Skocz do zawartości

[poradnik] zasady postępowania z nieuczciwymi sprzedawcami


woldopeper

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o allegro to najlepszym sposobem to pójść do siedziby allegro (w dużych miastach). Tam mają radcę prawnego, który udzieli Ci wszelkich informacji co i jak. Z tego co słyszałem, zakładanie sprawy karnej na własną rękę nie jest dobrym pomysłem (np. trzeba osobiście jeździć składać zeznania do miasta zamieszkania nieuczciwego kontrahenta). Dlatego najlepiej oddać sprawę w ręce allegro, czekać na zwrot kasy z programu ochrony kupującego a po sądach niech oni sobie latają :)

 

To jest oczywiście środek ostateczny, najczęściej skutkuje jednak perswazja słowna no i hasło "policja" i "sąd" mają sporą moc przekonywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o allegro to można powiedzieć że sprawa jest prosta, schody się zaczynają jeżeli dokonaliśmy zakupu w sklepie internetowym.

Odwieczny problem ''ja wysłałem to poczta''-nie pomagają tłumaczenia że tzw.umowa kupna została zawarta ze sklepem a nie z doręczycielem ...

dobrze jeżeli paczka została rzeczywiści wysłana tylko się ''zgubiła w drodze'',a jak nie została wysłana to co ?żegnaj moja kaso?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o allegro to można powiedzieć że sprawa jest prosta, schody się zaczynają jeżeli dokonaliśmy zakupu w sklepie internetowym.

Odwieczny problem ''ja wysłałem to poczta''-nie pomagają tłumaczenia że tzw.umowa kupna została zawarta ze sklepem a nie z doręczycielem ...

dobrze jeżeli paczka została rzeczywiści wysłana tylko się ''zgubiła w drodze'',a jak nie została wysłana to co ?żegnaj moja kaso?...

 

Nie. Z paczkami jest prosto. Jeśli wyslali paczkę to mają jakiś papier na to i można to wszystko zalatwić na drodze prawnej :) Jeśli nie mają dokumentu to oni mają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak rozpoznać nieuczciwego sprzedawcę ,przed zakupem ,skoro przed zakupem oni są jakoby miód słodki.to po pierwsze.

Po drugie -jak wytłumaczyć taki fakt -rozmawiam ze sprzedawcą -wysłaliśmy 19.03-a sympatyczna pani na poczcie (przez tą całą akcję złego słowa nie mogę powiedzieć o paniach z infolinii )mówi nie ma ,a wczoraj no cud to tylko jakiś sprawił, jest znalazła się .....tyle tylko że nadana 1.04.

niechęć ,uprzedzenie ,złośliwość? nie wiem czym to było podyktowane,jeżeli nie było towaru na magazynie mówi się nie ma będzie jak przyjdzie i kropka.

Jeszcze jedna rada dla ''oszczędnych'' czasami oszczędność paru zł. się po prostu nie opłaca ,w myśl zasady chytry dwa razy traci -lepiej przepłacić niedużą

sumkę i kupić u sprawdzonego sprzedawcy i mieć spokój, niż nerwy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak rozpoznać nieuczciwego sprzedawcę(...)

 

 

Sam sobie odpowiedziales w poscie jak unikac nieucziwych sprzedawcow:

Jeszcze jedna rada dla ''oszczędnych'' czasami oszczędność paru zł. się po prostu nie opłaca ,w myśl zasady chytry dwa razy traci -lepiej przepłacić niedużą

sumkę i kupić u sprawdzonego sprzedawcy i mieć spokój, niż nerwy ...

:w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...