Skocz do zawartości

[spinanie łańcucha]


Olin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W trakcie zdejmowania łańcucha "pojechałem" trochę za daleko skuwaczem i wypadł pin. Znalazłem spinkę,ale zupełnie nie wim jak się tym posłużyć aby skuć łańcuch. Czy ktoś dysponuje, albo może mi wskazać jakiś filmik, albo zdjęcia jakie kolejno czynności wykonać ? Zastanawiam się na przykład czy na trzpienie spinki trzeba ząłożyć te kółeczka które są wewnątrz ogniwa.

Dziękuję za informację w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zgubiłeś tego pina co ci wypadł możesz jeszcze połączyć nim łańcuch:

1.zdejmujesz łańcuch z roweru

2.składasz go tak jak powinien byc spięty

3.kładziesz pin na dziurce i uderzasz młotkiem kilka razy

4. zakładasz na rower i skuwasz skuwaczem

 

pin łatwo jest również wcisnąć imadłem lub kluczem francuskim

 

spinką spina sie ogniwka bez pina (z obu stron łańcucha)

czyli jesli rozpiąłes łańcuch tak ze wypadł ci pin to z tej strony muszisz wyjąć jeszcze jeden o ogniwko

wtedy spinke wsadzasz i naciągasz łańcuch aż zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozepnij jeszcze jedno ogniwo, i wtedy wszystko będzie pasować ;)

 

Mam rozpięte ogniwo (w sumie wyciągnięte sa dwa piny) ale nadal nic nie pasuje-mam wrażenie jakby piny w spince były za krótkie. W załączniku zdjęcia obrazujące sytuację-niestety nie wyrażne ale może coś zobaczycie. Dodaję, że mam spinke Yato.

 

jeśli nie zgubiłeś tego pina co ci wypadł możesz jeszcze połączyć nim łańcuch:

1.zdejmujesz łańcuch z roweru

2.składasz go tak jak powinien byc spięty

3.kładziesz pin na dziurce i uderzasz młotkiem kilka razy

4. zakładasz na rower i skuwasz skuwaczem

 

pin łatwo jest również wcisnąć imadłem lub kluczem francuskim

 

spinką spina sie ogniwka bez pina (z obu stron łańcucha)

czyli jesli rozpiąłes łańcuch tak ze wypadł ci pin to z tej strony muszisz wyjąć jeszcze jeden o ogniwko

wtedy spinke wsadzasz i naciągasz łańcuch aż zaskoczy

 

Niesty nie mam już tych pinów. Zanim się ich pozbyłem próbowałem wcisnąć jeden z nich-bezskutecznie.

post-157913-0-95496700-1354205292_thumb.jpg

post-157913-0-89799600-1354205293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozpięte ogniwo (w sumie wyciągnięte sa dwa piny) ale nadal nic nie pasuje-mam wrażenie jakby piny w spince były za krótkie. W załączniku zdjęcia obrazujące sytuację-niestety nie wyrażne ale może coś zobaczycie. Dodaję, że mam spinke Yato.

 

 

 

Niesty nie mam już tych pinów. Zanim się ich pozbyłem próbowałem wcisnąć jeden z nich-bezskutecznie.

 

Wpinasz do tych "chudszych" ogniw do tych co masz nigdy Ci nie wejdzie. Jakby co to pisz to wyśle Ci zdjęcie. Na YouTube masz mnóstwo filmów o zakładaniu spinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozpięte ogniwo (w sumie wyciągnięte sa dwa piny) ale nadal nic nie pasuje-mam wrażenie jakby piny w spince były za krótkie. W załączniku zdjęcia obrazujące sytuację-niestety nie wyrażne ale może coś zobaczycie. Dodaję, że mam spinke Yato.

 

 

 

Niesty nie mam już tych pinów. Zanim się ich pozbyłem próbowałem wcisnąć jeden z nich-bezskutecznie.

 

Oczywiście spinka Taya a nie Yata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wippermann-spinka-connex-link-do-lancucha-10-rzedowego-szerokosc-6-2-mm-.jpg

Tak jak na zdjęciu

Żeby spiąć lańcuch spinką musisz go odjąć po jeszcze jednym ogniwku z kazdej strony

tak zeby nie było tych blaszek zewnętrznych a jedynie te wewnętrzne z pierścieniem w srodku

wtedy wkładasz w nie spinkę

 

OK ! Już wszystko jasne. Po prostu odpiąłem drugi pin nie z tej strony co trzeba. Na szczęście wyleciał mi z nakrętki skuwacza (tam go znalazłem) i zakułem go ponownie przy pomocy młotka. Teraz już nie będzie problemu-eszystkim dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skułeś młotkiem i tym samym pinem to mam wrażenie, że jeszcze będą problemy :P

 

Nie miałem wyboru-inaczej musiałbym w sumie skrócić łańcuch aż o dwa ogniwa!Młotka użyłem w pierwszej fazie, aby tylko pin wszedł w pierwszą płytkę. Przez drugą przeszedł przy użyciu skuwacza. Połączenie wygląda dobrze, ale taż mam przeczucie, że będą problemy-połączenie jest jednak osłabione. Trudno. Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...