Skocz do zawartości

[pancerze] Uszkodzenia ramy przez pancerze


wojtekkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zjawisko normalne dla mnie. Pancerze w miejscach kilku ocierają o ramę i systematycznie wycierają lakier. Po jakimś czasie w newralgicznych miejscach dałem naklejki przeźroczyste i po problemie, aż do dziś.

Po trasie w błocie trochę czyściłem rower i przyglądałem mu się z zewnątrz i znalazłem dwa otarcia od pancerzy w miejscach gdzie tego nie przewidziałem. Te miejsca to korona amortyzatora (od dołu) oraz bolec przy zawieszeniu tylnym

 

Najgorsze jest jednak to że tu już nie schodzi lakier, bo te elementy nie są lakierowane, tylko pancerze szlifują aluminium!!

Korona i oraz ten bolec mają pod palcem wyczuwalne małe wgłębienia ( <1mm) szerokości mniej więcej pancerza, a rower ma dopiero ok 3 miesiące.

Mam duże obawy, że np po roku przy jakiejś intensywnej jeździe coś pęknie w tym miejscu.

Co o tym sądzicie? Jestem zaskoczony czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymocuj sobie pancerze do korony i gdzieś do ramy zipami, żeby pancerz się trochę wyginał podczas pracy amortyzatorów, a nie tarł o te elementy i może będzie okej;) Ja mam np przewód od hamulca i od licznika poprzymocowywane zipami do korony amora i nie ma problemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za szybką reakcję :P

Muszę się jednak poskarżyć bo nikt praktycznie nie zauważył mojego podstawowego pytania :)

Te rozwiązania o których piszecie doskonale znam i mam je w swoim rowerze :

 

450cacfb707315b8.jpg

 

57ba8cdbed4aaf3a.jpg

 

Problem jest gdzie indziej, te dwa miejsca których nie przewidziałem i nie zabezpieczyłem to nie rama tylko korona amora oraz bolec od zawieszenia tylnego. W tych miejscach nie schodzi lakier tylko szlifuje się sam materiał i to szybko.

Ciężko mi tam zmienić położenie pancerza. Ewentualnie przy amorze mogę spróbować to inaczej ułożyć, ale z tyłu nie bardzo.

Moje pytanie czy mam się obawiać jakiegoś większego uszkodzenia? Biorąc pod uwagę że to wszystko stało się w 3 miesiące. Lakier przy ramie jest zabezpieczony, ale w tych miejscach szczególnie z tyłu nie ma jak zabardzo.

 

81f9664996eb2833.jpg

 

e54543b45f273d14med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...