Skocz do zawartości

[damper] Rock Shox BAR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zadaje to pytanie bo niepokoi mnie odgłos amora ROCK SHOX BAR, mianowicie przy każdym ruchu słychać świszczenie powietrza, niby nic sie nie dzieje, bo ciśnienie jest takie samo, ale dźwięk jest denerwujący. Psikałem preparatem do amortyzatorów, ale nic to nie pomaga, przedni amor jest cichutki, ale tylni cały czas świszczy. Czy widzicie w tym jakiś problem natury technicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, odnośnie mojego poprzedniego pytania nadal czekam na jakąś odpowiedź, może nagram próbkę dźwiękowa i wtedy będzie trochę jaśniej ?

 

 

Druga sprawa, a konkretnie pytanie, jaki waszym zdaniem amor był by dobry w miejsce tego ? Ma on długość 165 mm ( można wsadzić dłuższy / krótszy ? ) w cenie do 1200 zł. Ważę 90 kg, jak na razie to preferuję wyprawy w tereny leśne, w przyszłości tereny górskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem temat a następnym razem zakładaj oddzielny temat a nie zaśmiecaj kompendium.

Co do pierwszego pytania to jest to jak najbardziej normalne przy amorach powietrznych.

Jesteś pewien, że to 165mm, bo ja też mam Sonixa i siedzi tam 190mm?

 

Ja też niedługo będę wymieniał BARa bo się chyba nie do końca dogadujemy, mówiąc krótko to najgorszy amor powietrzny na jakim jeździłem w swojej karierze. Moim faworytem jest Swinger Air X3 -> http://www.manitou.com.pl/product.php?id=2&uid=27 , bardzo przyzwoita cena a słyszałem wiele dobrego o nim. Druga opcja to Float RP23 -> http://cult-bikes.com/FoxFloatRP23.htm ale to już droższa zabawka, tu znów bardzo fajnie się reguluje tłumienie powrotu (10 step). Jako trzeci wchodzi w grę Monarch 4.2 -> http://www.katalogrowerowy.pl/produkt.php?id_produktu=952 miałem wcześniej MC 3.3 też z Motion Control i Floodgate ale nie byłem zbytnio zadowolony z tego Floodgate'a. Najchętnie bym kupił SIDa Dual Air, który był świetnym damperem ale teraz ciężko o niezajechany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwefel - ja akurat w swoim mam Rock Shox ario 2.1 ale to to samo podejrzewam. Nie mam porównania z niczym innym. Aż tak źle się jeździ? Ja jestem zadowolony, a w zasadzie to byłem jak to przeczytałem. Zmiana na jeden z tych trzech jest warta no już sporej gotówki jakby nie było? Nie wiem w sumie czego oczekiwać od tylnego amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ario 2.1 ma to samo tłumienie co mój BAR także praca powinna być podobna. Mi brakuje blokady skoku tudzież platformy, bo przy komfortowym ustawieniu ciśnienia w BARze zawias jednak pompuje podczas szybkiego rozpędzania, co najdziwniejsze podczas energicznego podjazdu praktycznie w ogóle nie pompuje.

W MC 3.3 miałem blokadę i tego mi najbardziej brakuje. Poza tym chciałbym spróbować czegoś ze stajni Manitou :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...