Skocz do zawartości

[9551g] Merida Matts HFS 3000-V by Piotrasss


PiOtRaS9000

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu i przyznam że trochę się zmieniło. Rowerek lekko przytył chwilowo bo przebiłem jedną z dętek schwalbe a na dodatek połamał mi się zacisk i mam teraz Meridowski (co prawda nadal na ampul ale jednak solidniejszy i cięższy).

W zasadzie to szykuje się wielka zmiana bo sprzedaję Durin'a i jeszcze nie do końca wiem co będzie w zamian... Tzn będzie SiD ale nie wiem czy Team czy Race. Słyszałem że w droższym Team'ie podobno tytanowy tłumik dość często szwankuje a w Race gdzie jest on plastikowy jest ponoć wytrzymalszy :) (kto by pomyślał) źródło pewne więc wstępnie obstaję za Race niebieskim (mój ulubiony kolor!!) co prawda do roweru nie przypasuje zbytnio ale co tam ;) co o Tej zmianie myślicie ?? Durin'a sprzedaje ponieważ lekko się na nim zawiodłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po dość długiej nieobecności :yes:

Kolejne zmiany. W przyszłym tygodniu zawita nowa (lekko używana) ramka Merida FLX Team :thumbsup:))))

do tego dojdzie nowiuśka korba Race Face Deus XC model starszy (08/09) oraz dętki Foss'a które są już po wstępnych testach.

Myślę że kolejne 400gr uda się zerwać ale kto wie. Okaże się w niedalekiej przyszłości. Wiem że trochę zielona rama z niebieskim amorkiem

będzie się gryźć ale zamierzam zmienić pancerze przerzutek i pancerze hydrauliki (zapewne Jagwire Hyflow) myślę aby oba

komplety zrobić niebieskie. Zielone będzie jeszcze pewnie nowe siodło SLR 2011 ale to dopiero luty/marzec.

co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durin był fajnym amorkiem ale po pierwsze (na moje nieszczęście) przejechałem się Sid'em znajomego i powracając na moją maszynę byłem zawiedziony precyzja wybierania nierówności. Ponadto zacięła mi się regulacja tłumienia odbicia.... 2 razy ją wymieniali a przy okazji pierwszej wymiany tłumika zaczęła przepuszczać. Ale niemiecki serwis Magury wymienił środek i wszystko działało jak trzeba. Ogólnie naprawdę spoko, wygląd, waga ale jeśli chodzi o działanie to jedno a dwu komorowiec to 2 zupełnie inne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajny sprzęcik. Coraz więcej osób wyzywa stery zs3 za to że są wysokie. Pewnie w flx też masz fsa zs3. Ja mam, a raczej miałem,bo stoczyłem je na 5mm i zmieniłem miejsce wew uszczelki :icon_wink: patrzcie- mój rower. Jak niziunio przodzik stoi :) zastanawiam się czy by nie dorobić kilku sztuk z alu cnc i opchnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

rozpiska do nowego roweru będzie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

udało się dojść do wagi ok 9,15 ale faza "budowy" nadal trwa wiec jeszcze coś się urwie (mam nadzieję)

odnośnie sterów, te zs-3 miały naprawdę wysoka podkładkę (20mm) co nie powiem było lekko irytujące.

nowe carbonowe stery również są wysokie ale przynajmniej ładnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...