Skocz do zawartości

[opony] Continental Speed King vs Continental Race King


Waniul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie udało mi się znaleźć opini na temat Speed Kingów, więc założyłem nowy temat. Przyszedł czas na zmiane opon. Na oku mam w/w Continentale, ale nie wiem, które bedą lepszym wyborem. O Race'ach przeczytałem dużo pozytywnych opinii, jenak bardziej skłaniałbym się ku Speed Kingom. Jeżdzę głównie po nieutwardzonych nawierzchniach, jednak lubię czasem wyjechać dalej na asfalt. Na stromych podjazdach często się poprostu ślizgam. Od opon oczekuje dobrego trzymania na podjazdach i w miarę niskich oporów toczenia. Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, gdyż opony chciałbym zakupić dzisiaj lub jutro.

 

Czy nikt nie spotkał się z tymi oponami?? Mowię o oponach drutowych. Speed King 2.1 Drut, Race King 2.0 Drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się, że różnica będzie tak jakby wjechać szosą do lasu

Aż taka nie jest, ale mniej sie w piachu zapada, i komfort znacznie większy, gdyby nie to, że 2,2 nie mieści mi się w widełkach, nigdy nie zmieniał bym na 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na asfalt to kup Geax Easy Rider :) A tak na poważnie to czemu tak asfalt się dla ciebie liczy? Opony tej klasy szybko się na nim zetrą. Szybszy i cichy może być Race King - gęściej rozmieszczone klocki i nieco niższy ich profil niż w Speed Kingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić wersję 2.2, ale w sklepie takowych nie mają (kupuje przez internet). Cena 55 zł za drutówkę (na zwijane niestety mnie nie stać :P). Chyba bedę musiał do nich zadzwonić bo na maila nie odpowiadają :down: Zamawiam na Bikestacji razem z innymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam. teraz to już na pewno po jabłkach,ale dopiero teraz oglądając oponki trafiłem na Twój post.

moja opinia co do trakcji tej opony nie jest zła,jednak moim zdaniem dużą wada tej opony jest to że przy podjeździe pod przeszkody pod kątem (jadąc spokojnie) ,,nie wgryza się,, i zamiast podjechać to potrafi się odbić! kilka razy już tak miałem i jeśli bym jechał trochę szybciej to bym zaliczył glebę!.

-to na przedzie,ale jeśli nawet podbijemy przednie koło i wjedziemy to tył jeśli nie podbijemy też zjedzie!.

dodam że na innych gumach których używałem nie miałem takich zjawisk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...