Skocz do zawartości

[rower] Scott Contessa 40 vs. Cube Access Wls Comp


kkom

Rekomendowane odpowiedzi

rower dla siebie juz zakupiony (Bulls Copperhead 3) teraz kolej na rower dla zony. rozwazamy te 2 modele:

 

scott contessa 40 http://www.scott-sports.com/de_de/product/...961/contessa_40

 

Cube access wls http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/ACCESS...P_id_30629_.htm

 

poczatkowo zona nie chciala slyszec o innym niz Contessa. ja probowalem ja przekonac na cos o lepszych podzespolach, dla niej jednak fioletowe kwiatuszki sa wazniejsze :) (tak to z tymi kobietami bywa). ostatnio jednak wpadl jej w oko Cube access (wiem, wiem...pewnie za miesiac bedzie jeszcze inna rama ladniejsza). patrzac z meskiego (fachowego ma sie rozumiec :)) punktu widzenia Cube powinien spisac sie lepiej. mam jednak pewnien dylemat. Cube jak i Scott hamuja zwyklymi V´kami. doplacajac jeszcze ok 400zl moge miec Cuba na hydraulicznych Hayes Stroker. nie znam w ogole tych hamulcow. warto doplacac??

 

przeznaczenie???? hmmmm... zona mowi, ze bedzie jezdzila ze mna wszedzie ;). trzymam ja za slowo.

 

co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott ma lepszy amortyzator wykonany w wersji kobiecej, natomiast Cube ma lepszą całą resztę osprzętu ... wybór nalezy do małżonki ...

Jeśli ten droższy Cube ma też lepszy amortyzator, to warto dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zle sie zrozumielismy. Model Cube Access WLS Pro jest o ok.1300zl drozszy. ja mam caly czas na mysli Cube Access WLS Comp, ale z lub bez tarczowek. gdyby Access WLS Pro byl tylko o 400 drozszy, nie zastanawialibysmy sie.

 

a wiec: oba modele Cube Access WLS Comp sa identyczne, roznia sie tylko hamulcami

 

z V´kami kosztuje 1999zl, a z tarczowymi 2399zl.

 

amortyzator Suntour xcm jest rzeczywiscie taki kiepski? dla dzwieczyny, ktora wazy ok 50kg tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec: oba modele Cube Access WLS Comp sa identyczne, roznia sie tylko hamulcami

Zaprawdę , posiadają dziadowski amortyzator , Ten XCR znacznie lepiej sprawdzi się dla tak lekkiej osoby.

Nota bene , chcesz małżonce kupić znacznie tańszy rower niż sobie - dlaczego ? czyżbyś jąt tak nisko cenił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rulez

 

nie, nie...to nie tak. sam namawiam ja na lepszy rower (jak juz w pierwszym poscie pisalem). nie mowie tutaj o rowerze rzedu 5tys zl, ale chcialem, zeby miala cos porzadniejszego. Kobiety maja jednak to do siebie, ze sprzet je nie interesuje - wazne, zeby ladnie wygladal :)

 

nie wiedzialem, ze XCM to taki kiepski amortyzator. oczywiscie nie zadalem rewelacji, ale myslalem ze jest poprawny. no coz...

 

moze macie inne pomysly na damskie rowery do ok 3 tys??

zona jechala Contessa 40 i byla zachwycona ksztaltem i miekkoscia siodelka ;) ("...bo nie jest takie twarde i waskie jak to twoje...") ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rulez, wlasnie...

 

dzwonilem do sklepu. facet powiedzial, ze jest mozliwosc zmiany amortyzatora na lepszy. uff. chyba poprosimy o XCR. ile ok. powinnismy doplacic do niego? nie orientuje sie kompletnie w cenach amortyzatorow.

 

pojawil sie jednak inny problem. ...z wielkoscia ramy.

otoz sprzedawca ma tylko 15". moja zona ma 161cm. czy 15" to nie za malo?? zona jezdzila na Contessie "M" (16") byla idealna. "S" (14") byla jej za mala. Cube jednak ma inna rozmairowke: 15" i 17".

 

wiem, ze najwazniejsze to przymierzenie ramy, bo kazdy ma inne upodobania. do sklepu musimy jednak dojechac ok 70km jesli 15" z gory juz odpada, to po co jezdzic i tracic czas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube 17" ma identyczną długość jak Scott "M" - więc radzę takiej szukać.

 

Moja małżonka 160 cm. jeździ na Accent Parana 17.5", który jest o 7 mm dłuższy niż Cube -17/Scott -M i jej pasuje, więc w 15" bym się nie pchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy już kupiłeś rower dla małżonki, jeśli nie, to może moje spostrzeżenie na coś się przyda..

 

Przed wyborem i zakupem roweru dla siebie testowałam również tego Cuba, o którym piszesz. Faktycznie super się na nim jeździ. W dodatku jest dobrze wyposażony, zwłaszcza że to damski model (zauważyłam, że czasami rowery z damską ramą mają dużo gorszy osprzęt).

Mam 162 cm wzrostu, ok.53-55 kg wagi- parametr zmienny :-)

Jeździłam na 15'' i na 17''. W zasadzie obie ramy pasowały mi, tym bardziej, że to damski model, więc nie ma tego ograniczenia w kroku typowego dla ramy męskiej/ unisex. Gdybym miała kupować ten model to zdecydowałabym się jednak na mniejszą ramę (15'') z uwagi na możliwość łatwiejszego wykonywania manewrów. Chodzi mi o to, że jeśli jedziesz w sposób turystyczny jakąś ścieżką to pewnie obie ramy będą ok. Natomiast przy wykonywaniu gwałtownych skrętów czy potrzebie zmieszczenia się między dwoma słupkami na chodniku to ten rower z mniejszą ramą daje się lepiej prowadzić.

 

Ogólnie byłam zachwycona tym Cubem, gdybym mogła przeznaczyć tyle kasy na rower to na pewno wybrałabym go.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...