Skocz do zawartości

[kamera] Oregon Scientific ATC 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pokusiłem się o zakup kamerki na kask,której chciałem używac w lecie na rowerze oraz zimą na nartach. wyszukałem produkt firmy OREGON SCIENTIFIC i nabyłem model ATC 2000.

Wszystko pięknie ładnie do momentu kiedy wziąłem ja do ręki po zdjęciu opakowania. Wydała mi dośc duża,a z bateriami dośc ciężka, oczywiscie jak na urządzenie do zastosowania na kasku. Nie tracąc optymizmu przetestowałem.

W dniu nr 1 wybrałem sie chodnikami i lekkim terenkiem na druga stronę mojego miasta z kamera zamocowaną na kierownicy,dzięki specjalnemu uchytwowi który był w zestawie. Cóż wstrząsy na kierownicy o ile pozwalały na rejestrowanie ludzkiemu oku ogólnych zarysów obrazu na asfalcie,w tym lekkim terenie już totalnie rozmazywał się przekaz.

W dniu nr 2 kamerke zamocowałem specjalną guma dostarczoną przez producenta (dokładnie montuje się uchwyt,a kamerkę wczepia później,ale tak to nazywam),ale po przejażdżce okazało się iż wąski kąt kamerki będzie utrudniał dobre jej ustawienie i tak sfilmowane miałem piękne kilka metrów pod przednim kołem.

W dniu nr 3 kamerka powędrowała na tył kasku,gdyż dopiero wtedy patrząc w dól(a w dół patrzymy na zjazdach) kamera ustawia się odpowiednio i co do kadru zastrzeżeń miec nie można.

NIESTETY, WSTRZĄSY jakie towarzyszą nagraniu, psują przekaz. kask pod obciążeniem kamerki lekko podróżuje na głowie przy wertepach, a specjalnie dopinany max!

 

To na tą chwile 2 sposoby na jakie testowałem kamerę i tu pojawia się pytanie - Jakie miejsce jest najstabilniejsze -tudzież na rowerze,bądź na naszym ciele ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką kamerkę pożyczoną i wiem o czym mówisz. Nie testowałem różnych mocowań ale tak na dzień dobry Ci powiem że spora wina drgań w obrazie to wina kiepskiego przetwornika/rodzaju matrycy. W tej kamerce obraz jest z natury po prostu mało stabilny, to widać szczególnie przy szybkich ujęciach na rowerze właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

mam taką właśnie kamerkę i montuję na górnej rurze ramy blisko główki - tak, żeby nie przeszkadzała w pedałowaniu

nie wiem czy to jest najstabilniejsze miejsce, ale przynajmniej wiem co filmuję (kamerka ma tak wąski kąt widzenia, że kręcenie z kasku nie ma sensu. moim zdaniem, oczywiście :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...