Czechów no ale jednak ... Ja osobiście mam skromne doświadczenie z Kellysami i to niższymi modelami takimi jak Salamander. Jak wiadomo ramy te są ciężkie i nie szczędzono na nie alu. Więc nie do końca można je porównywać z wylajtowanymi wersjami z górnej półki cenowej. Jednak ja problemów z ramą nigdy nie miałem. A nie służyła jedynie do wycieczek po bułki ( zresztą do czego pewnie została zaprojektowana ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...