Skocz do zawartości

[rama] problem z rozwalonym hakiem przerzutki


kubawilda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w garażu całkiem fajny rowerek Focus Blue ridge z 99 roku. Generalnie chciałem kupic nowy, ale i mnie ten kryzys dopadł i obliczyłem, ze jak włożę w niego troche kasy, to będzie zupełnie gites. Jedyny problem z tym rowerem jest taki, ze kiedys przy małym wypadku stało się coś takiego:

 

hak przerzutki będący częścią ramy (niewymienialny niestety) się znacznie zgiął (tak pod kątem kikunastu stopni). Do tego wyrwałem zupełnie gwint do mocowania przerzutki.

 

Rama jest z Alu7005.

 

Pytanie: czy da sie cos z tym zrobic? Macie jakiś pomysł? Obecnie zamontowałem jakas najtansza przerzutke SIS za 30 zł, taką z hakiem:

 

http://allegro.pl/item656147403_przerzutka...tx51b_nowa.html

 

jest fatalnie bo przez to zgięcie nie da sie jej za dobrze przykręcic nawet ;( Zadna regulacja nei wychodzi ;/

 

To mnie to zupełnie nie satysfakcjonue ;) (dlatego chciałem kupic nowy rower ale cholera kasy nie starczy na taki jaki chce obecnie, wiec mysle nad naprawą starego).

 

Pomożecie?

 

Pozdrwaiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm :) tez o tym myslelem. Mogłbym z niego zrobic jakis wygodny miejski rower, nikt by mi go nie zwinął przynajmniej.

 

Wywalać wtedy kasete czy sobie odpuścic?

 

A takiej przerzutki w piaście jak mają niektóre miejskie rowery nie da rady zamontowac ? (nigdzie nie moge znaleźc takich systemów ile kosztują....)

 

Myslalem tez o obcięciu tego haka co jest i przyspawaniu jakiegos uniwersalnego ...

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o cos takiego mi chodziło jak ta piasta! Tylko ze jako lamer szukałem tego w przerzutkach wszędzie a nie w piastach:)

 

Super! Czyli montuję sobie koło na takiej piaście, do tego jest juz manetka i jeszcze wywalam stary hamulec. Podoba mi sie.

 

Ale co z korbą i z łańcuchem - mam teraz IG70 łańcuch i korba to stare alivio... zgra sie to czy korbę tez wywalic i dac nową?

 

Pozdrawiam i dzieki za wszystkie wpisy:) Chyba jednak zabiorę sie za ten stary rower :P Widze ze za kilka stów moge go doprowadzic do naprawde fajnego stanu (i jescze dam amorek powietrzny ale to juz inny temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze spróbował naprostować hak a gwint można naprawić rozwiercając nieco otwór i włożenie wkładu z gwintem lub zpiłować pilnikiem od wewnętrznej strony haka i wtedy przerzutke przykręcasz z dodatkową nakrentką tam gdzie nadpiłowane ja tak mam zrobione i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...