Skocz do zawartości

[rower] Który z Unibike, czy może jednak Giant?


pekari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum :) Czytałem dużo przed zarejestrowaniem się, by wybrać sobie rower, ale w końcu postanowiłem zarejestrować się byście mi pomogli w wyborze :D

 

Który rower z podanych poniżej najbardziej polecalibyście ? Głównie będę używał go do jazdy po ścieżkach rowerowych, ulicy, ale też ma służyć do jazdy po lesie czy na innych "cięższych" terenach- lubię czasem poszaleć. Cena jaką mogę przeznaczyć to około 1200 zł. Wiem, że jakiegoś super roweru nie dostanę, ale aktualnie od kilku dobrych lat jeżdżę na "makrokeszu" za dość małe pieniądze :) i spisuje się ŚWIETNIE (noo, czasem są drobne usterki :) ), przebieg ma niemały ... ale czas w końcu przesiąść się na coś lepszego.

 

Modele, które wybrałem to :

 

Unibike Crossfire GTS: http://www.unibike.pl/crossfiregts.html - bardzo mi się podoba, duże koła, dość dobry osprzęt, będę mógł zasuwać po asfalcie, ale i niczego sobie będzie na terenach leśnych, prawda ? Czy z takimi dużymi kołami nie ma żadnych przeciwwskazań co do jazdy po lesie ?

 

Unibike Mission: http://www.unibike.pl/mission.html - na początku byłem niemalże zdecydowany na niego, ale po dołożeniu z 200 zł można zdobyć ...

Unibike Fusion: http://www.unibike.pl/fusion.html - ... i chyba warto by było dla trochę lepszego osprzętu?

 

Miałem na oku:

Kross Hexagon V6, ale jakoś tarczówki w rowerze za taką cenę mnie nie przekonują ... Czy moje obawy są słuszne ? Mocne one są czy słabe ?

 

Zwróciłem jeszcze uwagę na Gianta, ale chyba sobie daruję ... a może jednak nie i ktoś mnie przekona ?

Giant Boulder: http://www.bikeman.pl/Sklep-rowerowy/Rower...i-Giant-Boulder

 

Proszę o pomoc w wyborze. Najbardziej skłaniam się ku Unibike Crossfire, ale tyle jest modeli, że może jednak można wziąć coś innego... jeszcze lepszego ? ...

 

Pozdrawiam !

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawiam na podobnym wyborem.. czy unibike evolution ? czy giant yukon ? Waga 100 km i wiekszosc jezdze po asfalcie, wiec po zakupie chcialnym oponki na ciensze zmienic ? a moze jeszcze jakies modele do 1500 zł mi proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawiam na podobnym wyborem.. czy unibike evolution ? czy giant yukon ? Waga 100 km i wiekszosc jezdze po asfalcie, wiec po zakupie chcialnym oponki na ciensze zmienic ? a moze jeszcze jakies modele do 1500 zł mi proponujecie?

 

Za 1399 możesz mieć Levela A4 z Dartem 2:

http://rowery.shop.pl/view/153

Za 1499 możesz mieć Levela A4 z Dartem 3:

http://rowery.shop.pl/view/154

Natomiast za 1249zł możesz mieć Levela A2 z Dartem 2:

http://rowery.shop.pl/view/155

 

Level A2 2008 będzie porównywalny z Unibike Evolution i Giantem Yukonem. Natomiast Levele A4 będę już lepsze od A2, Evolution i Yukona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie brać A2 ale jak zadzwoniłem do nich i podali mi stronę sklepu to odkryłem A4 :] i się znowu zastanawiam :o

 

Jestem tylko ciekaw czy 19'' przy moim wzroście 178-180 (zależy od miary) starczy - chodzi o ramę. Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie brać A2 ale jak zadzwoniłem do nich i podali mi stronę sklepu to odkryłem A4 :] i się znowu zastanawiam :(

 

Jestem tylko ciekaw czy 19'' przy moim wzroście 178-180 (zależy od miary) starczy - chodzi o ramę. Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?

 

Najlepiej to wybierz się do jakiegoś sklepu z rowerami Kross, przymierz ramę i zamów taka przez internet :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale nikt w pobliżu ich nie ma ;/ wszedzie merida, unibike, wheeler, kelys a krosa zero -.-

 

To przymierz Unibike, mają chyba podobną geometrię ramy do Krossa :o. Zresztą, wejdź na stronę Krossa i Unibike i porównaj wymiary ram, będą podane tabele z dokładnymi rozmiarami ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19 tydzień temu jeździłem - był to mbike renegate 0.3 i było przyjemnie. miałbym porównanie tylko geometrii nie można nigdzie znaleźć =.= wracając do krossa myślę ze to znakomity wybór i do tego dart 2 i mamy sprzęt dobrej klasy za nie duże pieniacze. mam teraz tylko dylemat a2 czy a4. niby 2kg różnicy w a2 alivio a w a4 doere. czy to bezie jakaś odczuwalna różnica? myślę ze jeżeli chodzi o te 2 kg to nie ale czy jest sens ogólny dokładać 150pln'a do doere? (to trochę znacznie przekroczy mój budżet, mówimy o modelach 2008).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19 tydzień temu jeździłem - był to mbike renegate 0.3 i było przyjemnie. miałbym porównanie tylko geometrii nie można nigdzie znaleźć =.= wracając do krossa myślę ze to znakomity wybór i do tego dart 2 i mamy sprzęt dobrej klasy za nie duże pieniacze. mam teraz tylko dylemat a2 czy a4. niby 2kg różnicy w a2 alivio a w a4 doere. czy to bezie jakaś odczuwalna różnica? myślę ze jeżeli chodzi o te 2 kg to nie ale czy jest sens ogólny dokładać 150pln'a do doere? (to trochę znacznie przekroczy mój budżet, mówimy o modelach 2008).

 

A4 ma lżejsze opony Smart Samy, które dają mu coś ok 1kg przewagi nad A2, do tego tak jak wspomniałeś przerzutki Deore, ma lepszą korbę i coś tam chyba lepsze :). Jeżeli masz kasę, to możesz dorzucić, czemu nie. Ja na początku na rower max 1000zł przeznaczałem, ale w końcu dorzuciłem te 250 zł i kupiłem A2 2008. Chwilami zastanawiam się czy nie lepiej było dorzucić te 150zł do A4. Ale do zwykłej jazdy, jaką uprawiam, nawet A2 to już za dużo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ktory bedzie szybszy rowerek ? unibike evolution ? czy giant yukon? czy w koncu cross a4 ? Gownie chodzi mi o szose zeby szybko smigac a nie na amartyzatorach ..wstawic jakies oponki slick i wiooo.Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybsza będzie kolarzówka! Pisze to bez przekąsu (może tylko z małym) ale żaden z tych rowerów nie jest przeznaczony do jazdy szosowej. Zupełnie nie rozumiem sensu kupowania roweru MTB i wstawiania tam slicków :)

Jeśli chodzi o "lans" to z góry mówię, że rowery MTB na slickach dostają -5 do lansu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac nie bardzo wiem jak można ocenić, który rower (i to jeszcze MTB!) będzie szybszy? Szybszy będzie ten na którym będziesz szybciej pedałował. To nie samochód czy motocykl gdzie szybkość zależy bezpośrednio od sprzętu którym się poruszasz. Różnice w "szybkości" będą między rodzajami rowerów szosowym/crossowym/górskim itd. Wewnątrz tych kategorii różnice będą naprawdę subtelne i dostrzegą je jedynie zawodowcy - po pytaniu mniemam, że Ty takim nie jesteś.

Do każdego roweru możesz założyć slicki/semislicki ale zastanów się jeszcze czy faktycznie potrzebujesz roweru MTB skoro większość czasu masz zamiar spędzać na szosie?

Osobiścy chyba bym wybrał Krossa a do niego zasadził jakieś porządne semislicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :P

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jednakże wybór i tak padł na Unibike Crossfire GTS.

Może jeszcze komuś to pomoże, mało jest opinii nt. Unibike Crossfire.

 

Po dwóch tygodniach jeżdżenia, zrobieniu 500 km, w bardzo różnym terenie- od szosy, przez kałuże, aż po błotniste leśne dróżki, zdecydowanie mogę polecić ten model osobom, które chcą mieć uniwersalny rowerek. Bardzo dobrze spisuje się na płaskich drogach, śmiga się na nim przyjemnie. Ale też dobrze prowadzi się go w lesie- czy to liście czy błoto, wszędzie dawał radę. Faktycznie, jest mniej stabilny np. na piachu- lata tylne koło, ale nie można zbyt wiele od niego wymagać, jednak koła nie należą do tych najgrubszych <_< No i trzeba uważać przy bardziej stromych zjazdach- na hamulcach nie stoi w miejscu, troszkę ślizga się, także przy zjeżdżaniu np. do tunelu na tych podwójnych podjazdach dla wózków, trzeba uważać, by nikogo przed nami nie było :P

Przerzutki chodzą bardzo płynnie, amortyzator również w porządku (z tyłu amortyzuje tylko siodełko, ale nawet po jeździe na najbardziej nierównym terenie w ogóle nie boli ... tylna część ciała ;) Hamulce sprawne

Póki co niczego nie regulowałem, z niczym nie miałem problemów,

Osobiście bardzo się cieszę z tego zakupu, w końcu poczułem maksymalną przyjemność z jazdy na rowerze ;)

 

Aha, zaznaczam (!), że jest to opinia po niedługim użytkowaniu i niezbyt wielkim przebiegu (jw. 2 tyg, 500 km).

Pozdrawiam.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1399 możesz mieć Levela A4 z Dartem 2:

http://rowery.shop.pl/view/153

Za 1499 możesz mieć Levela A4 z Dartem 3:

http://rowery.shop.pl/view/154

Natomiast za 1249zł możesz mieć Levela A2 z Dartem 2:

http://rowery.shop.pl/view/155

 

Level A2 2008 będzie porównywalny z Unibike Evolution i Giantem Yukonem. Natomiast Levele A4 będę już lepsze od A2, Evolution i Yukona.

a czy ktos sie orientuje czy w Słupsku lub okolicach dostane taki rowerek??.Nie bede placil gotowka, tylko karta, wiec szukam sklepu na pomorzu srodkowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos sie orientuje czy w Słupsku lub okolicach dostane taki rowerek??.Nie bede placil gotowka, tylko karta, wiec szukam sklepu na pomorzu srodkowym..

jezeli w takim razie nic nie wiecie o sklepie na pomorzu srodkowym, co sprzedaje krossa, to zostalo mi kupic gianta lub unibika? jaki wiec dla faceta 105 kg? yukon ..evolution czy moze jeszcze cos innego( viper )..do piatku chcem cos kupic.Pomozcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Slupsku jest na pewno na Wilenskiej sklep Kross'a. Tam dadza Ci namiary do drugiego (jakos w poblizu miasta). Co do wyboru, to wybralbym Kross A2 lub Unibike Fusion (sam go mam, tylko slaby amortyzator ma, ale jak na sciezki i miasto spokojnie starczy) Pozdro :) mam nadzieje ze pomoglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Slupsku jest na pewno na Wilenskiej sklep Kross'a. Tam dadza Ci namiary do drugiego (jakos w poblizu miasta). Co do wyboru, to wybralbym Kross A2 lub Unibike Fusion (sam go mam, tylko slaby amortyzator ma, ale jak na sciezki i miasto spokojnie starczy) Pozdro :D mam nadzieje ze pomoglem

wlasnie mysle nad Unibike ale evolution, moim zdaniem lepszy od fusiona...alba giant yukon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...