Skocz do zawartości

[piasta]Wymiana z 7-biegowej na 9-biegową


bereza

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wymienić piastę w swoim Authorze Mystic z '99. Dotychczas miałem piastę Shimano na kasetę 7-biegową. Teraz postanowiłem założyć solidną (tak mi się wydaje) na łożyskach maszynowych piastę Novateca pod 9 biegów. Jednak mimo zapewnień sprzedawcy że będzie ok (rama jest chyba standard czyli prześwit 13,5 cm) nawet z piastą pod tarcze (mam oczywiście Vki) wydaje mi się że coś nie pasuje. Otóż po założeniu piasty z dłuższym jak wiadomo w 9tkach bębenkiem oś poprzeczna piasty jest przesunięta względem osi wzdłużnej roweru czyli jak mniemam założone koło na tej piaście będzie tarło o ramę bądź nie wejdzie w zaciski hamulców czyli mówiąc krótko będzie krzywo. Moje spostrzeżenie są oczywiście na podstawie widoku piasty w widełkach bez zaplecionego na niej koła, ale chyba się nie mylę co widoku. Mierząc starą piastę do nowej też wyraźnie widać że bębenek jest dłuższy w Novatecu i co za tym idzie przesunięta jest piasta no ośce. Czy dobrze to odczytałem i widzę? Może jednak po zapleceniu koła będzie wszystko ok? Chyba nie bo przesunięcie jest spore. Czy w związku tym można coś zrobić czy jestem skazany na piastę pod 7-ki. Mam nadzieje że dość jasno się wyraziłem. Pozdrawiam i proszę 9o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szprych nie bedzie potrzebował nowych (ale wskazane by było ich wymienienie). Moga zostac te co sa o ile sie nadaja jeszcze do czego kolwiek. Nalezy jedynie przesunąć obrecz po zaleceniu na własciwe miejsce czyli dociągac nyple od kasety a popuszczac tez z drugiej strony oczywiscie o tyle samo obrotów az koło bedzie rowno miedzy widełkami.

 

No ale na nyple sie szarpnij i kup nowe zebys nie sklinał jak bedziesz to sam robił <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłe nowe szprychy i nyple. Trochę się bałem przyznać że sam zamierzam zapleść i wycentrować koła, żeby mnie tu na forum od naiwnych noobów nie wyśmiali. Ale już poszło mi z przednim kołem dobrze więc zamierzam nieodwołalnie zapleść i wycentrować też tylne :D. Trochę sie wystraszyłem tej sytuacji co opisałem w pierwszym poście ale koledzy mi wyjaśnili i myślę że będzie ok. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...