Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jakie środki są najczęściej stosowane do czyszczenia łańcucha i jakich sposobów używacie.

 

PS. Pytania wielokrotnego wyboru.

Najlepiej i najszybciej wszelki bród schodzi pod działaniem benzyny ekstrakcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

środek do czyszczenia silników samochodowych najlepiej wyczysci i to bez brudzenia rak :)

 

Za chwilę sprzętowi onaniści oburzą się że ten środek jest zbyt agresywny choć go nie używali.

Osobiście potwierdzam ze środek bardzo skuteczny ale niszczy gumowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te środki za 10 zł z marketu to może i rzeczywiście niszczą co popadnie. dobry środek nie ma prawa ruszyć ani uszczelki korkowej a tym bardziej gumy. inaczej co rok musiał bym robić upg a jak myje to leje po wszystkim i po węzach gumowych czy plastikowych.na rowerze takze poleci tu i tam i nigdy niczego niepokojącego nie zauważyłem.poza tym co to za problem odpiąć łańcuch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem kiedyś takiego środka na dużym siłowniku hydraulicznym i spod oringu zaczęło uciekać powietrze (słyszałem syczenie). Przesmarowanie towotem goleni pomogło więc możliwe ze ten środek tylko usunął smar i brud spod uszczelki. Niemniej jednak ja już unikam elementów gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch na spince, po odpieciu ląduje w benzynce, szejkuje 2 minuty, zlewam benzynę, która po odstaniu kilku dni nadaje się do ponownego użytku. Rok czasu juz mi służy, a szejkuje średnio raz na 2 tygodnie. Łańcuch smaruje przed zalozeniem, dokładnie wycieram i jazda :D

 

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przystąpiłem do czyszczenia łańcucha. Szmatka, ciepła woda i jazda :-)

Jest to sposób bardzo czasochłonny. Czytałem powyżej o czyszczeniu benzyną ale mam pytanie czy łańcuch musi być ściągnięty z roweru czy można go czyścić gdy jest nałożony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, które sceptycznie podchodzą do spinek, albo nie wiedzą o ich istnieniu - tak jak ja, na początku mojej rowerowej przygody, dobrych 6 lat temu.

 

Oczywiście, że można umyć napęd bez rozkuwania łańcucha, ale jest to sposób niedokładny i sam w sobie problematyczny, z tego względu iż, benzyna spływa na oponę lub też obręcz, często się rozbryzguje na boki, brudząc przy tym np. tarczę hamulcową.

Samo wyczyszczenie też często jest mało efektowne.

 

Z uporem maniaka namawiam: spinka Pany jest extra patentem z którego warto korzystać i który pozwala zaoszczędzić czasu i roboty :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinka i benzyna niezastąpiony sposób czyszczenia. Mój znajomy nie był przekonany i męczył się na rowerze do momentu jak zobaczył jak to robie. Spinkę założyli mi przy pierwszym obowiązkowym przeglądzie

 

Jak koledzy wygląda taka spinka? Ma ktoś foto?

 

Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

 

Możecie się podzielić swoimi opiniami?

 

Czy używanie spinki to jest to samo co skuwanie i rozkuwania łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozepnie się. Spinki zakłada się po to, żeby rower stał pod ścianą, a łańcuch na nim wisiał. OMG :wallbash:

 

Czy tak ciężko samemu sprawdzić, co o tym piszą ludzie, którzy tego używają? Wystarczy tylko przejrzeć pobieżnie ten temat, jak już ktoś nie potrafi skorzystać z wyszukiwarki, czy Google. No ale trzeba chcieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch szejkuję w rozpuszczalniku tetrachloroetylen :) mam dostępny to używam stosuje się go do czyszczenia chemicznego ubrań, łańcuch jest czysty i szybko puszcza 2 razy zaszejkować wystarczy, a kasetę ostatnio czyściłem szczoteczką do zębów i pastą BHP z czyściwem u mnie był to drobny piasek ładnie zbiera wszystkie zabrudzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...