Skocz do zawartości

[rower] Hardtail do 11.5 kg


ralphy

Rekomendowane odpowiedzi

waga to nie wszystko :D albo szose złozyłeś ;p

Na szosę to raczej mój rower nie wygląda :P (jeszcze tylko korba zmieni kolor)

 

60912d1e688c373dm.jpg

 

Dalej podtrzymuję, że mając sporo czasu na złożenie roweru można poskładać i tanio, i coś ciekawego. Chociaż rzeczywiście przy dzisiejszych cenach dużo szybszy i pewniejszy będzie zakup gotowca + wymiana paru komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podziwiam wasze zdolności- wszystkie Wasze sprzęty schodzą poniżej założonego przeze mnie limitu (i to jak schodzą!), ale ile Was to faktycznie kosztowało (złotówek)?

I druga rzecz.

Z racji stylu jazdy, niezbędna w moim przypadku jest opona 2.35 z tyłu (sprawdzone empirycznie, potwierdzone przez świadków ;)), no tak już mam...), tak się zastanawiam- o ile się sprzęt robi cięższy wtedy? Ale tylko głośno myśę, wiem, wiem, mam sobie sprawdzić...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji stylu jazdy, niezbędna w moim przypadku jest opona 2.35 z tyłu (sprawdzone empirycznie, potwierdzone przez świadków ;)), no tak już mam...), tak się zastanawiam- o ile się sprzęt robi cięższy wtedy? Ale tylko głośno myśę, wiem, wiem, mam sobie sprawdzić...!

Na przykładzie Schwalbe - Racing Ralph 2.1 a 2.4 to ~120g różnicy na jednej oponie, Nobby Nic 2.1 a 2.4 to 160-170g, wynikałoby z tego że im opona ma większe i więcej klocków, tym różnice będą wyraźniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 70kg (w butach, hehe), ale dopiero 2.35 uwolniła mnie od kapci...

Powód jest prosty- kiedyś uwielbiałem zjazdy, jeszcze w erze, w której o fulach się nikomu nie śniło. Ale żeby się uwiarygodnić z "przechwałkami" na temat zjazdowych wariactw, musiałbym poszukać wsparcia kolegów, z którymi zdarzało się poszaleć, może ktoś z nich jest na forum (opowiadać każdy może wszystko, a nie chcę wyjść na gawędziarza).

BTW, nie chodzi nawet o to, że dalej się przypalam z każdej górki wysypanej kamieniami (Szczyrk, Błatnia, Wapienica, Wisła, Ustroń, Jaworze, Szyndzielnia...etc, jest tu tego masa i są miejsca, gdzie łatwo zamordować każdą felgę, zwłaszcza na za cienkiej oponie), ale czasem się zdarzy "przypomnieć" stare dobre czasy, zwłaszcza, że od paru lat towarzystwo poprzesiadało się na fule, a ja nie lubię jeździć za kimś:D

Więc generalnie- chodzi mi o święty spokój, a łatanie nic nie pomaga, jak się ma za cienkie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię: asfalt/teren forty-sixty, mniej więcej. Tutaj są takie tereny, że w samych górach (które mam rzut beretem) cały czas podjazdy i zjazdy, więc nie może bujać przy pedałowaniu.

Skok- z przodu 100mm (Fox, nie Fox? mówią, że zawodówka amorek), z tyłu nie wiem, nigdy nie próbowałem czegoś komplementarnego względem obecnego HT (znajomi mają głównie DH i tylko na takich się w życiu może z trzy razy kulnąłem kawałek z górki, więc doświadczenia brak). Ma być zwinnie i generalnie nie do zjazdów, więc skok tyłu chyba mały wystarczy? Bo tak w sumie to podobają mi się fule, oj, podobają, tylko martwie się o obsługę- a lubię mieć niezawodny, wytrzymały temat (kto nie lubi??), tylko czy w tym budżecie nie porywam się z motyką na słońce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chce się przyjemnie pośmigać w górach to 120 mm skoku jet lepszym wyborem.

W tej cenie nieźle wypada Giant Trance:

http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/...ain/3231/34537/

KTM Lycan (niestety droższy o 100 zł i słabiej wyposażony) :

http://www.ktm-bikes.at/2009/eu/detailBike...&kat=Enduro

 

Ze skokiem 100 mm.

Radon z FOX -em :

http://centrumrowerowe.pl/07614103003/Rado...ar/Produkt.aspx

Lub Cube :

http://centrumrowerowe.pl/001663/Cube-%20A....aspx?JScript=1

Albo Ghost , ale wypada trochę słabiej :

http://www.secesja.pl/do/item/RTACTINUM570...8/RTACTINUM5700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za expertyzę ;)

 

Radon najlepiej wygląda- lekki ;)) i dość wypasiony jak na moją (płytką) wiedzę.

Link do Cube'a nie łączy.

 

Czyli właściwie z tym Radonem wiele (??) nie ustępujemy z założoną wagą, a mamy amortyzację na tyle! No fakt, jest drożej...a jak według Ciebie będzie z awaryjnością tylnego wahacza? I czy ten system nie przysiada przy pedałowaniu?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube wygląda czadowo! Nawet oponki ma takie, jak trzeba, może tylko pedały trza by zmienić na spd. I tylko ten FOX- muszę pozasięgać rad, czy faktycznie jest aż tak dobry...

Ale na razie te dwie propozycje są realną alternatywą dla HT i może ten kilkogramik warto poświęcić dla full-wypasu??

Dzięki Rulez za linki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...więc za Cubem jednak przemawia tylko wygląd? Bo jeśli Reba ciut jednak gorsza (warunkowo) od Foxa, a damper podobnie, no i kilka szczegółów też raczej na niekorzyść Cube'a- to mierząc sprawę rozsądkiem- Radon wygrywa porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem tego rocznika, chyba dlatego, że od razu ucieszyłem się widokiem Foxa i korby XT...no i wagi, niskiej jak na fula za 6k.

A dużo się zmieniło przez ostatnie 2 lata? Czy ten fox i damper z 2007 są teraz inne? I korby XT, i przerzutki Sram? Kurcze, tyle do nadrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOX ma zmieniony tłumik, korby XT to nowa konstrukcja - główna różnica - środkowa zembatka ma wieniec stalowy, dzięki czemu jest trwalsza - korba jest też minimalnie sztywniejsza, w damperze większych zmian nie ma.

Manetki srama prawie się nie zmieniły - sa dużo precyzyjniejsze niż Deore z Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli- merytorycznie rzecz biorąc- większość przemawia za Radonem!

A do samego Srama- nie mam oporów, w jednym z moich rowerów miałem (wtedy to była nowość- manetki obrotowe obrotowe) bodajże "600-ki", pewnego dnia, w trakcie remontu osprzętu- zamienione na ESP 9.0SL (z fazy węglowej; hehe, taki mądry jestem, bo odczytałem z kierownicy) i moja kobieta do dziś jeździ i sobie chwali, a ja od laaat używam PowerGripExtreme Sachs'a i mimo łapnięcia lekkich luzów- wciąż dają radę.

Więc nawet wolę, jak widać- ten system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Rulez- z tym rozsądkiem :D , swój swojego zawsze pozna ;)

I kto wie, kto wie- może faktycznie skuszę się na coś konkretnego?

Tymczasem dzięki za porady, jakby coś Ci się jeszcze przypomniało- czuwam!

A może ktoś jeszcze coś dorzuci do tych bogatych propozycji?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niezły! Tylko ten Boplight ciągle mi wisi w pamięci...lżejszy, podobny osprzęt, no i Fox:)

Co skłania mnie do spojrzenia na tej stronce oczko wyżej, czyli XTC0- 2k droższy od Bopa, 1.5k od XTC1- ale jaki sprzęt full wypasiony!!! Nawet z tyłu dumnie błyszczy ten niegdyś szczyt marzeń: XTR:)))

 

Dzięki za sugestię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...