Skocz do zawartości

Nałęczów


AndrzejM

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda nie nastraja optymistycznie i zapowiada się totalna masakra. Nie ma tu i teraz znaczenia jakie opony się założy. Glina lessowa w okolicach Nałęczowa i Kazimierza czepia się tak samo wszystkich rodzajów opon. Ciekawe czy organizatorzy wprowadzą jakieś modyfikacje trasy? Może się okazać,że już pierwszy przejazd po polu ostro przerzedzi stawkę startujących. A jak tak dalej będzie padać to podjazd w Bartłomiejowicach da w kość maksymalnie, plus wąwozy i dojazd do Rąblowa, nie wspominając o drodze polnej z Wąwolnicy w stronę Starego Gaju. Pozostają modły o lepszą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejM to załamałes mnie jutro miałem zamiar wyjechac bo mieszkam w Krakowie, a tu tatka rzeź sie szykuje masakra niejechałem jeszcze w takiej rozbabranej trasie i szczerze to mam dylemat teraz czy jechac ????????? a pogaoda szykuje sie deszczowa jutro i w niedziele :):D co zrobic bo jechac i niewystartowac to juz lepiej wogóle niejechac kij tam z wpisowym zapłaconym zgrzyt niesamowity!!!!!!!????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, może nie bedzie tak źle, jak ja jeździłem to błoto było tylko na zjeździe do Rąblowa i sporo było jazdy po takim charakterystycznym dla tych terenów piasku jak mąka który się nie klei i chyba(?) nie zamienia się w gline pod wpływem dużej ilości deszczu, aczkolwiek nie jechałem od Wąwolnicy do Starego Gaju, tam może być cieżko, ale jakby co nadrobisz na asfalcie :) , troche tego bedzie, a może bedą jakieś modyfikacje trasy? Bo przyznam że sam zaczynam mieć wątpliwości, żeby chociaż w dzień wyscigu nie padało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na jaką średnią prędkość mam szanse jeśli na szosie jadąc samemu moim góralem trzymam średnią 29-30km/h?

 

To tak jak ja, więc pewnie na całej trasie będziesz miał 19-21 km/h średniej.

 

 

to jest koniec końców własnie oglądałem pogode w tvn i ma lac i lac ma spasc do 30l na metr kwadratowy raczej odpuszczam........... chciałem sobie powalczyc w lepszych warunkach a nie pływac na 75 % odpuszczam :)

 

Panowie, co Wy z cukru jesteście? To jest ten smaczek - "zawody odbędą się bez względu na pogodę". Dla mnie to jest dodatkowy motywator aby się sprawdzić. Mam zaprawę z Czerska z zeszłego weekendu na Poland Bike, gdzie na przemian świeciło słońce i lało z nieba wiadrami, a rower na mecie wyglądał tak:

 

p5241328.th.jpg

 

Było ciężko, ale dało się dojechać. To dopiero przygoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skydancer, no i o to chodzi , taka postawa mi się podoba,

Co do średniej to raczej większa powinna być, też jeżdżę podobnie i na pierwszej edycji miałem coś około 25km/h i to na dość marnym sprzęcie, a trasa raczej wiele się nie zmieniła, to jest szybki maraton, mimo tych kilku podjazdów, no chyba że pogoda zrobi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jadę na mini 34km to mogę zapłacić 30zł przed startem? I o której powinienem być w Nałęczowie, bo planuje wyjazd o 8:00 więc na ok. 9:15 byłbym na miejscu. Powinienem wyjechać wcześniej czy później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jadę na mini 34km to mogę zapłacić 30zł przed startem? I o której powinienem być w Nałęczowie, bo planuje wyjazd o 8:00 więc na ok. 9:15 byłbym na miejscu. Powinienem wyjechać wcześniej czy później?

 

Spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: mam 14 lat.

 

"Impreza ma charakter otwarty. Prawo do startu w maratonie mają osoby: - które ukończyły 18 lat, - w przedziale wieku 16-18 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, - poniżej 16 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych oraz ich stałą obecnością na imprezie w czasie trwania maratonu - poniżej 12 lat tylko razem z rodzicem lub opiekunem i wyłącznie w kategorii maratonu rodzinnego. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku zawodników niepełnoletnich na odpowiedzialność rodziców lub prawnych opiekunów)."

 

Czy opiekun musi startować na maratonie ze mną? Czy musi mi tylko napisać zgodę i gdzieś tam być na tych zawodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie leje od rana, dzwoniłem parę minut temu do rodziców, którzy są kilka km od Nałęczowa i jest to samo :| Wczoraj było kolorowo, ale dziś to przesada... Jako, że miałem jechać tylko mini to sobie odpuszczę chyba, zwłaszcza, że na jutro też prognozy nie są fajne, bo ma po 11 padać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie leje od rana, dzwoniłem parę minut temu do rodziców, którzy są kilka km od Nałęczowa i jest to samo :| Wczoraj było kolorowo, ale dziś to przesada... Jako, że miałem jechać tylko mini to sobie odpuszczę chyba, zwłaszcza, że na jutro też prognozy nie są fajne, bo ma po 11 padać :/

Wczoraj padało do 13....

 

Dzisiaj też pada od rana. Godzinkę temu mocno lało, w tej chwili taka gęstsza mżawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak lukas... i Lang będzie wystawiał certyfikaty ...cztery :P

Nie wiem skąd eternit piszesz, ale u mnie od jakiś 15 min cisza, przestało padać O.o i trochę jakby jaśniej... Oby nie cisza przed burzą <_<

Z Nałęczowa.

 

Właśnie przestało padać. ;) Ale chmury dalej takie same.

 

Dodam jeszcze, że termometr pokazuje 13 stopni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Jako, że mieszkam w Wojciechowie-Nałęczowie i startuję w skandii w kat. M2, to może komuś przyda się słowo o trasie (nawierzchni)

Jeżdżę w dużo bardziej wymagających zakątkach okolic Nałęczowa-Kazimierza, również w zimie, niż tędy którędy wiedzie Skandia, także jakieś podstawy do opinii mam. ZATEM:

 

-pomijam gadanie o tym na jakich oponach jechać gdy sucho, bo tak nie jest i nie będzie dziś i jutro.

jeśli chodzi o błoto to mi najlepiej spisywaly się opony 2,1 z zadkim bieżnikiem (klockowate jak w moto crossie), trasa wiodąca polami jest mocno muląca, spodziewajcie się miejscami głębokiego błota, bo rolnicy przyczynili się do jeszcze większego rozjeżdzenia terenu, (koleiny), dołki. jednak są też odcinki żwirowe-szutrowe które będą po prostu śliskie. Jeśli chodzi o tereny leśne to większy balon na pewno się przyda, trenuje w tych okolicach (rąblów) wielu gości na qudach i motocyklach enduro, szczególnie gdy nawierzchnia jest dupna (bo więcej zabawy:-). Mnie najbardziej denerwuja jazdy płytami gdy są suche, ale tam co spodziewajcie sie jutro spływających z pól osadów, błota itd. (błoto - to coś co uwielbiam, więc każdy kto czuję klimat odnajdzie się na jutrzejszej przeprawie). Minus to taki ze jest duzo asfaltu moim zdaniem - zdecydowanie. Liczyć należy (ja na to licze i kazdy kto lubi bardziej adrenalinogenną jazdę z pewnością też) na to ze organizator nie zmieni trasy, bo niektóre miejsca szykują się hardcorowo na jutro (wąwozy, las).

 

Kwestia ciśnienia, jechalem tydzień temu na 3,5 bar, na tyle i 3,5 na przodzie (jezdzę na hardtailu) i miejscami jest to za duże ciśnienie, NA PŁYTACH stawy dostaną ostro !!!!

 

to chyba tyle, do zobaczenia jutro :-)

Bartek - Gary Fisher -Marlin (red)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prognoz ma padać wieczorem i jutro jeszcze więc i tak nie ma co liczyć że będzie sucho. Jak to jest z oponami na maratonie? Mogę wziąć opony 2.25?

Będzie jakaś przechowalnia bagażu (plecak z kurtką i drugim ubraniem bo to w którym będę jechał na 100% będzie mokre, a do domu mam kawałek z Nałęczowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...