Skocz do zawartości

Nałęczów


AndrzejM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwalam sobie na miesiąc przed edycją rozpocząć wątek Nałęczowa. Przeglądałem mapkę i wychodzi,że ma być trasa z ub roku. Niech nikogo nie zdziwi fakt,że dwa wąwozy zostały wyłożone kostką. Jeden to w stronę Skowieszynka (taki o dużym stopniu nachylenia) a drugi w Wąwolnicy. A może będą jakieś zmiany? Jeśli ktoś coś wie to dawać to do publicznej informacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Również mam plany wystartować w Nałęczowie.

Mimo, że znam trochę miasteczko, to czy są w związku ze Scandią wyznaczone miejsca parkingowe dla samochodów?

 

Jeśli miasteczko będzie w tym samym miejscu co rok temu, to jest sporo miejsca do parkowania (taka wielka łąką, lekko nachylona). Ja byłem na miejscu wtedy ok. 9:15 i nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doswiadczeniach z przewyższeniami w Bielawie warto zerknąć na profil w Nałęczowie. na pewno suma przewyższeń jest wieksza niż 150m. Lekko wychodzi mi ok 500m. Może się mylę? Powiedzcie cos na ten temat, jeśli byliście juz na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doswiadczeniach z przewyższeniami w Bielawie warto zerknąć na profil w Nałęczowie. na pewno suma przewyższeń jest wieksza niż 150m. Lekko wychodzi mi ok 500m. Może się mylę? Powiedzcie cos na ten temat, jeśli byliście juz na trasie.

 

Zajzyj na strone z mapka i p;rzekrojami z ubiegłego roku. Szokujace jak w polsce przez 12 miesiecy zmnienia sie ukształtowanie terenu na tej samej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może podzielić się wrażeniami z objazdu trasy? Trasa jest dla mnie nowa i chciałbym się dowiedzieć o twardość/sypkość dróg leśnych i szutrowych?

Jest piach czy utwardzona nawierzchnia? Co możecie powiedzieć o pierwszych 5km trasy? Będzie tłoczno, czy peleton szybko się rozciągnie i będzie gdzie wyprzedzać?

Czy można skorzystać z bufetu bez zatrzymywania się? (podanie przez obsługę napoju, batona).

Będę startował z ostatniego sektora - jak liczony jest czas?

Jest to mój pierwszy start w Skandii więc wszelkie uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele przejechałem ponad połowę trasy maratonu,po drogach polnych bardzo dobrze sie jechało, bardzo mało piachu, na około 12km, w lesie na zjeździe do Rąblowa troche błota, w jednym miejscu,pod koniec zjazdu, głęboka kałuża długości kilku metrów rozlana na całą drogę ,tylko bokiem troche miejsca.Też startuje z ostatniego sektora, powinno być miejsce do wyprzedzania, tłoczno pewnie bedzie ale zaraz na początku jest podjazd który już powinien rozciągnąć grupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem nie jestem ale...

 

dzisiaj jeździłem po tym lesie obok startu i było znośnie. Zaliczyłem parę zjazdów i podjazdów i ślisko NIE było. Ziemia była rozmiękła, ale to nie błoto

 

Problem tym, że w tej chwili mocno leje, ja bym tam slicków nie ryzykował.

 

Już zaczynają rozkładać "miasteczko". :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien całej trasy ale z tego co wiem to korzeni i kamieni raczej niewiele, sporo asfaltu jak na taki maraton, troche błota.Dariot3 myślę że pythony,nawet po opadach teren nie powinien być na tyle ciężki żeby zakładać NN i chyba nawet semislicki raczej dadzą radę, ja w niedziele zrobiłem objazd części trasy na Crossmarkach i spokojnie dały rade. Nadają że jeszcze może troche popadać więc praktycznie nie powinno być piachów. Nie jestem pewien co do jednego fragmentu na około 36-37km jest chyba przejazd przez jakieś łąki, nie wiem czy tam nie bedzie grząsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak, w Bielawie jechałem na semi-slickach maxxisa (wormdrive) i nie narzekałem na żadnym podjeździe ani zjeździe na brak przyczepności, na co dzień też ich używam i żadne podjazdy xc nie są mi straszne, nawet ściana w Matemblewie (tubylcy wiedzą która) - oczywiście przy odpowiednim ciśnieniu. Więc ja się nie zastanawiam, biorę je na pewno. Zmianę będę jedynie rozważał na Skandi w Gdańsku jeśli przyjdzie nam jechać w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...