Skocz do zawartości

[trening] dla 13 latka


damianste1

Rekomendowane odpowiedzi

też za bardzo nie wiem ale jakiś na 10 km. zobacze zaraz

 

MĘŻCZYŹNI

KATEGORIA ROCZNIKI KARENCJA DŁUGOŚĆ TRASY

A. Dzieci 7-10 lat 1999-2002 bez karencji 900 m x 2

B. Młodzicy 11-12 lat 1997-1998 1 rok karencji 1450 m x 4

C. Młodzicy 13-14 lat 1995-1996 1 rok karencji 1450 m x 4

 

foto biker a skąd ty jesteś???????

Ja jestem z okolic Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwulcie że dołącze do tematu. Mam 14 lat i odkąd kupiłem pulsometr do treningu nie wiem jak jeździć. Do tej pory jeździłem zawsze na maksa pewnie w tętnach ok. 160-190. Teraz nie wiem jakie treningi robić. Mam kalendarz treningowy ale w nim trzeba jeździć 6 razy w tygodniu (to akurat jest ok) z tym że 2 razy są treningi w tętnie 120-140 i gdy dziś coś takiego pojechałem to jechałem ok. 15-17km/h w terenie. Czy tak powolny trening mi coś w ogóle da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kalendarz treningowy ale w nim trzeba jeździć 6 razy w tygodniu (to akurat jest ok) z tym że 2 razy są treningi w tętnie 120-140 i gdy dziś coś takiego pojechałem to jechałem ok. 15-17km/h w terenie. Czy tak powolny trening mi coś w ogóle da?

Jak trenujesz 6 dni w tygodniu to część tych treningów powinna być raczej lekka. Więc 2 dni w tygodniu przy tak niskich tętnach jak na twój wiek będzie dla Ciebie aktywnym wypoczynkiem ( jeżeli nie będziesz przesadzał z objętością ). Jak już masz zamiar trenować 6 dni w tygodniu to 2 takie treningi są wskazane, nie w sensie obciążenia treningowego, tylko jako droga lepszej regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jeżdżę na rowerze już chyba 2 lata( chodzi mi o taką intensywniejszą jazdę. Ile razy w tygodniu powinienem jeździć i ile dziennie? na razie (przez te 2 lata) jeździłem jakieś 2 razy w tygodniu po 35km. Mam 13lat i jeżdżę MTB. Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...