Skocz do zawartości

[rama] Full na górskie szlaki do 3500 zł


Lucca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam dokonać pewnej modernizacji, zmiany w moim rowerku.

Mianowicie planuję zakup nowej ramy full suspension. Elementem ograniczającym wybór, oprócz kasy oczywiście,

jest amortyzator, który pozostanie- Rock Shox Reba '09. Jak wiecie jej skok można ustawić na ~80, 100, 120 mm.

Budżet którym dysponuję i którego nie chcę i nie mogę przekroczyć to 3,5 tys (rama + damper).

Dodam tylko, że mam 186cm wzrostu, ważę ok 78kg. Rowerek służyć będzie do jazdy po beskidzkich i gorczańskich szlakach:)

 

Jak na razie mam dwa zestawy do wyboru. Proszę napiszcie co o nich sądzicie. Mile widziane ew. inne propozycje.

 

Zestaw 1. "ekonomiczny" Rama Poison Arsen + Rock Shox Monarch 4.2

Zestaw 2. Rama Specialized FSR XC ´09 + Fox Triad II

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zastanowił nad Rockrider 9.1 , virtualne zawieszenie , cały rower można znależć na wyprzedaży za 2700 , rama pod amor 120 mm.

Ostatnio pojeździłem trochę tym Rockriderem (9.2, ale rama chyba ta sama) na Warszawskim Targówku - mają tam egzemplarze testowe.

I szczerze mówiąc na papierze wygląda bardzo fajnie ale jakoś dziwnie mi się jeździło. Pierwsza uwaga to rozmiar - teoretycznie powinna na mnie pasować L-ka, ale okazała się za duża :) No i może to kwestia ustawień, ale tyłem bujało jak łajbą na pełnym morzu mimo SAG-u w granicach 20%. Pewnie trzeba trochę czasu spędzić z pompką i instrukcją ale pozytywnie mnie to nie nastawiło do tej ramy (może kwestia zmiany tłumika). Inna sprawa, że według mnie jest ona po prostu brzydka no ale różne są gusta :rolleyes:

Kwestię komponentów pomijam, bo to indywidualna sprawa, chociaż też zdziwiła mnie kiepska praca Juicy 5 - przód z tarczą 160mm (raczej nie zapowietrzony bo klamka się nie zapadała) ledwo co spowalniał rower, tył natomiast bezproblemowo blokował koło jednym palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Janisław - mam RR 9.1 tego starszego ze skokiem 90mm z seryjnym X-fusion O2 i powiem Ci że wszystko zalezy od dobrego doboru ciśnienia. Mnie to zajeło około 1500km i teraz nie pływa i prawie w ogóle nie buja. Wiadomo nie jest to np. maestro gianta, ale za cene ramy tutaj możesz mieć cały rower. To taka moja obrona RR 9.1 :icon_mrgreen:

 

Jeżeli chodzi o rame to zastanawiałbym się właśnie nad giantem trancem rame z damperem fox-a spokojnie można wyrwać za te pieniądze jeszcze niedawno na allegro były.

 

Pozdrawiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...