Skocz do zawartości

[korba] XTR M960


maciej75

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Oglądam korbę i zastanawiam się czy żeby wymienić środkową tarczę muszę ściągać korbę, czy dam radę odkręcając dużą (44T) i po mały gimnastykowaniu ściągnę środkową. Nie jestem pewny jedna czy przejdzie ona przez pająka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez takich proszę, problemem jest brak jednego małego narzędzia. Chcę się za to zabrać jutro, ale skoro tak trudno odpowiedzieć.... cóż poraża to jak bardzo można liczyć na małe wsparcie. Mądrować się to każdy potrafi, a jak nie wiecie to najlepiej darujcie sobie jakikolwiek komentarz. Nie każdy urodził się mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko odkręciłbym korbę.. W swojej korbie XT próbowałem ściągnąć środkowy blat nie wyciągając korby i niestety nie udało się. Może gdybym trochę więcej się "pogimnastykował" z tą koronką to by dało radę, jednak nie robiłem tego, bo szkoda było mi porysować sprzęt. Odkręcenie lewego ramienia korby to kwestia dwóch śrubek, łatwizna i już masz dostęp do wszystkich blatów korby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko odkręciłbym korbę.. W swojej korbie XT próbowałem ściągnąć środkowy blat nie wyciągając korby i niestety nie udało się. Może gdybym trochę więcej się "pogimnastykował" z tą koronką to by dało radę, jednak nie robiłem tego, bo szkoda było mi porysować sprzęt. Odkręcenie lewego ramienia korby to kwestia dwóch śrubek, łatwizna i już masz dostęp do wszystkich blatów korby :P

 

Leniuch. Jak bys odkrecil najmniejsza koronke, to da sie wtedy rowniez zdjac srodkowa i niczego sie nie porysuje :-P

 

(ze wstydem przyznaje, ze nie pomyslalem nawet zeby odkrecic korbe i zmienic zebatki bez gimnastyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem. Małe wyjaśnienie, narzędzie którego nie miałem to klucz do korby. W tym modelu korby nie da się ściągnąć koronki środkowej bez ściągania korby. Ramiona pająka są na tyle duże, że niestety nie ma najmniejszej szansy na ściągnięcie koronki środkowej (przypuszczam że dużej też) bez odkręcenia korby. Cały proces nie był skomplikowany.

I na koniec, martwi mnie to że osoby które tutaj administrują jedyne co potrafią to rzucać głupie docinki zamiast cokolwiek doradzić. A jeśli już naprawdę nie mają nic ciekawego do powiedzenie to po prostu niech milczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak naprawde to my wszyscy jestesmy seria limitowana - meczac sie po kilkadziesiat kilometrow, w kasku, obcislych spodenkach, rowerem zamiast samochodem... sorki ale nie moglem sie powstrzymac :)

 

Swoja droga to w chwili wolnego czasu ktos moglby zalozyc temat o korbach...wszystkie typy wkladow/kompatybilnosc, instalacja/sciaganie, wymiana lozysk i np. blachostki techniczne jak i ta :D Byl nawet obszerny artykul w MR lub BB o korbach/wkladach itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...