Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Marzocchi 44 ATA Micro


Rekomendowane odpowiedzi

Bandziorno!

Przewertowałem całe forum ale żadnych informacji o w/w sprzęcie nie znalazłem.

Na karcie wygląda interesująca - regulowany skok 100-140mm w systemie ATA, niska masa jak na Marcoka - 1710g dla wersji ze standardową ośką, 1823g dla QR15 (prędzej zdecyduję się na taką wersję) no i wreszcie są w białym kolorze - co co mnie osobiście bardzo pasuje :)

Ceny pomijam, bo chociaż u nas wyglądają kosmicznie (3500 zł) to już w US & A można je dostać za nieco ponad 500$ (czyli cena całkiem normalna). Ale niestety o tym widelcu opinii jak na lekarstwo, jedynie w najnowszym bB znalazłem test podobnego widelca (44 ATA bez Micro) no ale to nie to samo...

 

Więc jeśli ktoś miał więcej do czynienia z tym sztućcem to poproszę o jakieś opinie :D

Najbardziej by mnie interesowało jak ten cały system ATA działa, tzn ile się trzeba nakręcić / napompować żeby zmienić skok. Do tej pory mam w użyciu RS z U-Turnem i niestety ale z ergonomią to nie ma wiele wspólnego...

 

Grazie za pomoc :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tego Foxa czaję się cały czas, ale raz że 100 baksów więcej, to można go kupić tylko w jedynie słusznym kolorze grafitowym - brzydki jak noc i pasuje mi do Irona jak pięść do nosa. A do tego każdy naokoło straszy mnie kosztami serwisu...

Co to jest ten IT i gdzie to można kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten IT i gdzie to można kupić??

Pneumatyczny system zmiany skoku manetką stosowany przez Manitou, niestety zaniechali jego produkcji , można go znaleźć między innymi w Manitou Black IT (takim jak mój i kol. ATT) skok można ustawić w zakresie 30 - 120 mm bez zmiany charakterystyki pracy.

 

Co do białego FOX -a 32 Talas RLC - to niewątpliwie istnieje taka wersja (np. w KTM Lycan 1.0), jednak nie wiem czy tylko pod zamówienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie OEM-ówka do dostania tylko na Allegro / eBay-ach. Przejrzałem na szybko stronkę FOX'a ijedyny dostępny kolor to ten cudny "Titanium" :P

Ale już puścili wersję 2010 z nowym tłumikiem FIT - może warto chwilkę poczekać i czymś takim się zainteresować poważniej. Jak na razie na stanie w sklepach go nie mają, a i cena odstrasza - prawie 900$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system it widziałem w tegorocznym minute - aukcja była na ebayu. zastanawiłem sie nawet nad zakupem ale ostatecznie zostało przy wersji bez.

 

a co do sytemu fit - jesli mnie pamięć nie myli to taki tłumik jest w 36tkach foxa - i jeśli jest zaadoptowany z 36tek w pełnej wersji to ja odradzam: regulacja tłumienia w 32kach rlc jest o niebo lepsza niż w 36tkach rc2. kompresja w 32ce działa w 36 jej regulacja nie daje żadnej wyczuwalnej różnicy mędzy nawet skrajnymi ustawieniami, a co ciekawsze 36 rc2 ma dwie regulacje kompresji a 32 tylko jedną a mimo to bezapelacyjnie lepszy pod tym względem jest 32 w wersji rlc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, i znalazłem :D

Się okazuje, że Wigwam ma jakieś przedpotopowe dane o kolekcji Answer Manitou.

A na oficjalnej stronce jest takie coś jak Minute Super IT 140mm, a do tego w wersji Hex-Lock 20mm jest biały :D

Tak więc to chyba rozwiązuje wszelakie dylematy, pozostaje znaleźć sklep który mi to sprzeda.

 

Co do Fox'a to fakt, FIT już jest w wersji 36 RC2. Ale jak dla mnie to i tak zbędny bajer, bo regulacja tłumienia kompresji do niczego mi nie potrzebna. Na czym mi zależy to właśnie sprytna regulacja skoku, która jednym szybkim ruchem zmienia skok ze 140 do powiedzmy 100mm obniżając przy tym odpowiednio widelec. I właśnie Fox takie coś oferuje :)

Jest jeszcze w nowej kolekcji wersja 32 Talas R z otwartą kąpielą, a do tego sporo tańsza od tej z FIT-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mają, jednak jest "ale".

DT robi wersję 130mm albo 150mm a ja chcę 140 - taki kaprys. Jest to max jaki mogę oficjalnie wcisnąć w obecną ramę, a zarazem optimum do następnej ramy jaka mam w planach :)

Magura początkowo mnie zachęciła, chociaż cena nie skłania ku temu. Ale też poczytałem trochę opinii, m.in porównanie z Minute na ramce Mojo i niestety chyba nie odpowiadała by mi jej praca. Z tego co wyczytałem jest bardziej sprężysta i sztywna od Manitou, a ja jednak szukam bardziej "pływającego" widelca.

Ale mimo wszystko dzięki za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to sam był bym zainteresowany takim Minute z IT - system IT jest jak dla mnie na razie najlepszym - pracuje z manetki, i ma płynną regulację w dużym zakresie - a systemy zmuszajace do zdejmowania ręki z kierownicy zniechecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwłaszcza ten z RS - praktycznie nie ma szans na zmianę skoku w czasie jazdy :/

Magura ma swoją drogą też bardzo sprytne sterowanie z manetki, no ale po takich opiniach wyczytanych na necie w ciemno bym jej nie kupił - jazda próbna obowiązkowa.

No i patrząc na te fotki wygląda o wiele korzystniej od indiańca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ekhem....

Moze wlasnie tym postem sam sobie strzelam w piete ale niech tam bedzie... Braci cyklistycznej pomocy sie nie odmawia...

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=21348

 

 

Zaznaczam ze jak mi wykupicie to sie na Was obraze ;)

 

Od siebie dodam ze Mineta estetycznie mi bardziej odpowiada od Magury, a po zamatowaniu darmowo przeslanego przez Manitou apgrejda do platformy Absolute nie uslyszalem zadnych dzwiekow dochodzacych z tej ostatniej. Poza tym w/g mego na razie nie za dlugiego doswiadczenia z Mankiem, amor z wymieniona igla platformy chodzi plynniej.

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem....

Moze wlasnie tym postem sam sobie strzelam w piete ale niech tam bedzie... Braci cyklistycznej pomocy sie nie odmawia...

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=21348

 

 

Zaznaczam ze jak mi wykupicie to sie na Was obraze :mellow:

Hehe, mój!!

Za tydzień wypłata, więc wkrótce testy :confused:

Tylko teraz potrzebuję piasty na grubszą ośkę.. Znacie coś w miarę lekkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Komunalnie zatem:

 

rulez

"Postarac sie" czyli wykonac email do Manitou Tech. Jest formularz komunikacyjny na ich stronie. Podajesz rocznik, model i typ amora a oni Ci to wysylaja za darmoszke. Trochu to u mnie trawalo ale jak juz wyslali to odrazu dwie igly :woot: Jedna zamatowalem druga dalem Grabarzowi do jego Maniutki.

 

Janislaw

Wiedzialem podly Krzyzaku ze tak to bedzie :P Kupuj szybko, testuj jeszcze szybciej to moze jeszcze tez zdaze.

 

Oczywiscie polecam Hope z glebi mojego chamskiego serca. Z tym ze aktualnie jest smieszna sytuacja. Hope ktory klepie calosc swoich gadzetow na Wyspach ma problemy zeby nadazyc z dostawami na brytyjski rynek :) Wynika to z faktu ze kursy euro i funta mooocno sie zblizyly i z biznesowego punktu widzenia oplaca im sie bardziej sprzedawac w Europie niz w UK.

 

Jeszcze dwa slowa co do Thora.

Czytalem w brytyjskiej prasie branzowej testy Thora i jego starszego brata Wotana. Najwiekszy zarzut jaki mieli testerzy to klopoty z ustawieniem odpowiednich cisnien. Bylo tam cos o koniecznosci skompresowania amora podczas pompowania aby powietrze doszlo tez do komory negatywnej i jakies jeszce inne cudawianki. No i pono 5PSI potrafi zrobic kolosalna roznice. Nie wiem czy tak jest faktycznie, wartaloby jakiegos uzytkowanika zagaic, no ale Magura do popularnych ( i tanich) widelcow nie nalezy...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...