Skocz do zawartości

[szprychy] DT - jak odróżnić?


lajtspid

Rekomendowane odpowiedzi

Czysto teoretyczne rozważania:

Są sobie koła. Sprzedawca twierdzi że szprychy to DT Revolution. Nie ma rachunku ze sklepu, ani innego dowodu. Jak poznać że rzekome Revolution to nie Competition? Można oczywiście dokonać pomiarów suwmiarką, ale załóżmy że suwmiarki nie mamy, albo nawet mamy ale nie potrafimy precyzyjnie odczytywać dziesiątych części mm ;) Da się jakoś odróżnić szprychy "na oko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revo są mocniej cieniowane. nie tylko są cieńsze ale też na większej długości. compy od strony nypla robią się cieńsze jakieś 2-3 cm za gwintem revo zwężają się tuż za nim. to tyle co mogę zaobserwować u siebie bo te szprychy mam. jak to wygląda w przypadku takich np. supercompów tego już nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytać jeszcze raz sprzedawcy twierdząc, że w razie oszustwa udasz się do UOKiKu. Wielu sprzedawców jakoś boi się tego urzędu :)

A tak poza tym to nauczyć się obsługiwać suwmiarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej weź szprychę w 2-3 place i ściśnij lekko. Następnie pociągnij ręką wzdłuż szprychy kilkakrotnie. Jeżeli masz revo to wyczujesz zwężenie (raczej tak) i również pogrubienie szprychy (raczej na pewno). Czyli powinieneś poczuć nierówność. Jeżeli nie będziesz czuł takich wyczuwalnych zmian szprychy to raczej masz comp. Ten sposób nie działa tylko w przypadku pracowników obsługi pieca martenowskiego i kowali :-)

Dla pewności zawsze pozostaje suwmiarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...