Skocz do zawartości

[rower] Warto kupowac rower na Deore DX


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewne pytanie:

 

Mogę kupić od znajomego fajny rower (stary bo stary ale fajny). Cały jest na Deore DX (piasty, przerzutki, hamulce, korba, klamkomanetki) rama jest chromowo-molibdenowa firmy Tange 19" Rower jest w bdb stanie. Mało go używał. Mam go okazje kupić za 300zł. Jest dość stary ale mi to nie przeszkadza. Rower ma służyć do różnych wycieczek asfaltem, ścieżkami rowerowymi. :icon_wink:

 

Pozdrawiam i liczę na szczere odpowiedzi, Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deore DX - ŚWIETNY osprzęt, w swoich latach szczyt solidności w swojej klasie. Ośmielam sie twierdzic ze dzisiejsze deore niczym sie nie umywa do tamtego. Nie do zajechania :icon_wink:

 

za 300zł? nad czym tu się zastanawiać jeśli jest okej?Rama stalowa to dodatkowy komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwię się tylko tym że koledzy będą się śmiać że mam rower stary i "dziadowski". Sami mają na SISi'e i turneyu z pseudo amorami. Ale w końcu to rower dla mnie a ie dla towarzystwa. Mieszkam na wsi a więc obeznanie z techniką jest nikłe. :D

 

W takim razie obejrzę go teraz dokładnie i pewnie wezmę. ;)

 

Ale pewnie jak bym zmienił naklejki np. na giant lub krossa, od razu wszyscy by chodź trochę zmienili zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie go kupiłem. Kurcze nie spodziewałem się takiej wygody manetkę lekko dotkniesz i się przerzucają. W rowerze jest brak luzów koła nie scentrowane. Tylko stery trochę się zdziwiłem są na 1 1/4" czyli jeszcze gorsze niż 1" ;/. Rower waży ok 12kg

 

A teraz kilka pytań jeśli łańcuch nie jest jeszcze zużyty tylko lekko zardzewiały. Zmienić go czy nie! Teraz jest łańcuch Wippermann ConneX. Czy warto zmieniać teraźniejsze hamulce szczękowe na v-brake alivio? Chodzi mi tylko o tylni łańcuch

 

 

PS: Kiedyś miałem szosę na sorze (ale musiałem sprzedać z przyczyn osobistych) i jeździło się tak komfortowo jak na teraźniejszym. :D)) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancucha nie wymieniaj, naoliw porzadnie, rdza zejdzie. Nowy lancuch moze ci szybko zajechac zebatki. Connex to dobry lancuch, jak nie byl wiele jezdzony, to na pewno pare tys km jeszcze posluzy.

Jakie hamulce? Cantilevery? Czy jakies szosowe szczekowe? A moze V-brejki? Bo jak V-brejki to po co zmieniac na gorsze? Zadroszcze roweru, naprawde fajna ramka i kultowy osprzet. Jak za 300 zl to kupiles za bezcen :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...